A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~Аз съм твоята муза~

4 posters

Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Вто Яну 19, 2016 1:09 pm

~Аз съм твоята муза~ 8583155P

A-Fan Fiction Bulgaria Forum
обявява настоящия конкурс с името:

✿ Аз съм твоята муза ✿

ВСИЧКИ ФИКШЪНИ-УЧАСТНИЦИ МОЖЕШ ДА НАМЕРИШ ТУК ---> АРЕНАТА

ИСКАШ ДА УЧАСТВАШ? ЗАПОВЯДАЙ В АРЕНАТА!


изисквания към участниците:

(1) Да имате минимум 35 мнения в секциите на Write stories, без значение дали са коментари или постове!

(2) Няма нужда от записване или предварителна заявка. Всеки един писател и автор на фенфикшън, може да пусне когато прецени своята творба. Дали това ще бъде цял фикшън, минификшън или уаншот - свободата е на този, който пише.

(3) Конкурсът ще продължи на няколко етапа в 24 предизвикателства!!

(4) Няма предел в записванията! Един автор може да участва с повече от един фикшън!

(5) Няма нужда и от предварителни записвания! Когато авторът се чувства готов, може да пусне фикшъна си в Арената!

(6) Няма жанрово изискване! Дебело подчертавам, че за разлика от предишния конкурс, където се изискваше авторът да твори в пет различно жанра, в това предизвикателство това условие не съществува!

(7) Няма правило за биас, група или фикшън! Авторът може да участва с оригинална своя творба, която не ангажира звезда от кейпоп сцена, аниме култура или нещо друго, което е изискване на фенфикшъна като цяло!

(8) Авторът, който участва, трябва да бъде активен във форума до датата на приключване на конкурса! (не е задължително това да е всеки ден, но ако администратор забележи голямо отсъствие в порядъка повече от три седмици е с пълното си право да анулира всички фикшъни, които авторът е представил до момента в конкурса!)

(9) Форумът се ангажира на всеки две седмици да предизвиква авторите и тяхната муза с цитати от песни, книги или разкази! Изнасяйки дадения цитат, авторите са длъжни да го интерпретират по свой начин. Дали това ще е фикшън, оригинална творба или стихотворение, няма значение. Важното е авторът да прояви своето разбиране и идея и да промени оригиналния цитат в произведението си.

(10) Авторът има право да не участва, ако цитата не му харесва и не му носи муза и желание за интерпретация. Има възможност да пропусне няколко цитата, докато намери онзи, който го вдъхновява към креативност и мисъл.

(11) По горните правила следва да се прокара мисълта, че на месец ще има две предизвикателства с два цитата. За една година това ще са двадесет и четири. Авторите, които имат бройката от осемнайсет творби на осемнайсет предизвикателства през годината, ще бъдат финалисти и ще имат правото да се борят за наградата!

(12) Едно предизвикателство продължава две седмици от датата на поставянето му във форума и свършва веднага, щом бъде пуснато другото след него!

(13) Всички автори, участници в конкурса се задължават да пишат таг в заглавията на фикшъните си (Аз съм твоята муза) и да ги постват като нормална тема в секцията на Арената с правилата на целия форум: да съдържат бланка с герои, жанр, резюме и възрастово ограничение, както и заглавията им да не са цветни, а неутрални!


(14) Уточнение за заглавието: моля всеки автор и участник в конкурса да номерира фикшъните си спрямо предизвикателствата, няма значение дали ще е в дискрипшъна или в самото заглавие!

(15) Добавено правило от 22.01.2016: Задължително е авторите да завършват проектите си до датата на следващото предизвикателство!

изисквания към администратор, модератор, спонсор:

(1) Единствените, които нямат право да участват за наградния фонд са съответно администратора (т.е. аз - Nao~hime), понеже съм спонсор на наградата, както и suicide.is.painlesss, поради същата причина! Това правило обаче не ни лишава от правото да пишем по предизвикателствата! С други думи можем да участваме, но не и да се състезаваме за наградата!

(2) Екипът на форум A-FanFiction Bulgaria се задължава да следи за нередности около творбите и участниците и да взима превантивни мерки, както сметне за добре и според ситуацията!

(3) Екипът на форума уведомява, че има право да променя правила или да изисква нови със задна дата, ако обстоятелствата го налагат!

(4) Тази тема ще бъде глобална с червено заглавие и ще бъде отворена за въпроси и уточнения! Тя е информативен пост и спрямо нея се прилагат всички правила и изисквания до момента!

(5) Добавено правило от 22.01.2016: Ако в даденото предизвикателство в разстояние от две седмици, участва само един автор, награди няма да бъдат присъждани!

(6) Добавено правило от 22.01.2016: Ако спонсорите не успеят да намерят книгата, от която е взаимстван цитата, имат пълното право да изпратят друга книга на същия автор като награда!

A-FanFiction Bulgaria Forum успех на всички участници!


Последната промяна е направена от Nao~hime на Пет Юни 24, 2016 11:59 pm; мнението е било променяно общо 7 пъти
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by gmlto Вто Яну 19, 2016 2:08 pm

Въпрос имам аз. Цитата трябва да го има някъде в творбите ни интерпретиран, но какво от него да е запазено? Смисълът? Защото има възможност така да се интерпретира, че смисъла да се измени нацяло. Трябва ли смисъла да се запази или можем да разиграем и него, така че да ни е удобно за идеята ни?
gmlto
gmlto
FanFic Writers

Taurus
Брой мнения : 1131
Точки : 1099
Join date : 17.06.2013
Години : 41
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Вто Яну 19, 2016 3:01 pm

Цитатът може да е запазен така, както е в оригинал, но може и да го разиграеш с други думи, но смисълът, Ети, трябва да бъде запазен! Идеята на целия този конкурс е това, че може да се интерпретира по различен начин спрямо различен сюжет, герои или жанр, но идеята да е една и съща! ;)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by SabbrinaSky Вто Яну 19, 2016 3:26 pm

Аз също имам въпрос - ако решим да напишем цял фик, трябва да изпълняваме предизвикателствата по него или по отделни творби?
SabbrinaSky
SabbrinaSky

Capricorn
Брой мнения : 55
Точки : 121
Join date : 27.08.2015
Години : 24
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Вто Яну 19, 2016 3:58 pm

Мисля, че за ваше улеснение по-добре би било да са отделни фикшъни за всяко едно предизвикателство. Но знам ли, така поставен въпроса и след като няма упоменато условие, оставям това на ваша преценка. Щом имате желание да творите с един фик и различни предизвикателства, няма да ви спирам. Добавям едно допълнително изискване: нека в дискрипшъна на заглавието да се пише: предизвикателство 1, 2 и т.н. Или поставяйте номер, някъде в заглавието! Така екипът ще се ориентира по-добре! :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Вто Яну 19, 2016 6:56 pm

Така де от друга страна интерпретацията на една и съща идея и смисъл в няколко версии от разшични автори май е по-добрия вариант, Ети! За това отменям коментара си след теб и го коригирам така: моля всички автори и участници да разработят по свой начин цитата и смисъла в него, така че да видим различни истории в конкурса, разгледани по различен начин. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Сря Яну 20, 2016 1:28 pm

Ъпдейтвам темата за пореден път! :) И добавям наградите, понеже вчера още обмислях какви ще са. :) И достигнах до следния извод: понеже ще се използват цитати от романи и книги, а също и стихотворения, би било удачно да се подаряват междинни награди преди годишната, която е тооооолкова далеч! В този ред на мисли обявявам тук и сега, че на всяко обявено предизвикателство и цитат, ще се подарява съответната книга на автор, от която е взет въпросния цитат + подарък изненада от форума! Годишната награда още не съм я определила, за което така или иначе форумът поема отговорност да предостави информация предварително! :)

Как се определя победителя? Чрез анкета и гласуване от потребителите! :) И така първото предизвикателство вече е отправено към вас. Аз бягам да поръчвам онлайн книгата на Тереза Медейрос и да подготвям подаръкът изненада на форума от Tobuyo Shop.

Надявам се да има желаещи да се състезават! ~Аз съм твоята муза~ 63501060
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Kowarenay Сря Яну 20, 2016 11:26 pm

"Да разработят по свой начин цитата" - това означава ли, че можем да вмъкнем част от него към реплики на героя, които ние сме измислили?
Kowarenay
Kowarenay
Winner

Taurus
Брой мнения : 355
Точки : 964
Join date : 12.01.2014
Години : 24

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Чет Яну 21, 2016 6:53 am

Да. Дава и се пълна свобода! :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Пет Яну 22, 2016 12:28 pm

... и пак ъпдейт!

Ако в даденото предизвикателство в разстояние от две седмици, участва само един автор, награди няма да бъдат присъждани! Задължително е авторите да завършват проектите си до датата на следващото предизвикателство! Ако спонсорите не успеят да намерят книгата, от която е взаимстван цитата, имат пълното право да изпратят друга книга на същия автор като награда!


Добавям, тези правила в първия пост на конкурса!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Чет Май 05, 2016 10:03 am

Ъпдейт на някои от правилата на конкурса, поради липсата на интерес при последните две предизвикателства (шесто и седмо!):

(1) Зачертани са правила 9, 10, 11 и 12 с дата 5 май 2016 година!

(2) Промените влизат от днешна дата (5 май 2016) и следва да бъдат стриктно спазени, като форумът се ангажира да променя правилата, ако сметне, че обстоятелствата го налагат!

(3) Едно предизвикателство, продължава 3 (три) месеца. Форумът упоменава от дата до дата за участие. Не се налага предварително записване и няма определение за жанр - авторите могат да участват с поезия, проза, фотошоп!

(4) Всяко предизвикателство ще съдържа в себе си два цитата от известни книги и известни писатели и едно условие поставено от самите участници.

(5) Няма ограничение. Може да участвате с всички подусловия на предизвикателството и съответно да се състезавате в спечелването на книги или третата награда, която не се ангажира да бъде книга.

(6) Третото условие е малко по-различно. С него може да участвате с ваш фотошоп или цитат, който вие харесвате и желаете да участвате с него, но наградите ще бъдат осигурени от екипа на форума (в частност визирам себе си, като администратор, организатор и спонсор)!

(7) Няма лимит на творбите. Може да пишете свободно, колкото искате творби по дадените цитати, щом те ви носят муза.

(8) Победители се избират чрез анкета, като за осъществяването й трябва да има съответно повече от един участник в подусловията на предизвикателството!

Темата остава отворена за въпроси и уточнения!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Nao~hime Съб Май 07, 2016 9:42 pm

Поради лични ангажименти и проблеми, временно закривам настоящия конкурс! Период не казвам, защото не мога да дам точни дати, но се надявам да вляза в ритъм скоро и да стана активна спрямо поетите конкурси. Във форумът остана действащ ''сезонния'', така че спокойно може да участвате в него.

При следваща промяна ще ви уведомя, както тук, така и във фейсбук групата! Темата остава заключена!

LOCKED!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

~Аз съм твоята муза~ Empty Re: ~Аз съм твоята муза~

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите