A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ツ ЛАФЧЕ ツ

+32
exophil
-code name B-
ProudElfHere~
Psychedelic Jelly
Minzyy
suicide.is.painlesss
Nao~hime
sadreamer
Fanta Panda
Pocky
liata1_
Naruto ^^
Zoyyi
~kri73ina~
Bling`sFOX~
Raixx ;3
^Kim Mimi^
kpop girl
Forbidden Wonderland
Dragon_k00
SilverLibra
WhiteXxFoxie
-bloodletter-
Mell_KaixTae
Кръвожадна мида
LuluXBaek
Perpetual Pallor
gmlto
Ани
pcdludafenka
oblivion
·٠•YulSeya٠·
36 posters

Страница 1 от 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Вто Дек 31, 2013 9:32 pm

Искам да кажа едно голямо "Здрасти!" на всички и да ги поздравя предварително за новата година! С искрени пожелание на всички за щастие, късмет, успехи и много хубави моменти през идната 2014 година! <3  :santa: 
Админката ме направи модератор именно заради идеите ми като лафче и т.н., та реших да го направя и да можем всички да се изказваме за различни неща, които ни вълнуват също! ^-^

Какво мислите за снимките и информацията за героите още в началото на фик???

Тази нова мода, нека речем, след като вече от около 1г. се среща и по българските фикове, взема начало от англисйките, ала дали е правилно да правим така? Мен лично това адски ме дразни, убива и малкото ми любопитство във фика и във възможностите на писателя... Защо да се слагат снимки? Скъпи писатели, не си ли вярвате, че думите и описанията ви са достатъчни, за да ни отгатнете външността на персонажа ви? Не вярвате ли във възможностите ви да опишете характера и живота на героя ви чрез случки, моменти или спомени да кажем? Аз вярвам, че всеки от вас, който се е захванал да пише фик може и това да го разкрие във фика си без да има нужда да го казва като 'пред информация' на читателите. Няма ли да е по-интересно да го открият те сами в последствията на веригата на случки в историята ви?

Сез пак се заприказва без да си поеме дъх :Д Това е моето мнение за снимките и инфото в началото... е, постерче преди всяка глава е друго на пример. Постерите, особено ако са хубаво направени винаги подбуждат онази еуфория в читателя отгатвайки малко от съдържанието на главата. Всеки ще си го прави както си иска, но случая се превърна в нова традиция на днешните фенфик писатели.

Така де, това са моите мисли, а какви са вашите? Харесва ли ви да виждате снимки на героите предварително или да бъдете информирани, какво ще срешнете? :santa:
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 2:50 am

Още с първия пост ме заинтригува страшно много. Мога ли да изкажа откровеното си мнение или да излицемеря нещо набързо. ;)

П.П. Предупреждавам, че езикът ми е доста... провокативен и циничен, така, че се извинявам предварително, ако обидя някой - дали теб или друг, който се надявам да се включи в тази страхотна дискусия (поне за мен!). :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Сря Яну 01, 2014 2:57 am

Да ме обидиш, никога. Ценя високо качеството откровенност, то наречено със синонимната си дума ценичност. И често ще чуеш да го казвам. Никога не се чувствай ограничена да си изкажеш мнението по душа. :))))


Последната промяна е направена от ·٠•YulSeya٠· на Сря Яну 01, 2014 3:09 am; мнението е било променяно общо 1 път
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 3:09 am

Та значи... И аз забелязах това с картинките и бях доста изненадана. Не че не съм пускала и аз картинки, но в повечето случаи съм се старала да наблягам на описания. Предполагам едно пускане на подобна картинка с външния вид на героя е улеснение, както за пишещия така и за четящия, може би. Не! В момента казах лъжа... Всъщност не предполагам. Сто процента съм уверена, че една картинка тук или някъде из текста помага в известна степен, но на мен лично ми са малко... странни.

Друг е въпросът, че аз предпочитам да прочета нечие описание на главния герой, пък било това да е Кай или Джонгхюн и всички от форума да сме пределно наясно как изглеждат те като външен вид. Аз например страшно се кефя не толкова на описание на външен вид, колкото на това, което представя вътрешна природа, характер и т.н. Искам да напиша характер и герой, които сами по себе си са сложни с някаква задкулисна идея, многопластови и драматични. И скоро мисля да започна един фик, мой проект, който ще е с оригинални герои и който ще пиша паралелно с този, който вече е в яои-раздела. С тази разлика, че новия ще е в друга секция на форума. :)

Странно, дали някой изпитва интерес към оригинални персонажи без снимки в началото на фика?
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Сря Яну 01, 2014 3:15 am

Ако ти кажа, че в момента съм в процес на писане на новият ми фик, където градя именно такива персонажи - сложни и уникални с трудноразбирам и сложен характер и за това използвам прототипи, посилени откъм характера от фантазията ми? Скоро ще видиш и първа глава ако имаш интерес да хвърлиш око и на моите творби...
Аз се разрових за теб, но разочаровано намерих, че по-скоро пишеш яой, което е нещо, което не харесвам, а останалите ти творби са с така познатия ми аниме свят.
Можеш ли да поесниш какво точно имаш предвид с 'оригинални персонажи'?
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 3:29 am

Всъщност яои пиша от няколко месеца насам и имам точно два фикшъна в този жанр. Може да се каже, че съм едва прохождащо дете, в сравнение с други автори от форума, които имат повече яои от мен.

Иначе досега съм писала почти и само оригинални истории с мои авторски образи като не засягам нито аниме-културата, нито корейската музикална сцена. За съжаление след последната ми преинсталация, всичко ми се затри от харда, защото ми се наложи заради огромен бъг в кутията да форматирам всички дялове. Ето защо смятам скоро да пусна фикшън с нормална биологична връзка между мъж и жена в съответния раздел, само трябва да дооформя идеята си.

Колкото до изказването ми за ''оригиналните персонажи'', имам предвид герои, които не са актьори или музиканти, нито пък такива от аниме или манга. Такива, които имат собствена индивидуалност от начало до край, ако ме разбираш какво искам да ти кажа.

И определено ще хвърля око и на твоите творби... И не само око, а цели две.  ☀ 

А иначе съмнявам се, че оригиналните ми герои, колкото и оригинални и сложни да са, едва ли биха предизвикали интерес, ако не носят имената Кай, Таемин, Джонгхюн или Йонг Гук, нали? ;)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Сря Яну 01, 2014 3:36 am

Биха предизвикали, вярвай ми, именно тежестта на трудният характер го носят оригиналните ми две героини, зад които в описанието на главни герои винаги седи (ОС).
От друга страна имената на идоли, които използваме подбуждат наистина доста интерес, но контрола пак си го държим ние, защото тези момчета и момичета имат много лица, визии, а ние избираме кое ще използваме и как да го представим в фиковете си.
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 3:46 am

Би било чудесно, но не ми се вярва. Знам, че вероятно ще се издразниш с упоритото ми твърдение, че оригиналните герои не само в този форум, а в жанра на фикшъна като цяло, не са толкова интересни за публиката, която като види Кай или ДжонгКий в заглавието на фика, не се нахвърля повече и не коментира повече именно този фик, отколкото някакъв друг, който е с оригинални образи.

Отделно лъжа ще да е да кажеш, че пишеш за себе си или за да релаксираш. Може би в известна степен е така, но по принцип всеки автор очаква някакъв коментар за творбата си, оценка за положения труд, за времето, което си отделил... Ето защо всеки един, който пише тук очаква коментар и би се разочаровал неимоверно, ако коментари няма. Гаранцията, че би получил такъв е да ''сдвоиш'' известна двойка - дали в яои раздела или другия, няма голямо значение, защото само имената ще ти дадат сигурност, че 99 процента фикът ти няма да остане незабелязан и определено ще бъде коментиран.

Брех, че дълго се получи!  ツ ЛАФЧЕ  ツ 2189234583 
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Сря Яну 01, 2014 3:59 am

До една степен се съгласявам, че се нахвърляме повече на фикове с наши любимци, защото влизайки в този форум именно това търсим. Сега аз настойчиво ти казвам пък, че всичко е под контрола на автора, който може да си ослужи с хубавите лица, също и със свои персони.

Е, виж това, че един автор очаква коментари и внимание за труда си е друго нещо. Съвсем искрено мога да ти кажа, че и преди и сега не ми пука особено за коментарите на читателите ми, което малко грубо може да прозвучи. Не, че не ги ценя, но не се водя по тях. Имало е моменти, където са ме ляли с порой от критики, че чак са ми заключвали темата и аз не съм си поплювала, и съм продължавала да си пиша, защото обичам да пиша. Читателите са сладкият плод на твоят труд, вниманието и комплиментите радват, но пък и твоят труд радва тях. Както ти им допринасяш и така на теб.
Имам един човек, който съм сигурна, че ще ми чете фиковете и то от собствен интерес, за това останалото ми е добре дошло ако дойде, ако не пак му здраве. :Д
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 4:10 am

Права си. Предполагам, че макар позициите ни да представят две коренно различни гледни точки и двете съдържат истина в себе си. Това само трябва да ни радва, не мислиш ли? ;) Иначе аз се водя един вид графоман - пиша за собствено удоволствие, но съм крайно неуверена относно това, защото съм наясно, че не съм някой професионалист и смятам, че има още хляб да изям, метафорично казано. Коригирам се от критика и то доста, в смисъл умея да отсявам коя е конструктивна и ми дава ясна представа къде съм сбъркала и друга, която е с цел единствено да се излее хейт и помия върху автора. Ето защо за мен един коментар в края на писанието ти е вид оценка, дори само човекът да е изразил добрите си впечатления спрямо написаното.

Отделно смятам, че различните хора пишат различно и както има читатели за теб, така ще има читатели и за мен... Просто повечето ще са запленени от известните двойки и те ще са с преимущество над останалите. Това в никакъв случай не е възмутителен коментар, просто изказвам реална обективна гледна точка. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Сря Яну 01, 2014 4:18 am

Е, всеки си има собствени демони, които трябва да пребори във всяка сфера, както и писането. Аз съм самоуверена в писането си, въпреки че всеки ден се старая да науча повече както ти се изказа метафорично, но проблемът при мен е, че се старая към перфектното и не съм доволна никога със себе си като съм съвсем наясно с това, че моето желано 'перфектно' никога няма да се получи.
Попринцип съм си твърдоглаво и ми е трудно да приема критиката, но го упражнявам от доста и се научих да изкарвам поуката за мен си от критиката.
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 4:26 am

Ох, от критика боли! Не само в областта на фикшъна - боли когато те критикуват и в други сфери, най-вече близки хора. Иначе такива от нета, които дори и не знаеш как изглеждат и единственото, което ви свързва е формата на форума, който посещавате, колкото и да е рязък, не би следвало да те обижда или да повлиява на мнението ти. Майката тук е да отсяваш по интуиция кой коментар е даден в твоя полза и кой - в твой ущърб.

Ех, изкарахме първите часове от Новата година, чаткайки по клавиатурата. Нямаше алкохол, нито фойерверки или шумни разговори, не бях на купон, в момента съм с нощница, главата ме боли, а ръцете ме сърбят да започна да пиша новия си фик... И странно! Пак съм в добро настроение и много, много вдъхновена. Надявам се чувството да е споделено!  ツ ЛАФЧЕ  ツ 1667958409 
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Сря Яну 01, 2014 4:35 am

Определено чувството е споделено! Щом ти се пише, захващай се. Аз до сега го правих (ако се сещаш казах,че съм в процес на писане, това важеше в дадената секунда), обаче умората си каза думата и ще си лягам.
И при мен не беше кой-знае какво посрещане на новата година - хубава трапеза, приятна музика, семейство, никакъв алкохол и след това малко фоерверки. Чесно казано не се и оплаквам, приятно си прекарах и сега хубаво ще се наспя. Лека нощ, приятни сънища и до следващи разговори! :D
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 4:47 am

Ех, благодаря и лека нощ! Аз ще повися още малко във форума, ще напиша, каквото съм замислила и към шест ще си легна най-вероятно...  ツ ЛАФЧЕ  ツ 711308212 
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Сря Яну 01, 2014 1:04 pm

Добро утро на всички душички! <3
Как сте, как е настроението?  :D 
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by oblivion Сря Яну 01, 2014 1:18 pm

Йооо, за много години!!!!!! ;д Да сте живи и здрави етц щастие, късмет (в баницата ;д)
Ии, добро утро! :D Малко обяд, ама айде ся ;дд;
Аз лично, след 1 час сън, съм свежа. ;д Вие как сте? :D :D Как прекарахте празниците?

oblivion

Aquarius
Брой мнения : 79
Точки : 0
Join date : 16.08.2012
Години : 29
Местожителство : Бургас~

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by pcdludafenka Сря Яну 01, 2014 1:27 pm

Честита Нова Година и от мен ! Ама то какви празници ден като ден. . .всяка година едно и също :/ Даже и от баницата не ми се падна никакъв късмет :/ като се прибрах видях,че Yoona и Lee Sеung Gi са двойка и ми се оправи настроението :D :) 
pcdludafenka
pcdludafenka
VIP

Брой мнения : 2263
Точки : 468
Join date : 13.10.2013
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by oblivion Сря Яну 01, 2014 1:33 pm

Еееееееееее, защо не ти се падна?! ТТ.ТТ *дава ти баницата с късмети от масата* Изтегли сиии!
За съжаление, съм съгласна за празниците - все едно и също. =_= Обаче пък то зависи от нас как ще ги направим, нали така? Ако искаме нещо ново и различно, трябва сами да "обслужваме' така да се каже ;д. Разнообразието няма да падне от небето и да ни халоса по главата. :D 
Оо, за Юна и И Сънг Ги направо не можах да повярвам! СУПЕР ЯКОООООО АААААБФДФУДФД

oblivion

Aquarius
Брой мнения : 79
Точки : 0
Join date : 16.08.2012
Години : 29
Местожителство : Бургас~

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Сря Яну 01, 2014 1:35 pm

На мен от баницата ми се падна любовта. Не възразявам никак дори...  ツ ЛАФЧЕ  ツ 3938690511 Иначе поздрави от мен в първия ден от Новата година с моите сладурковци:

Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by oblivion Сря Яну 01, 2014 1:43 pm

АААААААААААА, СУПЕР!!!!!!!!!! ХЕХЕХЕ! ДАНО ДА ТИ ВЪРВИ ПО КУПИДОНЦИ В ЛЮБОВТА ПРЕЗ ГОДИНАТА!!!
B.A.P /drops dead/ DANKE DANKE SCHOEIN??? (как въобще се пише на немски? не знам немски тбх) /мачка те като плюшено мече/

oblivion

Aquarius
Брой мнения : 79
Точки : 0
Join date : 16.08.2012
Години : 29
Местожителство : Бургас~

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите