A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~Аз и моето творчество ~

+7
kat_iii
[ChoOly Kim]
Zoyyi
Ани
Bling`sFOX~
nana_99
Nao~hime
11 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty ~Аз и моето творчество ~

Писане by Nao~hime Съб Ное 09, 2013 8:57 pm

Тази тема може да се окаже напълно излишна или да няма никакъв интерес. Отделно забелязах, че раздел, в който да обсъждаме неща относно писането няма, ето за това повечето теми с фикове са пълни със спам. Не че и аз не съм спамила. Просто в един момент няма къде да изразиш мнението си освен в темата, която вече си създал.

Не знам за вас, но мен са ме интересували много неща, които няма как да напиша, а пък да разпращам на всеки лично съобщение с един и същи въпрос ми се вижда прекалено досадно за другата страна. Може човека, на когото пратя съобщение с въпроса: ''Как ти се струва? Какво точно да напиша в следващата глава от фика си?'', да не му се отговаря... Та в тоя ред си мисля, че една подобна обща тема, в която всеки може да попита онова, което го интересува или да предложи нещо ново, ще е само плюс за всички. Надявам се да не мисля само аз по този начин, но дори и така да е, може тази тема просто да бъде изтрита.

И за да не съм голословна още в първия си пост, ще подхвана нещо, което ми направи впечатление. Забелязах, че никой не пише за MBLAQ или B.A.P., които на мен са ми любимци и смятам да ги включа много скоро. Освен това много се затруднявам в описването на една секс-сцена и претръшках всички фикове в няколко поредни дни, но ме е страх да пиша, защото не е хубаво да копирам нечий стил. Ще може ли някой съвет, моля! :sunny: 


Последната промяна е направена от Nao~hime на Пет Юни 05, 2015 3:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by nana_99 Съб Ное 09, 2013 9:37 pm

Хей здравей..това е добра тема. Може дори да изказваме впечетления за някой фик. Много добра идея...та сега по въпроса ти...Значи относно фикове с b.a.p (не казвам mblaq защото зайчетата са моите любимци) писала съм едно, две неща с тях...та мисля, че не се пише много за тях, защото всички предпочитат да пишат за двойки клишета. Да кажем JongKey. Но аз лично не съм против тях, напротив ниога не ми омръзват..мога да си чета фикове с тях нон стоп. Но ще се радвам на нещо разнолбразно също....А относно другия въпрос. Започнала си добре. Чети други секс сцени и просто почни да пишеш. Сигурна съм, че думите сами ще дойдат. Смисал няма нищо лошо да как да кажа..да си предизвикаш музата. Не казвам да копираш, а просто да видиш как да започнеш и т.н.(е аз не съм кой знае колко добра в секс сцените, но все пак реших да изразя мнение)
nana_99
nana_99
VIP

Libra
Брой мнения : 1748
Точки : 596
Join date : 12.07.2013
Години : 24

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Bling`sFOX~ Съб Ное 09, 2013 10:27 pm

Аз само мога да ти кажа за секс сцената че ти си имаш въображението и мисля че и без да четеш др фикове ще се справиш отлично. Просто пиши това което искаш да прочетеш за някоя секс сцена или просто прави като мен. Аз си представям всичко, как се случва и така пиша...(леле надявам се не прозвуча перверзно хД). А за B.A.P и МBLAQ ...пиши смело, защото и аз ги харесвам, просто имам въображение за Шайни..не знам просто те са ми мега любимците и тях виждам в идеите си. При теб ще са предполагам B.A.P и MBLAQ, което е супер..ще е някакво разнообразия, защото съм сигурна че си забелязала че почти всички фикове са Джонгкий или Джонгтае. Тъй като аз съм меко казано ЛУДА по Джонгкий, пиша повече за тях. Само да ти кажа че с нетърпение чакам твой фик както и на всички други тук..аз съм редовен член на форума Хахахха. Бту много добре си се сетила за тая тема..беше нужна. И ако може..стига да не е нахално да си кажеш името и да знам дали си по голяма от мен..та да знам как да се обръщам. Аз съм Виолета.
Bling`sFOX~
Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4195
Точки : 2669
Join date : 06.05.2013
Години : 30
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by nana_99 Съб Ное 09, 2013 10:36 pm

Айш Вио онни много на място казано! Аз съм Надя...приятно ми е! :)
nana_99
nana_99
VIP

Libra
Брой мнения : 1748
Точки : 596
Join date : 12.07.2013
Години : 24

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Nao~hime Нед Ное 10, 2013 1:26 am

ОК. Да се представя - Мария се казвам, но не си понасям името. Пиша от много време насам, но яои от няколко месеца. Харесват ми историите тук не само заради еротичния елемент (вероятно аз съм също толкова извратена, колкото и теб, Вили!), но и защото отговарят на мен самата, може би. Всичко, което напиша ще ви се стори прекалено откачено, за това ще се въздържа. Понеже рядко съм в реалния живот и повечето фантазирам с отворени очи, ще добавя, че и аз съм си представяла някаква секс-сцена, но реално четейки вашите и пишейки моите, осъзнавам, че не съм ви достигнала нивото... За това и ви помолих за съвет. Мога да преценя съвсем обективно, че аз сдавам багажа пред вас. :)

Колкото дали е ДжонгКий или ДжонгТае, не съм искала да ви обидя... Просто го забелязах и си помислих, че с един такъв пост ще подтикна някой да напише някаква друга двойка. Един вид дадох заявка. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Ани Нед Ное 10, 2013 8:54 am

Здрасти :)
Относо секс-сцените във фиковете всеки пише това,което му идва от сърце..
Както ти самата каза,че имаш богато въображение се възползвай от това и не се спирай пред това,че не си "достигнала нивото" такова ниво няма...
Аз лично те моля..хвани и напиши една секс-сцена..без да я сравняваш с друите и го качи тук..
Няма нищо страшно в това,защото ти пресъздаваш по-различен начин неща заради самото ти писане..
А и тук сама разбираш колко може да бъдем извратени../моля не се обиждайте/
Така че стегни и отново казам..не сравнявай своя смут с на другите.. Защото се обеждавам,че твоя ще бъде завладяващ..

Изивнявам се,ако съм те обидила с нещо...
Та..аз съм Ани и ми е притено *подава ръка*
Горе гавата и се оставай на въображението!!!!


П.П.: Извинете за дългия роман..
Ани
Ани

Aquarius
Брой мнения : 532
Точки : 9
Join date : 15.09.2013
Години : 28
Местожителство : Видин :)

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Nao~hime Нед Ное 10, 2013 9:05 am

Имаш право. Един уаншот няма да ми навреди, тъкмо ще имаме време да обсъдим онова, което ме тревожи... :) Ще се опитам до края на деня да напиша нещо и да го пусна тук, за да ви покажа после нагледно какво точно ме притеснява.
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Zoyyi Нед Ное 10, 2013 12:40 pm

Не мисля, че мога да ти дам добър съвет това го оставям на другите момичета и без това си се справят отлично. Едвали моят начин ще ти помогне много но така го правя. Първо си го представям пиша основните неща и след това добавям детайлите. Ако нещо не ми хареса има бутонче ДЕЛЕЙТЕ и на ново :D  А относно уаншотчето чакам да го видя сигурна съм, че ще се справиш. Също съм нетърпелива и затова, че ще е със В.А.Р и МБЛАК рядко има фикчета за тях. Пък и така като гледам намаляха и тези със Биг Бенг.
Zoyyi
Zoyyi

Aries
Брой мнения : 1031
Точки : 24
Join date : 24.07.2013
Години : 23
Местожителство : Шумен

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Bling`sFOX~ Нед Ное 10, 2013 1:11 pm

Малее не очаквах да кажеш това..." но реално четейки вашите и пишейки моите, осъзнавам, че не съм ви достигнала нивото."....Какво ниво...няма ниво тук Мими они предполагам... Просто всеки си има някво мръсно подсъзнание..на едно то е по-развито(аз май съм сред тях хД), а на други е съвсем малко, но все е нещо..и Да ти кажа че смута дето беше написала за Влад и Хоук беше прекрасен и според мен се справяш добре... А за това че ако напишеш това което ти е върти в главата ще е прекалени..никога не мисли че е прекалено..мисля че в момента в който сме се регистрирали в този сайт и сме започнали да пишем сме загърнали абсолютно всичкия си срам и т.н. Само мога да ти пожелая МНОГО муза и късмет.
Bling`sFOX~
Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4195
Точки : 2669
Join date : 06.05.2013
Години : 30
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by [ChoOly Kim] Нед Ное 10, 2013 2:43 pm

Хайде и аз да се изкажа .. хд
Още една тема от теб, която е интересна и определено ще бъде полезна, ако всеки се престраши да задава въпроси, които го интересуват.

По така обсъждания въпрос със секс сцените ... Тук няма какво толкова да кажа. За мен е простичко. Представяш си действието и го описваш с възможно най-много детайли, за да може читателя да вникне максимално в историята - също както останалите сцени на фика .. о.о

Също така, тук няма никакъв стандарт или ниво на писане. Всеки има собствен стил, всеки се стреми да се развива и всеки път да показва най-доброто от себе си. Все пак трябва да се има предвид, че на всеки автор тук му се отдават различни неща, а писането е само едно хоби, затова просто пишете и четете, за да се забавлявате.

А сега искам аз да задам въпроси. Какво очаквате всъщност да прочетете в един фик? Какъв за вас е идеалния фик? И какво е важно да умее един автор, за да привлече вниманието ви към негова история?
[ChoOly Kim]
[ChoOly Kim]

Брой мнения : 338
Точки : 42
Join date : 11.07.2012
Местожителство : Kibum's tight hug

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Nao~hime Нед Ное 10, 2013 4:06 pm

Нека аз да отговоря на въпросите ти първа.

Казвам моя гледна точка, като предварително пояснявам, че не се опитвам да я наложа за някакво правило. Трябва да се признае първо, че фенфикшъна е с доста клиширани идеи и еднообразие от сюжети. В общи линии особено в яои жанра има една сюжетна линия от двама мъжки персонажи, които откриват любовта, има секс, понякога романтика, друг път рейп, но в крайна сметка като цяло жанра е доста изсмукан. Доста трудно е да напишеш нещо уникално, единствено по рода си, иновативно... Предполагам, че заради това трябва автора да има и подход към самото представяне на фика си, да борави със стил или образност, да привлече с нещо... Ето защо и аз, когато пуснах първата част на моя, реших, че трябва да е с оригинални герои, за да избягам от клишето на известни двойки. Първоначално се двоумях двойката ми да е между Таемин от Шайни и Банг от В.А.Р. После се отказах именно за да избягам от клишето.

Според мен идеален фик няма. Всеки е своеобразен по свой начин. В началото си мислех, че всеки автор трябва да спазва всички правила в литературата и стила му да се оформя спрямо признати автори. Сега си мисля, че това няма никакво значение. Всички сме аматьори и ако фикът ти предизвиква интерес и има публика, няма значение дали си изпуснал запетая или не си пресъздал правилно някаква сцена. Така мисля сега аз. Т.е. пълна промяна от онова, което мислех до скоро.

Колкото до уменията на един автор, може би тук правило също не трябва да има. Един умее да конструира повече диалог. Друг се справя с описание на вътрешен или външен свят.

От всичко казано дотук следва, че в писането не може и не трябва да съществуват норми и правила. Поне в писането на фенфикшъна. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by kat_iii Нед Ное 10, 2013 5:12 pm

Аз съм на същото мнение. Няма идеален фик. Всеки фик си е уникален по своему. Всеки си има различна идея и различен начин на писане. Не може да сравняваме един фик с друг. Поне според мен всеки един тук пише,за да се забавлява. Лично на мен всяка една история е интересна и завладяваща,защото е уникална сама по себе си. Не мисля,че авторът трябва да умее нещо специално,за да може идеите му да се харесат на всички. Всеки пише както може и каквото иска. На мен лично всички фикове ми харесват! :Д
За секс сцените наистина няма защо да се сравнява с другите. Всеки пише това,което си представя. Лично аз не съм много добра в това,но се опитвам. :Д :)
Наистина темата е добра.
kat_iii
kat_iii

Libra
Брой мнения : 781
Точки : 124
Join date : 18.09.2013
Години : 29
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by -bloodletter- Нед Ное 10, 2013 5:54 pm

 ~Аз и моето творчество ~ Rainbow
Досега не съм се включвала в дискусиите ви, но не издържам! Искам да отговоря на зададените въпроси от [ChoOly] ( извинявай, не ти знам името >< ).
Какво очаквате всъщност да прочетете в един фик? - Очаквам да прочета нещо смислено. Нещо с история и завръзка. Да има ясно изградена идея и ситуация.
Какъв за вас е идеалния фик? - Идеален фик НЯМА. На мен лично не ми допадат тези с много диалог. Предпочитам да чета подробни описания на случващото се. Всяко докосване, трепване, проблясък, етц. Харесвам различното. Не харесвам комерсиалното ( ученическите истории, например. До толкова са изтъркани просто, че вече ми иде да се заровя под земята, когато видя такъв фик. Не искам да засегна никого. Това е моето становище. ). За това се и стремя да се откроявам от останалите с идеите си :3 Не че някой ми обръща особено голямо внимание, де, хаха XD Но не страдам от този факт. ;д
И какво е важно да умее един автор, за да привлече вниманието ви към негова история? - Да бъде РАЗЛИЧЕН. Идеята му за фик-а/уан-шот-а да бъде оригинална. Също така да пише грамотно ( признавам си, правя грешки, но мисля, че ми се разбира? о.0 ). Харесвам уан-шотите и фиковете на <3 Kimi Lee <3 точно заради това. А и самият й стил на писане много ми харесва. От яой графата ми допадат един-два фик-а, не съм най-големият фен на яой-я. Единият от тях е "Планът: Добре дошли в клуба на разбитите сърца".

Ох, ами... май е това. ;д Мога и още да пиша по трите въпроса, но страшно много ме мързи. ( познато чувство за всички ни, май ).

Сега искам и аз да задам няколко въпросчета, кеке ^^
1.Защо, според вас, комерсиалното се харесва толкова много?
2. А защо оригиналното се избягва и не се коментира => се зарязва?
3. Има ли нещо, което ви дразни във фик-овете и уан-шотите, които се пускат? Ако да, какво е то?


Благодаря за вниманието =3
-bloodletter-
-bloodletter-
Winner

Libra
Брой мнения : 633
Точки : 901
Join date : 08.08.2012
Години : 24
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by [ChoOly Kim] Нед Ное 10, 2013 6:54 pm

1.Защо, според вас, комерсиалното се харесва толкова много?

На този въпрос ще споделя защо аз лично харесвам ДжонгКий, една доста позната на всички ни двойка, и защо не одобрявам други по - нетрадиционни ( като ДжонгТе или Онхо, още по-зле, ако се смесят с членове на др. групи .. -.-). Фикове започнах да чета, когато се запалих по Шайни и още от тогава ми беше втълпено, че двойките трябва да са ДжонгКий и 2Мин. Просто още преди да им знам имената, вече четях романтични истории точно за тези двойки и някак в съзнанието ми е останало, че така е правилно. Тогава също мембърите в групата имаха определени роли ( знаете .. Кий-мама, Темин - бебето и т.н) и винаги съм смятала за гадно да чета ТеКий история .. именно поради тази причина. Естествено, Вили ми разказа играта с Paradise & Hell  .. но това е отделна тема ..
Също така всеки пише за любимата си двойка. За мен лично е трудно да опиша някоя сцена, ако не е с ДжонгКий .. просто до такава степен съм свикнала да пиша за тах, че дори да пиша за други персонажи си представям действието именно с тях двамата.
Може би наистина омръзва да вижда човек все едно и също, когато погледне в списъка с главните герои, но според мен всеки трябва да включва във фиковете си именно двойката, с която се чувства най-комфортно.

2. А защо оригиналното се избягва и не се коментира => се зарязва?

Оригиналното не се избягва. Напоследък чета доста хубави фикове, с инетерсни идеи и доста смесени герои. Но съгласете се, че не всеки има таланта да измисля оригинални истории (ако беше така всеки от нас да е станал сценарист хд). Трудно е да измислиш нещо, което не е срещано до сега. Аз също срещам трудности в измислянето на сюжет, защото вече в сайта има голям набор от фикове и в стремежа си да създада нещо оригинално се бавя много с писането. Така че не мисля, че не се пишат нови неща, защото всички имаме някаква непреодолима любов към комерсиалното ... по-скоро не всички имат огромното въображение и информация.

3. Има ли нещо, което ви дразни във фик-овете и уан-шотите, които се пускат? Ако да, какво е то?

Хм ... инетерсен въпрос ... аз не понасям сцени със сексуално насилие. Не, че такова нещо ми се е случвало, за да се чувствам некомфортно да чета подобни неща, но считам подобен акт за най-долното нещо, което едно човешко същество би могло да направи. Гледала съм и съм чела доста материали по темата и е наистина отвратително ... -.-
Иначе .. преди няколко месеца щях да кажа, че ме дразни и това включване на нетрадиционни двойки, но колкото повече чета такива фикове, толкова повече започва да ми харесва новото и нетрадиционното!
[ChoOly Kim]
[ChoOly Kim]

Брой мнения : 338
Точки : 42
Join date : 11.07.2012
Местожителство : Kibum's tight hug

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Nao~hime Нед Ное 10, 2013 7:13 pm

Е, аз пък съм на всяка манджа мерудия, нека да отговоря на твоите въпроси.

Защо комерсиалното се харесва повече и съответно се коментира повече, а оригиналното се зарязва? Защото публиката е комерсиална и комерсът присъства навсякъде - в музиката, киното, книгите... а вече и във фенфикшъна, за това казах, че жанра вече е изсмукан. Както казах, за да привлече един автор повече читатели към творбата си, трябва да има изграден стил, който се изразява в описване на едно или друго - било то диалог или вътрешен свят. Строго погледнато диалогът поражда движение. В смисъл с няколко тирета ти можеш да избързаш напред повече, пред това да седнеш и да описваш с думи. Пример:

'' - Знаеш ли, държа те в прегръдките си и знам, че винаги ще бъдеш до мен?
- Аз не бих бил толкова убеден?
- Защо?
- Вчера те видях с Темин. Как трябва да реагирам според теб?
- Говорихме си. Нищо повече. Ревнуваш ли?
- Не. Искаш ли да ревнувам?
- Не мисли за това сега... Просто искам да те усетя вътре в мен.
- Така ли?
- О, да! Моля те продължавай!''

Това е диалог, който ми хрумна спонтанно, изведнъж, но тези тирета създават илюзията, че нещо се случва между разговора. Създава се динамика. Изглежда по-лесно за писане пред това, да кажем:

'' Държах го в прегръдките си и си мислех, че ще бъде до мен завинаги. Казах му го, но той ми отговори със странно студен довод, че ме бил видял с Темин и можех да усетя ревността му като нещо, което щеше да възпрепятства връзката ни. Любовта се нуждае от доза ревност, но аз вече бях преживял такава и не исках да му казвам, че се плаша, за това го помолих да ме люби. Да забравим всичко и да сме заедно в прегръдките си. И щом той проникна в мен, усетих как ревността му, сякаш се отлетя и останахме само двамата...''

Не знам до колко едната сцена е хубава от другата. Все пак аз съм автора и база за сравнение не може да има. Но във връзка с коментара на $uho :33, исках да изразя позицията си, че на някои автори им се отдава да пишат диалог, други - не. Трети като мен се опитват да комбинират по свое усещане. Само че не знам до колко се получава. Отделно повечето диалог е комерсиален до известна степен и е подходящ за именно ученическите фикове. Така си мисля аз.

Не съм се замисляла какво ме дразни в един фик. Може би претупана сцена или кратък вид. Дразни ме тогава, когато сякаш усетя, че автора е бързал да го пусне и не е доизпипал нещо, което ми се вижда като пропуск. Това не означава, че и аз не подлежа на собствената си критика, дори напротив. Убедена съм, че ако започна да шлайфам фикове от-до, трябва да започна първо от моите. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by nana_99 Нед Ное 10, 2013 8:34 pm

Не знам, мен нищо никога не ме е дразнело. Не критикувам чуждите фикове, защото моите също не са идеални. Та нещо, което да ме дразни..мисля, че няма! Относно това със сексуалното насилие..ах с риск да звучи много извратено ще кажа, че на мен ми е интересно да чета нещо такова. (особено ако е джонгкий! Знаете Джонг насилва Кий против волята му....) Та да се върна на същината...нищо досега не ме е дразнело. По- скоро се дразня на някой от персонажите. Защо се държи така или как може да не си признава чувствата. Или как може да го отблъсне. Но не е ли това целта на фиковете? Да завладеят читателя изцяло!...Та така, не мисля че има нещо, което да ме дразни. Аз съм от тези, че дори да не ми харесва нещо как е написано си го представям. Смисъл гледам да си предсавям нещата и да си ги дообогатявам..... Както и да е, аз имам един въпрос относно моите фикове. Та не знам дали това е мястото или дали не е малко тъпо да питам точно това, но какви критики имате към моите фикове? Смисъл знам, че имам много грешки ала бала, че не описвам много добре. Няма да се сърдя ако ми кажете. Поне да се опитам да поработя в/у това, да обръщам повече време.
nana_99
nana_99
VIP

Libra
Брой мнения : 1748
Точки : 596
Join date : 12.07.2013
Години : 24

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Bling`sFOX~ Нед Ное 10, 2013 9:10 pm

Тъй............"великата ми мисъл" да се намърда и тя тука хД. Никога...ама НИКОГА не критикувам никой....причината-не съм аз човекът(не мисля че има дори такъв на земята), който да го прави или пък не съм по-талантлива от някой че да си го позволя на моя глава. Мисля че всеки си има свой стил, свои минуси, свои плюсове и всеки е уникален сам по себе си. Винаги се иска още и още защото обикновено на един човек не може да се направи. Просто явно в природата ни е наложено да сме самокретички и всекритични. Аз например никога не съм доволна от това което пиша...винаги си казвам че това е боклук..че иска още и още и когато го кача в форума и получа такива изумителни коментари от Вас се изненадвам и усмивката ми се връща..естествено "зашлевявали" са ме доста жестоко с отрицателни коментари от което ме е боляло, но и после си знам грешката и си я поправям. Понякога си мисля че някои хора в форума са прекалено строги...удрят мега яко в самочувствието ан човек и то пада на границата....от това най се ядосвам. А за неща от които се ядосвам в фикове..мммм*замислена*....НЯМА ТАКИВА...Дори не знам защо изобщо се мъча да мисля...нищо не ме дразни защото всеки фик си е уникален и ако има човек които се дразни от моите фикове бих го привествала..бих го питала "Хей..какво има..? Какво те дразни? Да го махна ли? Така добре ли е?. Бих го питала всичко това...бих се поправила защото в крайна сметка за това са грешките..да се учим от тях. Случвало ми се е да поправям глава, която съм качила поне около 10 пъти защото все нещо не ми допада..накрая съм била на границата да изтрия целия фик, но се спирам точно зареди Вас....това да виждам че някой дори си прави труда да ми напише 1 коментар ме радва....дава ми сили да продължавам. Има толкова много изумителни писатели тук..такива невероятни хора, които се разкриват по свои си начин..разкриват се тук защото в реалния живот не могат да си го позволят..не си го позволяват защото всеки българин е ограничен и злобен.. This is bullshit.!!!!! <----- МОЕ МНЕНИЕ!!.
А Наде...за твоя въпрос.....аз имам само един отговор...-НИЩО!!! НИЩО НЕ ИСКАМ ДА ПРОМЕНЯМ ПО ПИСАНЕТО ТИ..И ТАКА МИ ХАРЕСВА
~~~~
Олее..май се олях :х
Bling`sFOX~
Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4195
Точки : 2669
Join date : 06.05.2013
Години : 30
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by nana_99 Нед Ное 10, 2013 9:25 pm

Айш онни това ме накара да се позамисля. Всичко, което написа е вярно. Направо се радвам, че си го казваш. И аз те подрепям, че има хора в този форум, които много обичат да критикуват. Аз не съм против да се изказват грешките ама хора мислете за чувствата на писателите! Нали все пак сме едно семейство! (ако на някой това му се стръва клише, аз не го приемам като такова. Хората от вас,  които имам честта да познавам, макар и виртуално са мое семейство!) Та..аз лично бих се сасегнала от някой отрицателен коментар. Ако някой правко ме критикува и наранява по някакъв самочувствието ми. Не знам чела съм подобни коментари под чужди фикове и ми е ставало толкова гадно за писателя. Както и да е! Та...Аз също мисля, че много от нас намират в този фором как да кажа..утеха. Смисъл само тук си пишем свободно...И Вио онни много благодаря за подкрепата!
nana_99
nana_99
VIP

Libra
Брой мнения : 1748
Точки : 596
Join date : 12.07.2013
Години : 24

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Only :3 Пон Ное 11, 2013 8:47 pm

Видях,че сте зачекнали темата с критиците тук. Здравейте,аз съм една от тях. Не го правя често,но когато го правя наистина се изразявам не достатъчно учтиво и повечето хора или ме пренебрегват или доста се обиждат и спират да пишат. Аз много добре знам,че няма перфектни хора,но ми става гадно като чета нещо,което е объркващо или сякаш писано от третокласник. Думите често се повтарят,няма разгръщане на пълния потенциал на речника. Не че аз много добре се справям,де. Но искам да покажа,че не всичко е цветя и рози и не мога да кажа,че нещо ми харесва,когато не е така. Ето и отговорите на въпросите.Предупреждавам,че си казвам каквото мисля...често хората не го приемат добре...

Какво очаквате всъщност да прочетете в един фик?

Никога не очаквам нищо. По-добре да нямаш очаквания,от колкото да имаш и те да са в пълен разрез с написаното.

Какъв за вас е идеалния фик?

Този с най-малко допуснати правописни и пунктуационни грешки.

Какво е важно да умее един автор, за да привлече вниманието ви към негова история?

Написаното да е увлекателно.

Защо, според вас, комерсиалното се харесва толкова много?

Защото всички са свикнали с него.

А защо оригиналното се избягва и не се коментира => се зарязва?

Защото хората вече са свикнали с комерсиалното и оригиналността остава някъде в дъното на всичко.

Има ли нещо, което ви дразни във фик-овете и уан-шотите, които се пускат? Ако да, какво е то?

Мен най-много ме дразнят грешките и то не тези от бързане,а от незнание. Също така ниският стил и невъзможността да бъде излято всичко.
Only :3
Only :3

Aquarius
Брой мнения : 304
Точки : 45
Join date : 15.10.2012
Години : 27
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by gmlto Вто Сеп 29, 2015 2:08 pm

Тук има автори, на които аз обожавам стила на писане и ме карат да ликувам. Не обичам грешките, но съм осъзнала, че колкото и редакции да има, ако не го провери друг сам не си намираш грешките. Може би, защото ни най - малко не очакваш, че си направил такава грешка. Виж ако си изчитаме написаното поне лексикалните грешки и повторенията се откриват лесно. Не знам за вас, но аз понякога съм много развълнувана как е възможно нещата, които си харесвам аз най - много да не им се обръща внимание, а в следващия момент да получавам похвали за неща, които изобщо не съм очаквала. Чистия пример един шот от вчера. Написах го на един дъх, за няма и час, за да зарадвам човек, който много обичам. Дори не съм сигурна доволна ли съм от написаното и в следващия миг получавам доволни коментари и харесали го хора и ми става хем едно хубаво, хем се чудя, а аз защо си харесвам там един друг шот мой, а него никой не му се израдва така .... и не ми се случва за първи път и преди ми се случвало.
gmlto
gmlto
FanFic Writers

Taurus
Брой мнения : 1131
Точки : 1099
Join date : 17.06.2013
Години : 41
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

 ~Аз и моето творчество ~ Empty Re: ~Аз и моето творчество ~

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите