A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ツ ЛАФЧЕ ツ

+32
exophil
-code name B-
ProudElfHere~
Psychedelic Jelly
Minzyy
suicide.is.painlesss
Nao~hime
sadreamer
Fanta Panda
Pocky
liata1_
Naruto ^^
Zoyyi
~kri73ina~
Bling`sFOX~
Raixx ;3
^Kim Mimi^
kpop girl
Forbidden Wonderland
Dragon_k00
SilverLibra
WhiteXxFoxie
-bloodletter-
Mell_KaixTae
Кръвожадна мида
LuluXBaek
Perpetual Pallor
gmlto
Ани
pcdludafenka
oblivion
·٠•YulSeya٠·
36 posters

Страница 6 от 17 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Съб Мар 15, 2014 4:03 pm

И след като съм нещо досадно и се радвам за това, аз ще си правя монолог в лафчето! :Д

Сега въпрос с повижена трудност - как си измислихте ник нейма? :Д
Имам чувството, че това тук ще е забавно!

Значи, моят ник нейм е Юл Сея, което Юл е от корейско име, но Сея е лично моя измислица... просто ей така ми хрумна. Сега като се замислям смислово 'сея' не е много хубаво... но, какво да се прави. :Д
След като докато пиша фикове исках да измисля свои карактери се получиха Ким Юл Сея, която е нещо като мой прототип, който във всеки мой фик отразява нещо от моя характер, естествено пресилено с още според зависи фика и Парк Су Мин, което е прототип на моя приятека и по същият начин както при мен изразява частично нейния характер. За Су Мин се рових доста докато избера правилното, след като корейските имена имат супер много комбинации, но така де. Тея двечките ще ги срещате единствено в мои фикове и в на onjaezu. ^-^ ~
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Съб Мар 15, 2014 8:13 pm

Аз харесвам аниме-културата и честно казано знам много повече за Япония като език, бит, култура и история, отколкото за Корея. Но смятам да попълня пропуските си. Моят ник си дойде преди има-няма почти година. Мимарин е главна героиня във филм на Сатоши Кон.''Perfect Blue'' е първото ми аниме, което съм изгледала преди доста... години и образа на Мимарин Киригое ме е вълнувал доста. Писала съм дори фик за нея, да не повярваш! В целия филм на Кон я назоваваха Мима, което пък отговаряше на моето. И ето от къде се започна цялата ми любов към Япония.




Поздрав:


П.П. Прецаках се днес здраво. Компът ми отказа, а имах толкова много желание да пиша по фиковете си, че още ме е яд...
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by gmlto Съб Мар 15, 2014 9:18 pm

nickname - a ми по принцип е GML и го имам повече от 10 години от онези времена, в които киснех в  IRC малките тук може дори да не са чували за този вид социална мрежа :)инициали са на героиня от нещо, което писах в ученическите си години, но не е фикшън :) оказа, че е доста разпространено и когато започнаха всички да ми казват  ГМЛто го промених :)
gmlto
gmlto
FanFic Writers

Taurus
Брой мнения : 1131
Точки : 1099
Join date : 17.06.2013
Години : 41
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Съб Мар 15, 2014 11:04 pm

Ооо, как IRC го знам, жалко че скайпа го уби, уви само спомени от тези времена останаха.
Мимарин и аз първо бях захласната, край анимета и главно Наруто, по Япония и го знаех по-добре от корейския, но нещата се промениха като взех малко уроци и т.н.... кейпопът е виновен :Д Е, най-първото ми име и на мен беше от аниме- Сакура Учиха, след като Сакура сама в анимето е доста 'слаба' в характера, това Учиха в края я подсилваше, е поне в моите тогавашни фикове. :Д
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Нед Мар 16, 2014 12:03 pm

Честно казано от много време не съм гледала аниме. От близо месец и нагоре, зяпам само кпоп-клипове и пиша фенфикшън. Страшно ме вдъхновява корейската поп-сцена и вечер като се прибера от работа, разпускам с нея. :)В последно време започнах да събирам повече суха информация за тази култура, за да направя хентай-фика си по-добър с добра основа и сюжетна линия, а не да се основава на сексуални сцени, макар да съм решена да не пестя и тях.



И тъй като сме на аниме-вълна, хайде кажете ми кое аниме е оставило траен отпечатък в съзнанието ви? За мен е Neon Genesis Evangelion и Higurashi No Naku Koro Ni - и двете са в любимия ми мистери уклон и психария от класа. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by ·٠•YulSeya٠· Нед Мар 16, 2014 12:42 pm

Чесно казано аз като капризното мен трудно си харесвам анимета, така че всички които са ме хванали до края са интересни и във всяко едно от тях го има трайният отпечатък.
Като започнем от наруто и смисълът, приятелството и всичко инспириращо те и мотивиращо да се бориш... После Death Note за него просто няма коментар всички знаем колко е аксхсхагафаагс. :Д
Vampire Knight... Ами какво да кажа секси вампири и толкова. High School Of The Dead ... Обичам зомби мелетата няма как. :Д И с това ми свършва не особени дългата класация ( освен ако не съм изпуснала нещо, за което не се сещам).
·٠•YulSeya٠·
·٠•YulSeya٠·

Cancer
Брой мнения : 164
Точки : 22
Join date : 03.07.2011
Години : 27

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by SilverLibra Нед Мар 16, 2014 5:16 pm

След като стана дума за анимета ще се включа и аз(надявам се нямате нищо против :D ) Обожавам анимета.Гледам ги винаги когато мога.Всъщност честно казано японския език и култура ми харесват в пъти повече от корейския.Не че разбирам много от корейски де, освен кпоп не ме онтересува нищо друго свързано с Корея.Докато с Япония е обратното, знам всичко за нея :D За аниметата, гледала съм страшно много и всяко едно от тях е оставило по някой друг отпечатък в съзнанието ми.Любимите ми са: Gode Geass, Death Note, FMA: Brotherhood, Hellsing, Naruto Shippuuden, Bleach, Gintama, Shingeki No Kyojin, Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Steins;Gate, Mushishi, Black Lagoon, Kuroko no Basket,
Kuroshitsuji.
Няма да включвам останалите 200 анимета които съм гледала, че списъка ще стане прекалено дълъг xD
SilverLibra
SilverLibra
FanFic Writers

Брой мнения : 653
Точки : 160
Join date : 20.09.2013
Местожителство : В средната земя

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Кръвожадна мида Нед Мар 16, 2014 8:00 pm

Определено анимето, което намирам за най-стойностно е Another. Има нещо в него, което ме кара да го обожавам прекалено силно. Това, което най-много ме забавлява обаче е One piece, макар и да не съм кой знае колко много на Ти с шоунените. Увлекателно е и доста смешно.
А и кой не обича Чопър? >W<
Кръвожадна мида
Кръвожадна мида

Брой мнения : 307
Точки : 312
Join date : 07.04.2013
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Dragon_k00 Нед Мар 16, 2014 8:29 pm

Hello ^^ Посещавам форума от месеци , но за пръв път се включвам в това лафче ^^ ... Моят nickname си е малко ... ами очевиден , мисля аз . Фенка съм на Крис от Ехо , та нали неговите суперсили са flight (dragon ) и оттам . k е за Kris , а 00 е номерът , който носи на сцената :D
Относно темата за анимета : много харесвам Junjou romantic , който е яой , а иначе също любими са ми Naruto , Special A и други .
Така ... сега да отнеса едно допитване до вас . Не знам до колко мога да се нарека новак в кпоп-а , но относно писане ,май съм пеленаче :D Макар че не се чувствам така (може би , защото винаги си съчинявам някви истории в главата ) . И .. гледала съм доста к-драми и слушам кпоп , и в основата на всичко е любовта . И във фенфикшъните , които съм чела , също . Дори идеята на моя фенфик от корените до листата ( сравнението ;д ) се гради върху това . Според вас фенфик , в който сюжетът не е за двама влюбени и горещия секс , който правят , би ли се чел ?
Забелязах , че дори в песните се набляга на това . Оказа се , че учителят ми по български , който е под 30 , гледа корейски игрални филми . Той също потвърди , че в основата е любовна история . Но не ми препоръча филм , защото имало много секс и кръв .
А вие гледали ли сте к-драма , в която светлината не пада върху нечия романтична история ? Същото се отнася и до музиката . Някой да е слушал нещо... различно ... например като Hall of fame на The Script или пък On my way на Charlie Brown ?

П.С. Искам да се запозная с всички и ако някой споделя желанието ми - Mimii Zlateva (facebook ) ^^
Dragon_k00
Dragon_k00

Aquarius
Брой мнения : 239
Точки : 0
Join date : 25.02.2014
Години : 25
Местожителство : Стара Загора

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Нед Мар 16, 2014 8:46 pm

Мимче, и аз споделям мнението, че във фенфикшъна се пише предимно за секс и любов. Може би, защото авторите са млади, а в определената възраст, любовта е доста интригуваща. Отделно темата за любовта е почти клиширана и разглеждана не само във филми, сериали или книги... Тя се среща навсякъде, говори се за нея, вълнува стари и млади. Формулата за успех на даден фикшън и тук е доста клиширана. Ако използваш смут и описваш сексуални сцени, ще бъдеш четен, докато другите теми (за приятелството, саможертвата или майчината любов, да речем!) остават на заден план. Това зависи и от аудиторията, разбира се, която пак е в границите 12-20 години. ;)Тази възраст не се вълнува толкова от философски дебати за разглеждането на живота или обикновената драма на човека.



Но това, разбира се, е лично моя гледна точка. Не претендирам да е меродавна, нито пък налагам стереотип на мислене. Всичко зависи от отделния човек - нагласа, характер и външни обстоятелства. >.<



Иначе относно Япония... Понякога не на шега съм си мислила, че в предишния живот съм била буке. Това е жена-аристократка, самурай, защитаваща бушидо, семейството си и вярна на мъжа си. Искало ми се е да съм точно такава, макар в нечии очи да изглеждам луда, щом си го мисля. >....<
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Dragon_k00 Нед Мар 16, 2014 9:04 pm

Напълно си права ! Въпреки че моят фик е точно на тази тема , се надявам да включа и други теми като приятелство , саможертва ... да се получи нещо различно . Но има време , само до четвърта глава съм :D
А това за букето . Според мен не си луда , а много яка :P Обаче веднага се сетих за фика ти и си викам " Малее , оннито е баба на Сехун ;д "
Dragon_k00
Dragon_k00

Aquarius
Брой мнения : 239
Точки : 0
Join date : 25.02.2014
Години : 25
Местожителство : Стара Загора

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Нед Мар 16, 2014 9:24 pm

О, аз обожавам всичко за Япония и съм убедена, че ще пиша за нея и след този фик!


За мен няма по-вълнуваща страна от нея. Мисленето на японеца, както неговата индивидуалност или дори възприятието му за околните е толкова по-различно от европейския консерватизъм, че не мога дори да си представя колко много ми допада. Мога да разказвам толкова много битовизми, че ще ви се стори чак налудничаво, че ги знам. За това млъквам и давам ред на следващия.



Чакам с нетърпение да прочета още от фика ти. По принцип рядко коментирам, но във форума чета абсолютно всичко! ;)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by oblivion Нед Мар 16, 2014 9:30 pm

Mimarin~chan написа:Мимче, и аз споделям мнението, че във фенфикшъна се пише предимно за секс и любов. Може би, защото авторите са млади, а в определената възраст, любовта е доста интригуваща. Отделно темата за любовта е почти клиширана и разглеждана не само във филми, сериали или книги... Тя се среща навсякъде, говори се за нея, вълнува стари и млади. Формулата за успех на даден фикшън и тук е доста клиширана. Ако използваш смут и описваш сексуални сцени, ще бъдеш четен, докато другите теми (за приятелството, саможертвата или майчината любов, да речем!) остават на заден план. Това зависи и от аудиторията, разбира се, която пак е в границите 12-20 години. ;)Тази възраст не се вълнува толкова от философски дебати за разглеждането на живота или обикновената драма на човека.



 От 84865477485145 века си го мисля това нещо. Съжалявам, че се натрапвам най-безцеремонно, но трябваше с мъка да споделя колко сте прави и двете всъщност. Имам чувството, че повече от половината писатели на фенфикове пишат не за забавление, а за "слава"?! Не знам как точно да го определя, но ми се струва много жалко да се мъчиш да изчоплиш нещо само за да има интерес към "творбата". Това не е ли подигравка с изкуството? Като ще пише човек, поне да напише нещо стойностно, а не някаква безсмислица. Ако не можеш да напишеш нищо смислено - не пиши! Толкова е просто. Писна ми да чета нелепи неща, от които просто ми идва да си забивам главата в стената, докато не получа амнезия.
 А какво е още по-жалкото? Че се търси само смът и сладникави любовни истории без точна идея и смисъл. На никого не му се занимава да вниква детайлно в написаното, да чете между редовете - повечето искат нещо смляно и изплюто (дори не се извинявам за дисфемизма).  Хората не осъзнават, че за да създадеш нещо, трябва да имаш основи, а именно - замисъл, идея. Важното е секс да има, разбира се... защото нищо не прави деня по-добър от четене на смът фенфик, написан без чувство и акъл.
 Бих се радвала някои хора да се осъзнаят и да разберат, че за да създават изкуство, им трябва чувство за творчество. Не всичко написано е изкуство.
 Такаа, съжалявам отново, че ви се натрапих.~~~

oblivion

Aquarius
Брой мнения : 79
Точки : 0
Join date : 16.08.2012
Години : 29
Местожителство : Бургас~

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Nao~hime Нед Мар 16, 2014 9:38 pm

oblivion, както казах всичко е до гледна точка и нагласа. Някои търсят само смута, други - нещо повече. Въпросът е да се намери баланса, според мен. Обожавам да чета секс, но ако има и идея... Е тогава е супер! Не мислиш ли?


Ето защо аз като погледна моите си фикове, осъзнавам, че почти нямам секс-сцени, защото са ми трудни и някак изстискани. Много се колебая, когато описвам смут, може би защото нямам тренинг. Но виж, ако описвам друго, смятам, че съм по-добра. Трагедия или драма... Абе по-добра съм. Така мисля аз. Може и да греша.


И не се извинявай. Колкото повече коментираме, толкова по-добре! ;)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Dragon_k00 Нед Мар 16, 2014 9:40 pm

Оblivion , изобщо не се натрапваш , това е чат за всички (:
Адашке :д , с удоволствие ще чуя тези битовизми . Ако искаш пиши на лс :D
Dragon_k00
Dragon_k00

Aquarius
Брой мнения : 239
Точки : 0
Join date : 25.02.2014
Години : 25
Местожителство : Стара Загора

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by gmlto Нед Мар 16, 2014 9:47 pm

Аз открито си казвам, че пиша с много смут и обичам да пиша секс сцени и не ми пречи .. тук е фенфикшън зона и не смятам да издвам сборник разкази, проза или романи, но определено е по -  хубаво ако поне има някаква идея и замисъл и малко ред в писанията, но както обичам да казвам "пишете ако ви се пише" всеки има право да се опита да изрази себе си. Аз не смятам, че пиша хубаво, но и не пиша смут, за да се чете. Пиша го за удоволствие и да зарадвам опреелени приятели.
gmlto
gmlto
FanFic Writers

Taurus
Брой мнения : 1131
Точки : 1099
Join date : 17.06.2013
Години : 41
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by oblivion Нед Мар 16, 2014 9:59 pm

Mimarin~chan съгласна съм с теб напълно. :3
 Не съм казала, че всички тук пишат, за да има интерес - не слагам под общ знаменател никого, просто споделям наблюдения. gmlto, може би смътът ти е силната страна, в което няма нищо лошо. Права си, че всеки има право да изрази себе си, но честно казано ме дразни как някои си "оставят ръцете" върху написаното - не влагат никакво усилие и не им пука какво пишат.
 "Разни хора, разни идеали", както казва Алеко Константинов. Не искам да обидя никого, афектирана съм просто.

oblivion

Aquarius
Брой мнения : 79
Точки : 0
Join date : 16.08.2012
Години : 29
Местожителство : Бургас~

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by gmlto Нед Мар 16, 2014 10:03 pm

Аз не се обиждам споко :)просто смятам, че излишно се нервите :)като не ви харесва не четете :)аз правя така чета малко и после в графа "не повтарям" :)или в графа "следя от близо"  :P
gmlto
gmlto
FanFic Writers

Taurus
Брой мнения : 1131
Точки : 1099
Join date : 17.06.2013
Години : 41
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by oblivion Нед Мар 16, 2014 10:10 pm

Вярно е, и аз така правя. :D  Въпросът е, че ми се иска и тук да има разнообразие от хубави фикове, от които да избираш. Писна ми да влизам тук, да отварям разни фикове, да се отказвам от живота, щом прочета малко, и да търся неща на английски.
 Както и да е, няма значение :D:DNo hate~~

oblivion

Aquarius
Брой мнения : 79
Точки : 0
Join date : 16.08.2012
Години : 29
Местожителство : Бургас~

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Forbidden Wonderland Нед Мар 16, 2014 10:30 pm

И аз да се намеся, ако може :DD

Момичето горе се изрази много правилно. Да, наистина си има ''Don't like - don't read'' но понякога повечето неща не се харесват и ти просто правиш някакъв компромис, след който точно си биеш главата, докато получиш амнезия. :DВикаш си, закакво ми трябваше да чета. И да, повечето написани фикове наистина са написани просто ''за да има''. Но не смятам нито една идея за лоша - може да не е описана добре, може да не са изразени правилно нещата, но коя съм аз, за да съдя? :D
 И все пак, продължавам да си търся нещо по-интересно за четене, нещо което може да ме разчувства, въпреки че това в последни дни е почти невъзможно! :D
Forbidden Wonderland
Forbidden Wonderland

Scorpio
Брой мнения : 216
Точки : 15
Join date : 24.07.2013
Години : 24

Върнете се в началото Go down

ツ ЛАФЧЕ  ツ - Page 6 Empty Re: ツ ЛАФЧЕ ツ

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 17 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите