A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Всичко от кпоп индустрията ~

+7
Park-Ni-Chan
~kim sunny~
Agent Deer
ProudElfHere~
sadreamer
Nao~hime
fancy fox
11 posters
Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 4 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by ProudElfHere~ Сря Юли 22, 2015 11:30 am

Ама наистина са мега яките >.<
Дано iKON наистина скоро да дебютират, защото вече колко време ги чакам хд
ProudElfHere~
ProudElfHere~
VIP

Leo
Брой мнения : 668
Точки : 966
Join date : 14.11.2014
Години : 23
Местожителство : Near Donghae and Kihyun xD

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Nao~hime Сря Юли 22, 2015 8:58 pm

Този коментар не е с цел да предизвикам дебат до колко съм права и до колко греша. Изнасям позиция, която едни ще приемат, а други напълно ще отрекат.

Като фен на Биг Банг, ще си призная тук и сега, че още преди повече от година, когато се ''залепих'' за тях, почти не съм поглеждала друга група или артист. Занемарих всички изяви до минимум и започнах да следя цялата история на Биг Банг, главно Джи Драгън, който ми се оформи като вечен биас. И може би единствен ще си остане. :/ А в началото, слушайки Fantastic Baby всъщност харесах Сънгри. >..< А Джи Ди ми заприлича на женско и как иначе визията му бе убийствена тогава, но чак сега забелязвам тези позитиви. Може би е трябвало да мине време.

А какво харесах в тях? Не знам дали някой е забелязал но кейпопа като култура има силни заемки от американския шоубизнес. Като думата ''заемки'' употребявам в по-лек вариант. Ако бъда груба и откровена, ще кажа, че кейпопа всъщност е рожба на американската сцена. По-слаба изява или по-силна, но определено не може да се отрече някакво влияние. И преди да се насоча към главната същина, която забелязах в тази азиатска индустрия ще кажа, че в музиката иновация почти няма. Всичко ново е открито. Кранчето за топлата вода тече, откакто има музика, така че да ми се твърди насреща, че този бил як, понеже ''клипа'' му е нов. Еми, не е. :)

И какво забелязах аз? Всяка нова изява или къмбек се придружава със съответен тийзър и нова визия - обикновено се сменя цвета на косата или пилотната песен е насочена към определена аудитория. В този ред на мисли към тийнейдж-публиката, която е най-експресивна и най-продуктивна. Печеливша за съответния лейбъл. Такива като мен, които са прехвърлили възрастта на ученическото влюбване в айдъл-звезда - музикална или друга, стимулът трябва да е прекалено висок. Летвата - завишена над обикновения стандарт.

И така смело мога да заявя, че Биг Банг са онези артисти в това поприще, които създават иновация в самата култура. Фенсървизът тук не е толкова засилен от самия лейбъл, който буквално се опира на това. От тази гледна точка групата, която буквално черпи известност заради стратегия на фенсървиз е Шайни. Разните ДжонгКий-шипове, ДжонгТе, ОнТе... и т.н. Никъде не съм виждала толкова голяма галерия, колкото на Шайни и те съперничат дори на японските аниме яои-купълс. Това може би е привличащо за повечето, които примират по гей-уклона и разните производни, но при мен манията е застабилизирана до степен, в която гледам на света твърде прозаично и логично. Така например гаранция мога да ви дам, че в Корея гей-връзката се смята за нещо престъпно, едва ли не извратено и гейовете се гонят с вили и факли, метафорично казано. Дори съм попадала на фрапиращи сравнения спрямо японската и корейската сцена, които си съперничат или си предлагат рамо, според зависи от случая или изгодата. Японското общество е по-широкоскроено и по-приемащо. Корейското обаче е еснафско, консервативно и негъвкаво. Ето защо кейпопът като фенсървиз на откровеното яои намира основа извън Корея, докато на родна земя е невъзприемливо.

Моите извинения, но някак ми се струва некоректно спрямо самите изпълнители и артисти, които искат изява с гласови данни или друго, лейбъла да им натрапва слава, която ги унижава по техния стандарт. Имам чувството, че 90 процента от феновете всъщност не оценяват кейпоп-идола по музикалната му дарба, а по това дали се ''слепва'' с друг мембър от групата си или дали има плочки на корема, каква му е косата или цвета на очите - дали е лещи или наистина си ги има...? Още веднъж повтарям, че това няма за цел да предизвикам съзнателно дискутиращите, които преди мен се насочиха точно към визия или лещи... Давам пример, че повърхностно това се гледа, може би защото е по-възприемливо, знам ли... :/

И това е във всяка една група. Особено в яои-то, което вече се примесва и футуристични, нереални плотове, които ми звучат още по-странно и някак ме отказват да ги чета. Няма да споменавам име, но в раздела на яои-то вече на няколко пъти попадам на сюжет, в който дадената персона от мъжки пол се жени за друг от мъжки пол и любовта им не само, че не остава скрита и обругана, но и се приема твърде охотно... Стига се до там, че дори има ''мъжка бременност''. Имайте в предвид, че нямам нищо против уклона за мъжката бременност, но това ми стои толкова неадекватно спрямо реалността, че ме отказва напълно да чета подобен жанр. В смисъл разбирам, че другите се вълнуват от това, но аз имам нагласата да гледам на света по строго логичен начин и да смятам, че ако историята ти докосва някого индивидуално и го прави съпричастен едва тогава фикът наистина си заслужава. Именно заради това може би и не харесвам Шайни толкова, колкото някоя друга група и съм субективна, макар да искам да не бъда такава.

И така се появява Биг Банг.... Група от мембъри, в която всеки член се е доказал самостоятелно преди и след дебюта им. Разбиват класации. Имат турнета навсякъде по света, а не само в азиатската част. Визията им, електронното звучене, което създава Джи Ди, иновацията на мини-албумите - всичко това се дължи единствено на Биг Банг. Те не само създават ново течение, но еволюират кейпопа на друг ниво, не само с фенсървиз и копи-пейст от американския шоубизнес. Всички клипове на Джи Ди са завоалирани и дълбоко философски. Преди няколко месеца четох анотация в руско електронно издание за Coupe D'Etat и сглобката на различните фрагменти на готвача Джи Ди, който вари пари в огромни тенджери или пере мръсни дрехи в пералнята. Целият клип е толкова оригинален, колкото не може и да бъде и не възлага на това дали той има плочки на корема, пиърсинг, татуировки или цвета на косата му е необикновен...

Тази песен е само пример за всяка една, която Биг Банг пускат. Дали пилотна от албум, реклама или корица на списание. Колкото до Bae Bae - една от поредните в тазгодишния им къмбек, есъщо толкова оригинална. Прочетох коментар, в който се споменава, че не се разбира каква е ролята на бебето, което се появява от нищото по средата на клипа. Аз ще кажа поне онова, което го разбирам. Бебето е между частите на ТОП и Десънг и е свързващо ''звено''. С други думи - ТОП се появява сред цветя и пръска бяла течност по партньорката си /между другото в Корея се появи скандал, че клипа е недостоен, понеже пистолетчето с бяла течност олицетворява еректирал пенис и еякулация!; това само трябва да ви говори до колко е еснафско обществото в Корея!/, която полепва по цветята, символ на чистотата и най-истинската любов. Щрак - бебе на екрана и кадърът след това: Ди-лайт лежи в езерце от вода, очаквайки неговото момиче да дойде. Вода, цветя, бебе - любов по-силна от нормалните стереотипи.

Или поне така го разбирам аз. Тук може всеки да спори и за това не се наемам да опровергавам всяка една позиция, само ще защитя моята. :)

Кейпопът като индустрия е смешен донякъде, опира се на нещо друго, заемки от тук - от там и не трябва да бъде приеман твърде на сериозно. Всеки трябва да се чувства свободен да го възприема, както на него му е добре и в никакъв случай да не се налага нечий избор. Аз не бих го направила. Просто изказвам мнение, което не искам да бъде приемано от никой, а само чуто и нищо повече.

Благодаря, че изчетохте всичките ми мисли, които ще допълвам впоследствие в темата. Слава Богу, че този формат ни дава това право. :)


Последната промяна е направена от Nao~hime на Сря Юли 22, 2015 11:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by fancy fox Сря Юли 22, 2015 9:52 pm

Онни, колко да си права.
Ти буквално каза точно това, което мисля. Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 1779854893
fancy fox
fancy fox
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 664
Точки : 1433
Join date : 15.01.2015
Години : 21
Местожителство : - някъде там -

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by ProudElfHere~ Сря Юли 22, 2015 10:06 pm

Ама, ама... как може да си толкова права? >.<
Мислите ти ме накараха да се замисля за някои работи (всъщност, за доста)...
Доста хора ми казаха, че ги слушам само заради това, че имат плочки и въобще-пластични операции, лещи млещи и т.н.... А други ми казаха, че те не могат да пеят и че дори са грозни, а да не говорим че се опитват да ми втълпят че и достойнствата им са малки (едва ли не са минали цяла Корея >.<)
Към тези, които казват, че ги слушам само заради външния вид се замислих и си казах "А как ще обяснят факта, че тегля техни песни на телефона си постоянно, без дори да мога да гледам клипа на телефона и когато пусна песента, тя ме радва и дори често ме кара да танцувам?"
Талантливи са по един свой си начин и това ми харесва. Писна ми от еднотипните клипове на американците, до колкото облеклото и стила на корейците е съвсем различен...

А за Биг Бенг какво да кажа? И аз съм на тази вълна, но само искам да допълня към това на Nao~hime... Във всяка една песен непременно трябва да има танц, а в клиповете на Биг Бег рядко се виждат такива и това адски ме радват, с което един вид "нарушават" традицията...
ProudElfHere~
ProudElfHere~
VIP

Leo
Брой мнения : 668
Точки : 966
Join date : 14.11.2014
Години : 23
Местожителство : Near Donghae and Kihyun xD

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Nao~hime Сря Юли 22, 2015 10:17 pm

나쁜 여자, а на ума ми бе и да засегна темата за денс-изпълненията. В кейпопа мейл или гърл-бандите залагат на хореография. Да не кажа тя е сто процента залегнала в песента и не се гледа почти нищо друго, а това до колко групата има сценично присъствие... :/

Т'ва ме изумява не на шега, защото аз по принцип обичам музиката за слушане и едва след това започвам да я класифицирам по останалото. Биг Банг са единствените може би, които хореография почти нямат...

Имам си ги на телефона, на компютъра, на лаптопа... Дори е колата, да му се не види! >..< Мъжът ми прави физиономии всеки път, когато се качи при мен и подхваща:
- И това ако не са онези жълти гейове, пък на!
- Супер са, нали?! - хиля се аз и усилвам, а той мълчи и ги слуша.

Какво друго му остава да каже човека?!
Със жена не се спори! Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 2783732024
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by ProudElfHere~ Сря Юли 22, 2015 10:24 pm

Боже, Боже, абсолютно същото е с всички от семейството, освен с татко, пред който не съм пускала още такава музика, но не е същото и с майка и братята ми хдд
Просто като ми влезнат в стаята и като видят монитора, започват да въздишат и да се хващат за главите-безценни физиономии хдд
А приятелите само като чуят, че казвам "чухте ли новата песен на..." и още не съм довършила и те казват "сигурно пак с нейните китайшани". При положение, че знам че не ги харесват (така и не научиха, че не са китайци, а корейци хдд), не бих тръгнала да им го казвам хдд
ProudElfHere~
ProudElfHere~
VIP

Leo
Брой мнения : 668
Точки : 966
Join date : 14.11.2014
Години : 23
Местожителство : Near Donghae and Kihyun xD

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by sadreamer Чет Юли 23, 2015 10:17 am

Интересна дискусия се заражда ;}

Нещо против да се включа и аз?

Първо, ако не се лъжа Big Bang също сменят визия при всеки комбeк? Било коса или лещи и т.н. Когато чуя, че те се завръщат, вече знам, че ще трябва да се подготвя за нещо различно. И защо го правят? Защото различното печели. Причината поради и всяка друга група го прави. Понякога ми липсват повече  старите Биг Банг.  Haru, haru; lies; dirty money; love song; tell me goodbye, sunset glow все още стоят в mp3 ми и не ги прехвърлям, когато стигам до тях. Може и вината да е в мен и просто да не давам много шанс на новите им завръщания, знам ли.

А сега за Шайни. Вярно е, че Шайни са известни с фенсървиза си. Вярно, че Джонгкий, Джонгте, 2мин и т.н са най - срещаните неща, като въведеш името на фендъма им в търсачката. Но трябва да има известна причина поради, която това е така, нали? Но дали причината за тази им огромна популярност е тази? Дали причината да  останат толкова години заедно е, че някои фенове имат мръсни представи?

Едва ли.

Залагам повече на енергията, която имат и това, колко отдадени са на работата си.  В последните години ми се свива сърцето, когато видя колко се преуморяват и колко от теглото си губят. Дори да не работят в Южна Корея, те са в Япония, където вече имат огромна фен база. Може да не пишат всичките си песни /макар Джонгхюн да е чудесен текстописец и композитор/ но имат гласове, които се преплитат и синхронна им е убийствен. Всеки в групата си знае мястото.А танците? Аз съм абсолютно спъната в краката и всеки път се възхищавам, когато видя някоя сложна хореография, която е изисквала дни месеци в тренировъчната зала. Горда съм с това, колко се развиват и пътят по който вървят. Дали този път ще свърши скоро. Кой знае? Но Шайни са група, която са си направили име и могат да стоят зад него. Не само заради фенсървиза, който между другото нямаше да е толкова известен, ако нямаха такава химия между себе си и не бяха способни да се отпуснат.

А и честно казано, дори и в хомофобска Корея, без малко фенсървиз не става. Спомням си как криех в лицето си във възглавница и издавах звуци, които съвсем не приличаха на човешки, докато гледах пародията на 'Тайната градина' на Биг Банг, онзи момент в който Джонгте се награбиха в Internet war, и всеки път, когато Джей Хоуп е малко по близо до Джимин или Техюнг.

А за тези фенове, които харесват някоя група само заради фенсървиза на дадена двойка, мога само кажа, че малко трудно могат да се нарекат такива. И все пак, съмнявам се, че има такива. Но знае ли човек.

За 'странните' плотове в яоито. Вярно, изчанченко си е, нали? Мъж да има дете, двама гейове да ги приемат как се целуват на публично място? И сватба?

Обичам фенфикшъна. Обичам го, защото той дава шанс на авторите да превърнат въображението си в думи и да го споделят с други хора. Да прочета как Техюнг спи с Джимин и после забременява? Why not? АКо историята е интересна не виждам нищо нередно. Да се целунат в парк, заобиколени от майки с колички... Защо не? Може би зависи от възгледа и както Мим каза, от начина по  който гледаш на света. В Америка узакониха гей браковете, надявам се, че след няколко години това ще стане възможност за всички без значение в коя страна си. И без значение дали човека срещу теб е в същия пол или не. Наскоро четох за първия мъж, който е износил бебе. Може би, след някоя година, вече и това ще е нормално. Съжалявам, малко се оттеглих от темата. Доста май.  
 
Може би е изчанчено, че харесвам mpreg. И въобще факта, че харесвам яоито повече от хентая. Не знам, кога точно се случи това, но знам, че мисълта, че две момчета, които се обикват ми е вълнуваща, точно колкото е и тази за забранената любов.

Далеч съм от мисълта, че във форума няма добри хентай фикове и автори. Напротив. Чела съм твои работи Мин и знам, че си имаш уформен стил, който те увлича преди си се усетила. Чела съм на dragon_ko,  на която мисля, че дължа извинение, тя знае защо. На park_ni_chan  и кой знае колко още страхотни автори, които не са само в хентай раздела, а и в останалите и се отказват, защото никой не коментира. И в този ред на мисли, искренно се възхищавам на Bling~Fox, която толкова често насърчава млади писатели.


Това беше нещото, което исках да кажа. Съжалявам, ако съм обидила някой с него.

И честно казано, не ме интересува, колко хора ще 'хейтят' след това изказване. Длъжна бях към себе си, да го направя. И нямам нищо против модераторския ранк да ми бъде отнет. Явно не се вписвам колектива.


Последната промяна е направена от sadreamer на Чет Юли 23, 2015 12:44 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
sadreamer
sadreamer
VIP

Aquarius
Брой мнения : 1161
Точки : 691
Join date : 03.08.2014
Години : 33

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Nao~hime Чет Юли 23, 2015 12:00 pm

Дес, миличка, за да почне хейт, трябва да се излее първо върху мен. Аз започнах тази дискусия и съм длъжна да съм в нея докрая. Така няма да изглежда все едно бягам от създадената конфронтация, нито пък ми е в стила да ''дезертирам от бойното поле''. О, аз си търся такива дебати, защото така човекът изразява себе си свободно, а не се крие анонимно някъде.

Още от началото казах, че всички групи сменят визията си на всеки къмбек, в това число и Биг Банг. Те създадоха тази иновация, а кейпопът тръгна по улея на техния наклон. Те са прецедент не само в музиката, но и в шоубизнеса, модата и всеки един отглас на обществения живот. Но не това ме привлече към тях. Фенбазата им няма никакъв фенсървиз или поне не толкова засилен, колкото при Шайни. С мъка си търся в галериите ДжиТОП или ДжиРи. :/ Скоро попаднах на едно клипче във ВиБокс, в което Джи Ди демонстративно издърпа Сънгри настрани, заключиха вратата и останаха зад затворени врати повече от десетина секунди. Когато излязоха, журналистката ги пита: ''И какво правихте вътре?'', а Сънгри отвръща: ''Целувахме се! Мразя да съм от подчинената страна...'' Убедена съм на шега. Защото - о, да! В шоубизнеса лоша реклама няма - само по-скандална или по-шумна.

Истинското лице на музикалния бизнес се крие зад тоновете макиаж, косичките, лещите, концертите, фенсървиза и то не е толкова сладко, колкото повечето фенове са склонни да приемат от веднъж. То е грозно и меркантилно като всяка работа. Защото ходейки аз на работа, макар да изглеждам поддържана жена и да ми е забавно с колегите, всъщност не отивам осем часа, за да ми е весело и да си прекарам супер. Всичко опира до пари. В голяма или малка степен парите са онзи стимул, който обикновено движи света, колкото и да приказваме как по-важно нещо от любовта или щастието няма.

Музиката е като всяка друга работна сфера и определено нещата в нея не са създадени за удоволствие. Приемайки мембърите и групите като обикновени работещи хора, мога да отсъдя съвсем закономерно какво ги движи и как да подходя към работата им. Също толкова професионално, колкото професионализъм имат те спрямо мен като част от аудитория. Нито по-малко или много.

Намеквайки за фенсървиза в яои-купълс на кейпопа, всъщност показах онази страна, която е реалната без да добавям излишна розовина или да я оцветявам в дъгичка на фейсбук профила ми. Нямам нищо против гейовете, приемам ги толкова широко, колкото една фуджоши би ги приела от раз. Но не навлизам в силните представи и мержелееща култура на ''мъжката бременност''. Няма да казвам защо просто не мога да я приема - само ще спомена логичния фактор, който се основава на човешката физиология: за да се забременее единия трябва да има яйцеклетки, които редовно да се махат и обновяват, както и физиология за това. За мъж, износил бебе, съм съгласна. Имплантират оплодена яйцеклетка и наблюдават. Човекът се опитва да стане господ, надявам се да не съжалява за това. Но да забременее, да роди... нормално...? :/ Няма как да стане и това определено е онази логика, която аз търся в реалността. Приемам в парка мъже да се държат за ръце, да се целуват или да водят обществен или личен живот, но жанра на яои-то, в който вече има бременност ми е абсурден до толкова, че опитвайки се, осъзнавам, че не мога... Просто нагласата ми е такава и не съдя никого - включително и тези, които си го харесват и изявяват друга гледна точка. Не съм от типа да налагам мнение, така че няма да го наложа и сега. Изказвам своята гледна точка, която е дотолкова грешна и неправилна за някои, докато за други е напълно вярна. ;)

Фенсървизът навлезе и във фикшъна, за съжаление или не. Това го прави мощна взривна вълна на кейпопа и едно от проявленията на същата тази култура. Форумът логично пое по този фенсървиз и се затвори в омагьосан кръг, в който Шайни-фиковете в един момент се превърнаха в течение, особено в яои-секцията. На моменти си мисля, че дори повечето изявяващи автори там пишат, само защото искат да бъдат четени и коментирани, а не толкова, че им харесва ДжонгКий. Появи се стереотип, клише, фенсървиз... И жанрът се редуцира до еднообразие. Ето за това говорех през цялото време и подех политика, в която да амбицира останалите автори да творят в неклиширана проза с други мембъри, в други жанрове... Човек се усъвършенства и гради, когато прави крачки наляво и надясно по пътя си, а не ходи в права, утъпкана пътека. Когато експериментира със собствените си възможности и клони във всички жанрове, за да докаже поне пред себе си дали може или не може. Творчеството не трябва да бъде ограничавано в стереотипа, наложен от абсурдистични представи и желания. Трябва да е артистично, лавиращо, подвижно...

Сори, ако се изразявам твърде неопростено, но понякога си мисля, че по-добре да говоря така, както аз чувствам нещата и да не правя евала на друг в стремежа си да бъда разбрана.

Ето за това уважавам Биг Банг - не заради фенсървиз или визия /боже, аз съм скарана с модата и теченията в модата, за да ги оценя, както заслужават на този етап!/, а заради новите подходи, тяхната артистичност в личен или професионален план, прокарването на нови идеи, иновацията залегнала във всяка тяхна крачка напред, експериментирането... Мисля си още, че онези, които биха ги оценили, трябва да бъдат също толкова артисти, колкото и тях, но това както казах и по-рано е строго индивидуално и зависи от определения човек.

И, Дес, миличка, няма за какво да ти отнемам ранг, само защото си изказала мнението си. Дори напротив хората заслужават да бъдат аплодирани заради отстояването на гледната им точка!

Или поне аз такива хора уважавам!  Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 63501060
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Park-Ni-Chan Чет Юли 23, 2015 1:08 pm

Честно казано този фенсървиз (добре не ги разбирам тея неща), по принцип това, че членовете на групите се държат толкова близо един с друг си е просто за рекламата. това се харесва на публиката и аз силно се съмнявам, че просто ги карат да се държат така. Което до някаква степен си е грубичко, защото не може така и все пак съм фен на яой...(добре и аз не знам какво пиша). но представете си, че вас някой ви кара да се натискате с най- добрата си приятелка, горе долу същото. И все пак усещането за яой е различно, когато пишеш издокарваш характера на съвсем различен човек и го обличаш в кожата на някой известен певец... И не само за яой ами и за всички други жанрове. Четох преди една статия, която я смятаха за много скандална, че Чаньол, чел яой фик за себе си и отдолу имаше стотици негативни коментари, което прави нещата на кантар. Има фенове, които харесват тази близост има и такива, които не я харесват...

Има едно момиче от моя клас, което преди харесваше к- поп, но сега вече не... на въпроса Защо? Тя отговаря "Защото ми писна да гледам някакви гримирани момчета, които не могат да пеят"... Аз като силно емоционална личност бях готова да я разкъсам, но едва се сдържах и "спокойно" й казах нещо от сорта "Защо си мислиш, че всеки друг певец, артист или който и да е било пред камера не излиза с тонове грим". Какво ме интересува как е гримиран някой щом като излезе на сцената изглежда зашеметяващо и не само по визия ами и с артистизъма си...

Колкото до това защо всички използват Шайни във фиковете си аз имам и друга гледна точка. В идеята на първия фик, който написах, първоначално нямаше азиатци, (както и 60% от останалите герой) но все пак ако го бях написала така, като за начало никой нямаше да го погледне и второ по важното с Шайни се пише много лесно. Те просто са създадени за фикове. Второто нещо с този фик беше, че го постнах във фентъзи раздела и съжалявах през цялото време, през което го писах, но после си го препрочетох сама и разбрах колко съм била глупава и това да го постна там е било най- брилянтното нещо, което съм правила...

Когато започнах да пиша пращах на една приятелка една глава и аз като най- големия идиот я забравих на декстопа и мама я видя . А там имаше една особена сцена, ако ме разбирате(голям резил), и от тогава мама все ме пита, кога ще умрат яхойто. Да повечето хора не разбират, колко секси е този жанр...

А тати дори ми сложи песните и филмите в папка "китайци корейци" и я потурчи на майната си...грр

Веднъж четох един хубав фик във хентай раздела и без да искам мернах един коментар, момичето в него изказа мнението си, че фикът прилича на преведен от гугъл и колкото повече четях, толкова по- вярно ставаше твърдението (а аз си мислех, че момичето просто не си доглежда) и от тогава спрях да влизам там. Не, че не са хубави другите фикове, но просто има едно усещане в гърдите ми, което се появява и аз не мога да продължа...

А относно Биг Банг, ам ще кажа, че те са кралете на к- попа и това е факт. Те имат толкова много фенове, че дорри тези, които не слушат к- поп знаят за тях.... Няма какво повече да коментирам

mpreg е един от новите за мен жанрове и дори мога да пренебрегна себе си, ако е написано хубаво...
Park-Ni-Chan
Park-Ni-Chan
VIP

Scorpio
Брой мнения : 278
Точки : 743
Join date : 06.01.2015
Години : 26
Местожителство : Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by sadreamer Чет Юли 23, 2015 1:11 pm

За всеки влак си има пътници и е невъзможно да харесваме едни и същи неща. Там, където един вижда кална локва, друг вижда повърхност на която се отразява небето. И обратното. Нямам какво повече да кажа за mpreg. Ти си имаш свое мнение Мим, аз мое и да продължавам да дъвча тази тема, би означавало, че се опитвам да те убедя, че е правилно или се заяждам. Не правя нито едно от двете. Уважавам твоята гледна точка, но уважавам и своята.

Може би наистина писатели, които започват да пишат ДжонгКий, защото знаят, че това автоматично ще им донесе повече внимание. И това не е хубаво, защото, когато не правиш нещо със сърцето си, то няма да се получи. Но има и такива, които наистина за заклети фенове и дават не само сърце, но и душа за фиковете си, които измислят неща, на които не мога да не се възхитя.

Днешно време почти няма нещо, за което да не писано вече. Уникалното е толкова трудно да се намери. Затова взимаш една 'клише' тема и прекарваш пред призмата на твоя светоглед, докато не се превърне в нещо различно.

Освен това последно време има и страшен бум на БТС и ЕКЗО фикове, нещо което мен лично, много ме радва.

Биг Банг и Шайни са две групи, които са толкова различни по стил, че няма никаква база, на която можем да ги сравним. Биг Банг са повече към хип хоп уклона (поне преди бяха, сега не съм достатъчно веща, че да кажа какъв е точно, затова няма се излагам ), Шайни са към попа. И двете имат години опит зад гърба си и фенове, които са готови да ги защитават със зъби и нокти. И двете са пролели не малко пот, кръв и сълзи, за да достигнат до тук.

И двете заслужават уважение, за това какво са постигнали.

За последно, само да вметна, че трябва да се подкрепяме като кей поп фенове, а не да заставаме един срещу друг. Достатъчно хейтъри има за корейската музика. Различни сме и понякога трудно се намират допирни точки, но това не означава, че няма такива.


sadreamer
sadreamer
VIP

Aquarius
Брой мнения : 1161
Точки : 691
Join date : 03.08.2014
Години : 33

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Nao~hime Чет Юли 23, 2015 1:30 pm

Park-Ni-Chan, без да искаш си подметнала за оня фенсървиз, който по начало зачекнах, а именно:

В идеята на първия фик, който написах, първоначално нямаше азиатци, (както и 60% от останалите герой) но все пак ако го бях написала така, като за начало никой нямаше да го погледне и второ по важното с Шайни се пише много лесно. написа:

Защото е по-лесно, защото ще бъдеш забелязан, коментиран, дори да имаш негативи, пак всички ще изразят клишираното: ''Ауууу, супер е! Обожавам ДжонгКий, продължавай!''. И ти продължаваш, ако имаш муза, довършваш този фик и започваш нов... Пак със същите герои, но разказан с друг плот. Жанрът не се променя - той е яои, та нали само яои-то се забелязва?! И накрая... младия автор се върти в омагьосания кръг на повторението и еднообразието, докато форумът загнива и не отбелязва никакъв напредък...

Точно това не ми хареса, когато го поех и Ралица ми даде админ правата. Реших, че едно творчество не трябва да се каталогизира с един уклон и да се толерира само с него... Какво се получава в крайна сметка? Откакто станах админ, получих няколко позиви на лични съобщения на потребители, които не харесват това еднообразие и са прекратили изявата си именно заради клишето, по същата логика, която пък други спират да пишат, защото нямат коментари. Какво ли не се опитвах да направя, за да амбицирам и едните и другите. Бе успех. Едните спряха напълно да пишат, а другите пък не влизат в яои-секцията...

И честно казано и едните, и другите ги разбирам, но като администратор реших, че ще дам толеранс на всички други, които творят извън фенсървиза и яои-то и се развиват според мен повече от онези, които са се залепили само за един жанр. Мое мнение, не настоявам да е кардинално и общоприето. ;)

От друга страна, аз най-трябва да съм възмутена, че никой не ми обръща внимание, каквото и да напиша. В последния ми хентай фик го следяха всичко на всичко двама. Но това спря ли ме? 'Ми не, хора! Защото поне избягах от фенсървиза и клишето и експериментирах с нещо ново, което мен лично ме удовлетворява... :)

В крайна сметка всеки нека да прави, каквото му харесва, нали? ;)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Park-Ni-Chan Чет Юли 23, 2015 1:40 pm

Добре, ам явно не съм се изразила правилно, под лесно писане имам в предвид това, че те са ми толкова познати, че освн да си измислям мога да вложа и частица от тях. Например като писах шота за инфинити в някой от коментарите имаше написано ами аз не го виждам еди кой си в тази светлина, в смисъл не познавам групата измислям си характеристиките и някой хора не припознават идолите си... Това е факт... А и те отговаряха най- точно на първоначалната представа.

Не ми дреме за коментарите и за видяното, защото, мамка му, не пиша за себе си и да задоволявам егото си, а пиша за тези, които ще четат и точка... Разбирайте ме както искате, но според мен това е целта на сайта и щом ДжонгКий се харесва, ДжонгКи да бъде, точка по въпроса...
Park-Ni-Chan
Park-Ni-Chan
VIP

Scorpio
Брой мнения : 278
Точки : 743
Join date : 06.01.2015
Години : 26
Местожителство : Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by sadreamer Чет Юли 23, 2015 1:47 pm

Park-Ni-Chan написа:Добре, ам явно не съм се изразила правилно, под лесно писане имам в предвид това, че те са ми толкова познати, че освн да си измислям мога да вложа и частица от тях. Например като писах шота за инфинити в някой от коментарите имаше написано ами аз не го виждам еди кой си в тази светлина, в смисъл не познавам групата измислям си характеристиките и някой хора не припознават идолите си... Това е факт... А и те отговаряха най- точно на първоначалната представа.

Не ми дреме за коментарите и за видяното, защото, мамка му, не пиша за себе си и да задоволявам егото си, а пиша за тези, които ще четат и точка... Разбирайте ме както искате, но според мен това е целта на сайта и щом ДжонгКий се харесва, ДжонгКи да бъде, точка по въпроса...

Страхотно казано, момиче.

Пишем с тези герои, които харесваме и да спрем да го правим, защото някой ги смята за клиширани и неинтересни, би означавало пак да се прегъваме, заради чуждо мнение. Все пак за това е създаден форума. И не говоря за онези съфорумници, които пускат една глава и очакват повече коментари, само защото са включили популярна двойка. Все пак има писатели и когато един фик не ти харесва, винаги може да си намериш друг. Интересно, че има явно има хора, които се оплакват за джонгкий, а в същото време не поглеждат тези, които са различни и се отказват?



Последната промяна е направена от sadreamer на Чет Юли 23, 2015 1:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
sadreamer
sadreamer
VIP

Aquarius
Брой мнения : 1161
Точки : 691
Join date : 03.08.2014
Години : 33

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Nao~hime Чет Юли 23, 2015 1:47 pm

Поставѝ си точката, мен не ме бърка, но за мен изказването ти само може да ме разочарова от нежеланието да приемаш чужда гледна точка... И понеже не съм склонна да подемам убеждения, не възнамерявам и да продължавам в дискусия, която реално поставих гледната си точка и я защитих напълно закономерно.

Без да казвам ''Точка по въпроса.'' :/

Воала, мен не ме бърка чуждата гледна точка и съм дебелокож бозайник, който смята, че бих могла да унищожа повсевместния принцип и отбелязвам напредък. Защото останалите секции ги развих паралелно с яои и активизирането там е по-голямо в този момент, в сравнение с яои. А това ме прави изключително горда! Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 519399811
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Park-Ni-Chan Чет Юли 23, 2015 2:17 pm

Мислех, че това е място, където свободно можеш да изказваш мнението си, но очевидно щом то се различава от нечие чуждо то се превръща в грешно... Както и да е, останах един вид недоразбрана или по точно грешно разбрана...И само да отбележа, че изцяло разбирам какво искаш да кажеш Nao~hime не съм глупава... Аз лично вече спирам да изразявам мнението си толкова отпуснато където и да е било из форума... Както и да е това си е лично моя грешка и не обвинявам, порицавам или имам лоши чувства към някого.
Park-Ni-Chan
Park-Ni-Chan
VIP

Scorpio
Брой мнения : 278
Точки : 743
Join date : 06.01.2015
Години : 26
Местожителство : Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Nao~hime Чет Юли 23, 2015 2:31 pm

Никой не е казал, че не можеш да изразиш гледна точка, но думите:

Разбирайте ме както искате, но според мен това е целта на сайта и щом ДжонгКий се харесва, ДжонгКи да бъде, точка по въпроса... написа:
,

изразяват налагане на мнение. Досега никой не го бе наложил в дискусията. Нито sadreamer, нито аз... Но щом пък тя те толерира и приема мнението ти, значи и тя чрез теб изявява това. Схващаш, че след тази позиция изведнъж настоявате да се пише ДжонгКий, 'щото била двойката, която била четена. Ще ви кажа една тайна обаче, онези, които се свързват с мен са повече фенове на други групи и мембъри, но не настояват и не налагат мнението си.

Има разлика и се надявам да я разбереш, ако не сега, то на по-късен етап. ;) Съжалявам, ако ще поставяме точка и трябва закономерно да се пише ДжонгКий, от сега ви казвам, че няма да бъда никак активна в нито една секция. Помислете за феновете на другите групи - Топп Догг, БТС, ЕХО и т.н. преди да поставяте точки на дискусиите...

Това не ви прави чест според мен! :)

Едит: И другото, за което се сетих впоследствие. Като ще е ДжонгКий форум, следващия банер ще го преименувам на ДжонгКий ФенФикшън България! Та нали налагаме мнение и поставяме точки?! :/
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Bling`sFOX~ Чет Юли 23, 2015 2:45 pm

Може би и двете не се разбрахте правилно и се стигна до тук. Мисля че Park-ni-chan искаше да каже, че за нея важи правилото, че каквото обича, за което има най-много муза и харесва би било на 1 място от към героите й в фик. И двете казвате едно и също, че "всеки е свободен да пише каквото иска", просто не го схванахте по правилния начин. Искам да кажа, че не е необходимо да се стига до такива крайности.
Прави сте че Джонкий фиковете са на челна позиция по писане и четене, това вероятно е така защото всеки втори започва своя живот в яойто очно с тази двойка или просто защото намират нещо в нея, което ги грабва и до там.
Вероятно са хора като мен, които не поглеждат други фикове освен тези с Шайни и там грешат. Разбрах го наскоро и сега чета фикове и с други групи. В крайна сметка сме тук за да споделям, четем и забавляваме, независимо кой какво харесва. В крайна сметка ако всеки пише само с една група къде е удоволствието? Нали така. Има фенове който четат някои шип от Екзо, други от Шайни, трети от Биг Бенг, макар че са адски малко тези фикове с техни шипове. А ако ги няма различните интересни, няма да има и разнообразието и нужното за следващите потребители.
Всеки ще се стреми да си удържи на мнението и гледната точка, така е устроен човек. Но не трябва да се налага(не казвам че някои го прави, просто споменавам).
Наслаждавайте се на това което форума ви предоставя(обръщам се към всички), не влизайте толкова надълбоко в нещата, защото в крайна сметка това е място където има почти 1000 потребителя и всеки един от тях е толкова различен относно другия...
Да сменим темата с шиповете, защото наистина започва да се превръща в друго.
Да коментираме нещо друго.
Например модата в кпоп индустрията. Някой да има мнение относно нея?
Аз лично винаги се изненадвам от новите неща, които излизат.
Например сега в Корея е модерно буквално да се разкарваш като селянин. С гащеризонче, анцуг, тениска и домашни чехли. Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 4155798390 Ако тук се облечеш така и излезеш на центъра да кажем, ще решат че наистина нещо ти има.. А там този стил присъства дори в списанията. Интересно е хд
Bling`sFOX~
Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4195
Точки : 2669
Join date : 06.05.2013
Години : 30
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by fancy fox Чет Юли 23, 2015 2:49 pm

Bling'sFOX~ Като каза модата в Южна Корея по улиците... сетих се за една снимка на Кибум /Шайни/ и хаха умирам как се беше разкарвал с няк'ви чехли!
Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 11745441_1060227317323569_718815864394640006_n
fancy fox
fancy fox
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 664
Точки : 1433
Join date : 15.01.2015
Години : 21
Местожителство : - някъде там -

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Nao~hime Чет Юли 23, 2015 2:53 pm

Bling`sFOX~, аз съм толкова много разочарована от ''точките по въпроса'', че направо ми се плаче в този момент, не за друго... :/ Честно досега винаги съм лавирала между изказванията си и никога толкова грубо и еднотипно бих наложила нещо такова като постфактум. Съжалявам, но ще защитя онези потребители, които не припадат по Шайни и харесват форума по други причини. Имах скоро едно лично съобщение на потребител, чието име ще запазя в тайна. Сподели ми: ''Благодаря, че правиш форума толкова добър! Тук ми е като втори дом и ако не влизам един ден ми се струва цяла вечност!'' и то именно след като аз станах администратор.

Тези думи ми топлят сърцето и едва ли ще ги забравя някога. Тя може и да ги види тук и да коментира, но може и да остане неутрална и това си е нейно право.

Вио, схващаш, че всичко бих го приела, но да ми кажат, че ''целта на сайта е била да се пише ДжонгКий и точка по въпроса'' е обидно поне за мен. За това и смятам, че банера явно има нужда от преименуване в такъв случай... :/
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Bling`sFOX~ Чет Юли 23, 2015 2:54 pm

Да..точно тази снимка описах хд. Даже бях коментирала в фейзбук че с такива чехли се разкарвам на село хахаха. Просто умрях... тотално откачена работа за мен, но признавам че има неща в тяхната мода, която ме грабва. Например момичетата. Адски харесвам стила им на обличане. Ще дам примерче с снимка.
Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Cool-fashion-korean-mode-sonnenbrille-street-Favim.com-60573
Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Baju-korean-style-murah-online
Bling`sFOX~
Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4195
Точки : 2669
Join date : 06.05.2013
Години : 30
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Върнете се в началото Go down

Всичко от кпоп индустрията ~ - Page 4 Empty Re: Всичко от кпоп индустрията ~

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Върнете се в началото


Създайте нова тема   Напишете отговор
 
Права за този форум:
Можете да отговаряте на темите