A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За точките и ранговете във форума!

5 posters

Go down

За точките и ранговете във форума! Empty За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Чет Авг 27, 2015 7:33 am

Тази тема е по-скоро информативен пост за всички потребители на форума - от ниво обикновен мембър или гост до ниво администратор. Както знаете от Информационното табло точковата система на форума бе изчистена и наново вкарана в обръщение в сайта. Така всички стартирахме в начални позиции, макар форумът да е създаден с дата от март месец 2011 година от админ Raixx ;3

От тук следва да изкарам табличен ред за това кой какви точки получава в групите и да упомена ранговете, които носят съответно звезди под аватара на всеки потребител. Военната система и пагоните /защото всеки би си помислил, че става дума за звезди от този тип/ ще спомагат за развитието на форума и ще бъдат подредени в този ред:


(1) За кандидатиране и одобрено приемане в следните групи: [ Anime Masters ], [ Comedy, Romantic, Drama Masters ], [ Fantasy Masters ], [ Hentai Masters ], [ Psycho, Thriller & Action Masters ], [ Yaoi Masters ], [ Yuri Masters ], [ Translated FanFics Writers ] ----> мембърът получава +25 точки.



(2) За кандидатиране и одобрено приемане във всички групи / и по-специално!/: [ Anime Masters ] [ Comedy, Romantic, Drama Masters ] [ Fantasy Masters ] [ Hentai Masters ] [ Psycho, Thriller & Action Masters ] [ Yaoi Masters ] [ Yuri Masters ] [ Translated FanFics Writers ] ---> мембърът получава +80 точки.



(3) Модераторите на форума получават +40 точки.



(4) Администраторите на форума получават +50 точки.



Съответно споменатите точки се вписват индивидуално единствено от администратор, който следва да направи това:

--- Влизане в Администраторския панел. Намира се най-долу на началната страница на форума и е видим единствено и само на администратори!


За точките и ранговете във форума! 8323075K

--- Отваря се Админ Панела. Цъквате на Modules!

За точките и ранговете във форума! 8323076U

--- Скролвате надолу и намирате Points and reputation. Кликвате върху Points donation.

За точките и ранговете във форума! 8323077t

--- В полето Members пишете името на кандидата, чиито точки трябва да дадете, а после потвърждавате с ОК. За пример ще напиша моят никнейм.

За точките и ранговете във форума! 8323078i
~

--- Излизат моите точки до момента, в случая ще са на мембъра, на който ще му бъдат присъдени допълнителните. Изчислявате. Ако потребителя има одобрено членство в една от групите, то трябва да му бъдат дадени 25 точки. От старите му точки сумирате и новите. В указания пример аз имам +316. Добавям 25 и те стават +341. Изтривате старите и вписвате сумираните нови.

За точките и ранговете във форума! 8323079f

За точките и ранговете във форума! 8323080N

--- А после кликвате на Прати! Това е.


!!!! Точките за групи, както и за преместени фикшъни в раздела Завършени се начисляват индивидуално от администратор и той следва да влиза така в Админ панела всеки път, когато се налага присъждане на точки на потребител!!!!


(5) За завършен фик и преместен в раздел Завършени на всяка една секция, както и вписан съответно в Библиотеката - 15 точки.



(6) За различните секции на Translated FanFics точките са 20 и се добавят автоматично от форума без участието на админ и индивидуалното поставяне в описания по-горе начин!



Въвеждат се и следните рангове със статут на специални такива и давани единствено от администраторите на форума.

(1) Masters of the all Groups - Това е ранг на онези мембъри, които членуват във всички групи, а именно: [ Anime Masters ] [ Comedy, Romantic, Drama Masters ] [ Fantasy Masters ] [ Hentai Masters ] [ Psycho, Thriller & Action Masters ] [ Yaoi Masters ] [ Yuri Masters ] [ Translated FanFics Writers ]. На притежателят на този ранг му се присъждат +80 точки, както и статута. Под аватара му във форума ще има картинка и надпис!


За точките и ранговете във форума! 8188168w


(2) FanFic Writers - Ранг на онези автори, които имат голяма библиография на завършени фикове. Дава се само след консенсус от екипа на форума. Статутът на този ранг е специален - под аватара на профила му ще има картинка и надпис! Допълнителни точки ---> +100!


За точките и ранговете във форума! 8188160C


(3) The King - Рангът не е специален и се присъжда автоматично на онези мембъри, които имат 3500 мнения във форума! Награждават се единствено с пет звезди под профилната си снимка в сайта!


За точките и ранговете във форума! 8323087Y


(4) Winner - Ранг със специален статут. Присъжда се на всички победители в конкурси, томболи или състезания, които форумът организира. Мембърът получава +100 точки, картинка и надпис!


За точките и ранговете във форума! 8188166y


Форумът се ангажира с добавяне на още рангове или персонализиране на точките, ако сметне за необходимо! В близко бъдеще ще се актуализира и система с награден фонд от индивидуалните точки! С други думи - при постигане на определен лимит от точки, форумът на A-FanFiction Bulgaria ще раздава награди!

Едит от 3 септември 2015 година: Форумът добавя нов ранг!

VIP - Ранг със специален статут. Дава се на онези потребители, които са активни читатели във всички секции на форума. Коментират, амбицират и подкрепят авторите с критика или положителен вот. Мембърът с този ранг получава +80 точки, картинка и надпис под аватара.

За точките и ранговете във форума! 8188153u


Последната промяна е направена от Nao~hime на Чет Сеп 03, 2015 5:01 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Чет Авг 27, 2015 11:56 am

След консенсус екипът на форума единодушно реши да присъди ранг FanFic Writers на следните потребители:

Bling`sFOX~
nana_99
sadreamer
~kri73ina~
^Kim Mimi^
<3 Kimi Lee <3
gmlto
Tottie
Se~Yeol

На носителите на този ранг се присъждат и награден фонд от +100 точки!

Настоящата тема е отворена, за да известява потребителите за нови попълнения в ранговата система, както и за новъведения!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Bling`sFOX~ Чет Авг 27, 2015 12:21 pm

Това наистина кефи. В смисъл различно е и ....харесва ми
Bling`sFOX~
Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4195
Точки : 2669
Join date : 06.05.2013
Години : 30
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Сря Сеп 02, 2015 10:10 pm

Рангът FanFic Writers днес получи Hotaru_No_Hikari. +100 точки към нейния актив за момента. По-късно тази вечер ще вляза в библиотеките на всички раздели и ще видя дали има още автори, които заслужават този ранг. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Сря Сеп 02, 2015 10:33 pm

Още мембъри, които заслужават ранга FanFic Writers:


WhiteXxFoxie
Park-Ni-Chan
SilverLibra
Minzyy
nlz_JK
shineexgirl
V&D


Форумът им присъжда +100 точки! :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by ivi Чет Сеп 03, 2015 1:06 am

Не съм сигурна дали тук мога да задам въпроса си (ако не - кажете и ще го изтрия). За какво друго се дават точки? Защото аз съм си обикновен читател - не пиша, не съм в никоя група и определено нямам над 3500 мнения, а имам определен брой точки (не съм сигурна колко вмомента :D ) и винаги съм се чудела от къде идват.. ? Видях тази тема преди малко и си мислех, че ще ми изясни нещата, ама не стана съвсем така :D
ivi
ivi
VIP

Брой мнения : 302
Точки : 367
Join date : 05.08.2014

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Чет Сеп 03, 2015 4:54 pm

До преди седмица никой не обръщаше внимание на точките. Самата платформа на форума ги бе вкарало в обръщение от създаването си през 2011 година, но понеже сайтът не бе разработен и използван спрямо всички функции, които предлага точките на профила не бяха актуализирани, нито вземани впредвид. Преценихме с екипа, че можем да развием точковата система, заедно с групите и ранговете, като условие за самите потребители, превръщайки всеки коментар или пост в състезание. С други думи колкото повече коментираш или се изявяваш в другите раздели, толкова бонус точки ти носи.

Да вземем, Иви, твоите точки. Те са 60 засега.


За точките и ранговете във форума! 8336550j


И всеки твой коментар според зависи от секцията ти се повишават с една, три, пет или повече. Пояснявам със следващите скрийншоти не само за теб, но и за всички, които се терзаят от твоето объркване. За следните секции на форума:


За точките и ранговете във форума! 8336555j


получаваш ето тези точки в последователен ред, а именно:


За точките и ранговете във форума! 8336558p


В различните раздели и секции всеки коментар или пост се награждава по различен начин.


За точките и ранговете във форума! 8336559M


Давам последователно в целия форум на PERVY FICS как се награждава всеки коментар или пост. В по-горния скрийншот се доказва следното: всички коментари ти носят +2 точки. Постовете обаче, всяка ваша тема, която поставите като начало ти дават +10 точки. Като всеки завършен фик, преместен в съответния раздел на Завършени и вписан в каталога ти носи +15, а преводите от английски на български удрят тавана - +20 точки.

По-долния скрийншот не се различава от този, който съм дала за пример:


За точките и ранговете във форума! 8336562Z


В следващите раздели обаче нещата се променят. В Роулплея и Изблиците на вдъхновение точките се видоизменят кардинално:


За точките и ранговете във форума! 8336565G


Забележи сега, че всеки коментар в Роулплея се награждава с +5 точки, а всяка тема на фик, започната от автора - +30. Прехвърли ти се фика в Завършени, получаваш още +30 точки. Така форумът смята, че е най-логично, особено след като Роулплея предизвиква автора да твори спрямо желанията на потребителите, поставяйки по изисквания и спънки. Наградата си заслужава. В Изблиците на вдъхновения нещата опират до лично светоусещане и импровизация и коментара там е +2 точки, а постът - +5.

Пускам скрийншот на останалите раздели просто за справка:


За точките и ранговете във форума! 8336575l


Силно се надявам след този коментар от моя страна да съм разнесла объркването ти. :)

И още нещо, което решихме с другата админка още по обяд, но аз имах личен ангажимент и го поствам тук с няколко часа закъснение. Решихме единодушно да добавим ранг VIP. Новичък с картинка, носи ти +80 точки веднага и на момента. Той е за онези наши мембъри, които са активни в четенето и коментарите, които са навсякъде във всички раздели и амбицират по този начин авторите ни. Трябва да призная и нещо друго: без тези випаджии, авторите не представляват това, което са.

Форумът присъжда ранг VIP на следните ни потребители:


ivi
pcdludafenka
tanq_me4kova
YehetAngel
Mell_Taehyung
Yuki_Ruki
anii.03
Agent Deer
~JJ...A~
vv


Настоящата тема си запазва правото да добавя не само потребители, но и нови рангове или известяване на промени около точковата система на форума!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by YehetAngel Сря Сеп 09, 2015 11:22 am

Уау, Благодаря. Да си призная, изненадах се, като видях, че под ппофила ми пише VIP. Чудех се за какво е и тогава се сетих, че има рангове вън форума и цъфтах тук. Благодаря отново.
YehetAngel
YehetAngel
VIP

Брой мнения : 772
Точки : 1736
Join date : 19.04.2014
Местожителство : somewhere in the rainbow

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Park-Ni-Chan Чет Сеп 10, 2015 12:01 am

Добре, аз съм крайно голям идиот да не забележа, че имам ранг... Не сериозно ама много съм заспала, дори не съм обърнала внимание на картинката. А сега сериозно, толкова много завиждах (благородно, разбира се) на хората, които получиха първи такъв ранг и хич не очаквах, някога да имам и аз. И уау, те хората са решили да ми дадат, а аз хич да не обърна внимание За точките и ранговете във форума! 3659969174 Както и да е стига с моите премеждия и ирония и най- накрая да кажа благодаря и това определено е стимул за всеки или поне за мен. (което значи, че ако намеря време ще взема да дозапочна поне един от трите, не четирите фика, които съм започнала... оф отчайвам се от себе си... За точките и ранговете във форума! 3987656378 )
Park-Ni-Chan
Park-Ni-Chan
VIP

Scorpio
Брой мнения : 278
Точки : 743
Join date : 06.01.2015
Години : 26
Местожителство : Велико Търново

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Чет Сеп 10, 2015 3:48 pm

Park-Ni-Chan, за нас е удоволствие да признаем заслугите на наши мембъри и да съблюдаваме тяхното пребиваване във форума да е свързано само с положителни емоции! :)

И понеже се сетих в една тема, че четох мнение, в което споменаваш, че първия ти фик е бил замислен с оригинални герои, а впоследствие си го променила, този коментар, предполагам, ще ти е интересен. Уведомявам и тук, че от днешна дата форумът има нов раздел изцяло насочен към оригинални истории - поезия или проза. Точките са с най-висок праг от всички раздели. Всеки пост там се награждава с +80 точки, а коментара е +20. Репутацията е +15. Това е подход, с който от екипа искаме да амбицираме авторите да творят не само във фенфикшън, а и в оригинална литература, която да изисква преди всичко тяхното въображение. :)

Аз като изявен автор преди всичко на такава литература съм във възторг от този нов раздел. А също и в създадената група - Writers, специално за автори, които имат завършена, оригинална творба. Точките се дават индивидуално от админ и мембъра, получил това призвание в тази група ще получи +50 към актива си.

Аз лично с интерес ще следя именно този раздел, както и Роулплея, понеже мисля, че там стандартите са завишени и съответно трябва по-сериозно да се приемат нещата. :)

Това е засега! Моля да ме извините. Умирам от глад и не мога повече да пренебрегвам нуждата си от храна!  За точките и ранговете във форума! 2777330084
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Вто Ное 03, 2015 9:00 am

И отново VIP-аджии... Обсъдихме с другата админка кой заслужава този ранг и определихме да се присъди на следните ни потребители:

Kim Minseok
nadya_12
МалЧо

Както знаете, това е ранг за потребители, които са особено активни в пускането на коментари и по този начин подтикват други автори към творчество и креативност. :) Към актива си изброените по-горе потребители получават веднага +80 точки с пожелание да продължават все така да ни радват. :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Nao~hime Вто Ное 03, 2015 10:01 am

... уточнение от тази сутрин (явно съм в добро разположение на духа, въпреки, че не съм спала...): рангът ВИП предоставя актив и на онези, които са мастъри в групите или фенфик-писателите ни, за това форумът присъжда и този ранг на следните:

Park-Ni-Chan
$uho :33
Dahee-cdnm
ProudElfHere~
Se~Yeol
Agent Deer
Bling`sFOX~
Minzyy
nana_99
~kri73ina~
sadreamer
Hotaru_No_Hikari

Някои са доста напред. Имат вече няколко ранга и точки, а това трябва да е тяхно сериозно преимущество! На останалите пожелавам късмет! И приятен ден от мен! :)
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За точките и ранговете във форума! Empty Re: За точките и ранговете във форума!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите