A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

За коментарите под фиковете!!!

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

За коментарите под фиковете!!!

Писане by Nao~hime on Вто Юни 02, 2015 2:16 pm

По принцип такава тема не исках да пускам, главно поради факта, че мога да бъда зле разбрана. Надявам се единствено да погледнете нещата от ъгъла, в който ги виждам и аз...

Като автор на фенфикшън и изявен потребител, за мен е удоволствие да ползвам форума за творчеството си. Така споделям своя свят и мисли, предавам цветоусещане, ако щеш, нюанси на чувства и мисли. Всеки автор като мен знае какво говоря и знае също, че писането е трудоемко. Понякога отнема часове, дни, месец, преди да пуснеш нещо, което смяташ, че си заслужава.

И изключително обидно е да видиш как коментират само четирима-петима потребители от над сто четящи, които нямат никакво желание да изразят каквото и да е било. Авторът в този случай не е жаден за внимание, а разочарован от постъпката и гаврата на труда си. Не знам как стои въпроса с пускането на коментари на гости на форума, но ако е забранено, с готовност ще отключа тези права, за да могат авторите да получават отношението, което подобава.

В противен случай не се учудвайте, ако внезапно спрат да ъпдейтват темите и фиковете си, защото именно поради липса на коментари, авторът е с пълното си право да мисли, че историята му не се чете.

Това се забелязва не само в хентай раздела, а във всички останали.
Авторите просто спират фиковете си и накрая има разочаровани и от двете страни. Моля, помислете над думите ми преди да ме съдите! :)

Последната промяна е направена от Nao~hime на Пон Юли 20, 2015 10:05 am; мнението е било променяно общо 3 пъти

Престанахме да търсим чудовищата под леглата си, когато осъзнахме, че те са вътре в нас... ---> Хийт Леджър като Жокера
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1869
Точки : 1437
Години : 33
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: За коментарите под фиковете!!!

Писане by Dragon_k00 on Вто Юни 02, 2015 11:41 pm

Боже, момиче, кой ще те съди?! Та това, което написа, е в главата на повечето потребители. Не каза нищо грешно или обидно.
Dragon_k00

Aquarius
Брой мнения : 239
Точки : 0
Години : 18
Местожителство : Стара Загора

Писане by Se~Yeol on Сря Юни 03, 2015 12:04 am

И аз като творец, бих се радвала на повече споделени мисли :)

Se~Yeol
VIP

Taurus
Брой мнения : 358
Точки : 361
Години : 19
Местожителство : ¬¬¬South Korea¬¬¬

Вижте профила на потребителя http://chanyeolbabyboy.alle.bg

Писане by Nao~hime on Сря Юни 03, 2015 1:11 am

Искам да уведомя всички - регистрирани, модове и гости на форума, че от този момент нататък, той е напълно отключен!!!

Това означава, че писането на коментари дори да нямаш регистрация е напълно възможно. Гостът има право да пуска тема, да се изявява в различните секции, да коментира!

Но МОЛЯ, много моля, нека форумните правила да важат и за него. Ако искаш да пускаш тема, попълваш бланка, добавяш група или певец/певица в заглавието и пишеш на КИРИЛИЦА! Маймуницата не е лицеприятна, вярвайте ми!Същото се отнася и за коментарите. Избягвайте напълно латиницата, понеже тя е белег преди всичко за непочитане на родния ни език.

Друго, което искам да кажа е, че форумът е изцяло ваш! Няма значение кой е администратор и дали се справяме добре с екипа. Когато потребителите ни са некоректни, естествено е и мястото ни тук да се превърне в клоака на ниски страсти. Дали форумът ще е хубав, не зависи от мен или от другия админ - зависи изцяло и единствено от вас. Защото да отключим форума и да го направим общодостъпен, значи все пак ви гласуваме това доверие.

Правилото търпи промяна. Ако забележим, че тази политика накърнява едната или другата страна, ще затворим достъпа и с това ще прекратим опитите си за нещо по-добро.

Надявам се след тези думи гостите ни да се амбицират да коментират и пишат! :)

Престанахме да търсим чудовищата под леглата си, когато осъзнахме, че те са вътре в нас... ---> Хийт Леджър като Жокера
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Bling`sFOX~ on Сря Юни 03, 2015 11:14 am

Щях да коментирам още вчера, но забравих(Ама естествено, Виолето...ще забравиш нещо толкова важно). Та за темата за коментарите. Напълно съгласна. Не мога да залъгвам нито другите, нито себе си че се е случвало да получавам по 1 или 2 коментара и това ме е садвало адски много, по простата причина че съм отделила над 2 часа да я напиша(естествено някога и повече). За мен два часа не са много, но в същото време не са и малко. Това е не възвърнато време и това че правя нещо което обожавам и го правя не само за себе си, но и за останалите в форума и извън него(гости, нерегистрирани) ме кара да се чувствам добре. И в следващия миг когато видя че това е невидяно, неоценено, не коментирано направо се напрягам. Знам че има доста потребители които четат но не коментират. Това винаги ме е карало да се питам, какво толкова сложно има да напишеш 4 изречения за 1 мин и да ги пратиш, за да нахъсаш потребител.
Понякога чета наистина зле написани неща, но сърце не ми дава да не ги коментирам. Било то да си замълча за да не обидя писателя или за да му дам няколко съвета(...добре...не съм наистина добра в това). В повечето случай писателя се обижда, което не трябва да се случва. Тук сме за това-да си помагаме. Имаме си и кавги, къде ги няма? Но сме се оправяли.
Искам да кажа на всички че да коментираш не отнема много време и е от огромно значение за писателя.
Правете го редовно, накарайте писателя да иска да ви радва още.
Благодаря

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4127
Точки : 2520
Години : 23
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Писане by Nao~hime on Сря Юни 03, 2015 5:46 pm

Вили, за това и пуснах темата... Колкото и да ми е гадно да го призная, виждала съм вече няколко автора, които пишат наистина добре, да спрат да пишат, да молят за изтриване на фиковете и то главно заради липсата на коментари. Някак безочливо е да полагаш труд и той да не бъде възнаграден с няколко реда. Няма значение дали ще е критика или позитивно мнение. Важното е автора да види и разбере, че не си губи времето.

Пиша това, но за съжаление съм почти убедена, че никой няма да ми обърне внимание, а постът след време ще отиде в Кошчето, както и много стойностни автори, решили просто да не пишат! :/

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Park-Ni-Chan on Сря Юни 03, 2015 6:07 pm

Ам и аз да кажа... До съвсем скоро и аз бях от онези анонимни читатели, който само поглъщаха супер интересните истории и нищо не даваха от себе си. Но от скоро започнах и да пиша и помня първия пост, който пуснах, седях и проверявах на всеки пет минути дали някой чете. И до сега съм така, имам четирима читатели, които аз много ценя и всеки път като ъпдейтна седя и чакам да видя какво ще ми напишат и после го препрочитам по няколко пъти. Честно казано, на мен ми е по- лесно да напиша нова глава по фика си, от колкото коментар. С риск да ме разберете неправилно искам да кажа, че се чувствам като пълен идиот като застана пред клавиатурата и трябва да напиша нещо стойностно, което да е истински, не псевдо коментар. И ми идва само едно ъъъъ и "много е хубаво", а после това, което излиза е са някакви си там думи, които трудно се свързват в смислено изречение... Ама след като станаха дразгите из форума, поне лично аз разбрах, че съм тоталната егоистка и аз искам моите неща да се коментират, а дори не си мръдвам пръста. Затова от там на сетне щете не щете, тези чиито фикове следя ще се мъждеят и мои коментари, колкото и невзрачни и глупави да са. На мен толкова да ми се иска да съм от помощ, за писателя с някой съвет или мнение или нещо, ама честно казано не знам как повечето биха реагирали (за мен да пишеш коментар е шибано по- трудно, развивам се грешно, ох, ох, ох). За шибаното малко време през, което съм легален потребител видях доста неща, които преди ми убягваха, като например някои обидни коментари, които можеха да бъдат казани на лично (мисля че решиха проблема, но май така и не се публикува фика), както и едно момиче, чиито глави бяха качени една след друга без нищо между тях, през голям период от време... И последно, аз тържествено обещавам да изхвърля егоизма през прозореца и да направя всичко възможно да давам стойностни коментари и това е и след като всички си го кажат и света става по- хубаво място и така нататък... Просто се забавлявайте!!!

Park-Ni-Chan
VIP

Scorpio
Брой мнения : 277
Точки : 741
Години : 19
Местожителство : Велико Търново

Писане by unbroken on Нед Юни 14, 2015 5:14 pm

Много е правилно всичко което казвате. Аз и без това трудно намирам време да пиша по фиковете и разбирам, че не всички може да са го видели, но как да повярвам на това, след като вчера качих финала на единия ми фик и вече има около 150 преглеждания на темата отгоре след последния път и нито един коментар. Понеже бях свободна днес и вчера се надявах поне на един коментар, който да ме нахъса за другите ми фикове, коментар, който ще прочета няколко пъти, ще предизвика усмивка на лицето ми и хоп - ще уредя още една глава, но това не се случи :) Когато аз харесам фик, пиша коментар, но рядко намирам време да пиша моя, да не говорим да чета друг, но знам че има хубави фикове :) Дано труда ни бъде оценен :)

unbroken

Брой мнения : 80
Точки : 115

Писане by Bling`sFOX~ on Нед Юни 14, 2015 5:44 pm

unbroketn, разбирам те напълно. Съжалявам, че никой не е коментирал. И аз съм доста недоволна от факта, че след като качих фика който бе изтрит има толкова малко харесвания а да не говорим че получавам по 1 коментар. В такива моменти разбирам колко е ценен 1 коментар и как влияе неотразяването на фик. Гледам гледанията на фика, преценявам и стигам до заключението, че хората продължават със старите си навеци. Хем говорехме за това, за да може форума да е активен и да се развива, но явно това не е достатъчно. Сега ме е яд толкова много. Искам да знам къде ти е фика, защото мисля че не съм го виждала в яой раздела. В другите не се подвизавам много, да не кажа изобщо. Вероятно щях да съм го коментирала иначе.
Мисля че това тряа ни послужи за урок да не бъдем мн взискателни. В същото време много добри автори просто спряха да качват именно зареди мързела на някои хора да коментират. Мразете ме, псувайте ме, накажете ме ако щеше но сте такива. Казвате, ах аз много  харесвам фиковете, страхотни са, а в същото време просто го прочитате и изчезвате. Не е редно.. автора е стоял с часове(да на някои им отнема толкова) за да напишат една глава, а вие просто я подминавате. Наскоро видях че момиче е качила глава на фика си преди ден, а нямаше нито един коментар. Потресена просто....

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius

Писане by 줄리아나국 on Нед Юни 14, 2015 7:58 pm

Съгласна съм с предните коментари.
Аз обаче никога не съм смятала, че писането ми е толкова добро. Имам впредвид, че спрямо много от авторите тук,моето писане е 2/10. Разбирам,че хората тук искат да четат добре написани и интересни истории,но не смятам, че да напишете 2 редчета,в които да опишете просро и ясно дали идеята ви е допаднала или не, не е толкова трудно. Аз самата забелязах,че преди около месец имаше доста хора,които постнаха пътвия си фик и имаше някокло грешки,които биха издразнили всеки и с малко смелост седнах и написах какво мисля (силни и слаби страни фика,съвети и тн). Смятам,че всички тук трябва да се подкрепяме от гледна точка развитие. Все пак всеки коментар е мотивация или съвет, критика и тн.
줄리아나국

Leo
Брой мнения : 91
Точки : 32
Години : 15
Местожителство : Варна

Писане by Nao~hime on Нед Юни 14, 2015 8:01 pm

Обожавам яои-раздела, но когато заех админското място изведнъж прецених, че другите секции и раздели са не по-малко важни от яои и насочих всичките си усилия в тях. Дори пренасочих писането на фикове, само и само да ги активизирам. Не че един човек ще оправи това, но смятам, че трябва някой да постави началото. А всяко начало е трудно.

Вили, преди две години беше друго. Получавала съм коментари на глава по страница и нагоре. Не че това ми ласкае себелюбието, но в един момент разбираш, че някой те цени. Продължавам да пиша, но не заради коментарите, по-скоро със желание да активизирам форума. Преди няколко дни говорих с Тед за това. Тя спомена, че една от причините е именно тази и че е оскърбена едва ли не от факта за неоценяване. Абсолютно на същото мнение съм. Само че фенфикшъна като жанр изобщо не трябва да бъде поставен ребром с нормалната литература. Тук комерсиалната публика е много повече от критиците и следователно не трябва да се чака коментар от читателите. Не че обезценявам труда ни, но реално погледнато е така...

Какво мога да кажа аз? Пускам в хентая два фика, обещала съм шот на Иви в новия раздел, преместих си моите само и само да активизирам заинтересованост в другите раздели. В ума ми се върти идеята да преработя първия си фик, който е в психо жанр и няма никакъв допир с яои или кейпоп. Дори мислех преди години да се свързвам с издателство и да издавам в книжен формат, но се отказах. Може би след време, да. Но сега искам да развием форума и да го върнем в предишния му блясък. За целта в яои едва ли ще пусна нещо, докато не забележа, че си заслужава...

Моля, читатели, бъдете отзивчиви. Драснете коментар на фика, който сте чел! Дайте стимул на автора и съм убедена, че той ще ви зарадва с нещо по-добро и от онова, което сте прочели.

Силно се надявам тези мои думи да ви амбицират да го направите! :)

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by taestylipsx on Нед Юни 14, 2015 10:14 pm

извинявам се, че коментирам тук, но явно по друг начин няма да ми се обърне внимание... бях писала и на двете админки да изтрият една тема но и двете ме ингорирате от няколко дена...

No more second chance, a chain that can’t tie you down
For real though, this is just our misconception
An unstoppable coin, I seem to have seen somewhere ;
taestylipsx

Брой мнения : 100
Точки : 172
Местожителство : ~ Seoul

Писане by Nao~hime on Нед Юни 14, 2015 10:20 pm

Spoiler:
Oпa! Съжалявам, но определено не си писала на мен! Сто процента съм сигурна, защото само допреди един час обмених кореспонденция с една потребителка и съобщение от теб нямаше! :/ Ако ми кажеш на кои две админки си писала, въпроса ще се изясни, сигурна съм. :)

Последната промяна е направена от Nao~hime на Пон Юни 15, 2015 2:34 am; мнението е било променяно общо 1 път

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by taestylipsx on Нед Юни 14, 2015 10:39 pm

ъм писах на теб и Hotaru_No_Hikari, но както и да е .-. ... относно темата това е = http://a-fanfiction.bulgarianforum.net/t1873-topic

No more second chance, a chain that can’t tie you down
For real though, this is just our misconception
An unstoppable coin, I seem to have seen somewhere ;
taestylipsx

Брой мнения : 100
Точки : 172
Местожителство : ~ Seoul

Писане by Nao~hime on Нед Юни 14, 2015 11:03 pm

Spoiler:

Ако си видиш ника някъде сред моята кореспонденция, покажи ми! Нямам нищо против да поема вината си.

Свързах се с другата админка и най-вероятно тя ще изпълни желанието ти... :/

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Asami on Сря Юни 17, 2015 10:47 pm

Ако може и аз да се присъединя.

Но никак не ми е приятно като почна в 13.00 часа на обяд например и да приключа в 17.00 часа, някаква глава на мой фик и като я пусна с дни наред да чакам коментари.

Абе хора, не знам какъв ви е проблема, че от да речем три хиляди гледания да има само 3-4 коментара. Адското обезсърчаване е това. Ужасно ми е да се скъсам за една глава да я напиша и замисля всичко и да коментират 3-4-ма , е поне другите да кажат какво им харесва какво не и т.н. Нищо не ви пречи в свободното си време да прочетете някой фик и ако ви заинтересува да драснете коментар. Не е задължение, но съм убедена, че всеки автор винаги се радва.
Аз например, когато получа коментар по фика си, скачам от радост, защото знам, че има някой който наистина отделя време да прочете произведенията ми.

Ужасно се надявам с тия коментари форумът да се подобри поне малко.

Asami
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 638
Точки : 1375
Години : 14
Местожителство : - някъде там -

Писане by Bling`sFOX~ on Пет Юли 10, 2015 6:51 pm

Напоследък забелязах, че хората някак изчезнаха или просто се правят на изчезнали. Виждам как гледанията на определен фик се покачват, а коментарите изчезват в дън земя. Хора..сериозно ли продължавате? След всичко което се случи, след суматите теми и обсъждания за това колко е важно да коментирате, сякаш това изобщо не се е случвало. Автори започват да обмислят да се откажат да качват, защото никой не оценява труда им. Смешно е, сериозно. Аре поне едно "Некст" драснете бе...То бива, бива лапешка история ама.... *да очаквам хейта..хайде*.
Просто съм потресена.

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius

Писане by Asami on Съб Юли 11, 2015 5:23 pm

Bling`sFOX~ съгласна съм с теб!! Няма да изядеш хейт, но честно казано и на мен ми писна от това.

Адски съм бясна, не смятам да затормозявам админката с това, но се боя, че тук ще си излея хейта.
Вие, к'во? Да, окей, не ви е грабнало и не ви е харесало, подминете или поне кажете на автора в какво трябва да се усъвършенства. Не е с биасите ви? Окей бе, няма проблем. Ама лошото е, когато ви грабне и си стоите зад екраните, чакайки нова глава. Айде проявете уважение и съображение, пууу, направо ми писна. Ето и от моя гледна точка. Обмислям да спра фикшънът с Боби /Виртуален секс/, но то и без това му наближава края. НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.
Форумът си печели лоша репутация, а вие после казвате, че трябвало да "живне". Ми извинявайте, ама потребителите за какво са тук? Декоративни профилчета ли сте? В Яой раздела виждам сума ти активни, а останалите - мъртвешка тишина. Да, така е, виждала съм и други случаи в Яой раздела, но не толкова зачестили.
Защо ви го казвам?
Кат' искате да живне и вие правете нещо "ало, неактивните"!! Аз като влизам на линия /говоря за регистрирани хора/ виждам всеки ден почти едни и същи хора.
ОКЕЙ, направихме и опция гостите да коментират, ма то нищо! Ми да ве, български народ, какво да се обяснявам. Или чакате някой от активните да изкоментира всички фикове наведнъж? Авторите не искат това. Дори едно 'некст' драснете, айде да не е от дългите и стойностни, но зарадвайте човека, който вас е зарадвал. ДОРИ И ЕДНА ШИБАНА ДУМИЧКА "НЕКСТ" Басиииии....нямам думи вече!

Asami
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 638
Точки : 1375
Години : 14
Местожителство : - някъде там -

Писане by ~✯Ice Princess ✯~ on Съб Юли 11, 2015 6:44 pm

Добре, знам че мога да си изям хейта, за това, което ще напиша, но не мога да се сдържам вече. Не съм се бъркала в предишния спор с вече бившата админка -code name B- , тъй като нямаше какво да кажа по въпроса и това какви бяха правилата, какви са или какви ще са не ме интересува, аз ги следвах, следвам ги и ще продължавам ги следвам, защото обичам форума. Всички преди мен са напълно прави! Не съм много активна и нямам много време да влизам, но съм забелязала, че повечето от активните стоят в някой ъгъл и само чакат нова част, без да са дали мнението си за нея!
ХОРА, АВТОРА НЕ Е В ГЛАВИТЕ ВИ И НЕ ЧЕТЕ МИСЛИ!!!!
Без да е дадено поне едно мнение по историята той не може да знае дали тя се харесва или не. А гледанията нищо не показват. Авторът може да си мисли, че историята му не струва и това е причината да няма коментари. А всъщност според мен истинската причина е мързела. Едно обикновено "Некст!" може да стимулира толкова много, че си нямате представа! Но тези, които не пишат няма как да знаят, колко щастлив се чувства автора когато разбере, че историята му се харесва на останалите. Поставете се за момет на мястото на автора и тогава ще разберете!
И сега следва причината, заради която може да си изям як хейт, но вече не ми пука! Ако адмите и модераторите мислят, че мнението ми не е за това място могат да го едитнат. Забелязах, че някои потребители следят дадени истории, защото героите и групите са едни и същи. За мен това не е никалъв проблем естествено. Обаче не ми харесва, че се спират на дадена история само задари героите и ви давам пример с Шайни, тъй като в яой форума е най - често срещаната група. Някои потребители следят фикове само с Шайни, а на другите бият пълен игнор, колкото и да се добри. А дори и да четат, не стимулират писателя по никакъв начин!Според мен това не е правилно! НЕ ИСКАМ НИКОЙ ДА СЕ ЗАСЯГА ОТ МНЕНИЕТО МИ, НО ВЯРВАМ, ЧЕ ВСЕКИ ПОТРЕБИТЕЛ ИМА ПРАВОТО ДА БЪДЕ ЧУТ!
Наистина нямам много време за влизане във форума, за четене на фикове, коментиране и писане на собствени фикове, но ще се опитам да поправя това. И да, очаквам хейта! Но не ми пука! Казах/ в случая написах/, това което исках от много време да кажа. Наистина и аз като повечето активни потребители останах без думи! Това с коментарите е извън всякаква критика и се надявам този проблем скоро да се изглади. Едно обикновено "Некст" не убива!!!
~✯Ice Princess ✯~

Брой мнения : 47
Точки : 44

Писане by Nao~hime on Съб Юли 11, 2015 7:34 pm

Има и друга опция за коментарите. Вече месец, откакто е отключен напълно форума, а виждам, че промяна няма и това ме огорчава. Една от причините бившата админка Hotaru_No_Hikari да спре да ъпдейтва историите си е липсата на коментари. Една от причините днес да вляза в друга тема на друга потребителка е пак същата.

Коментари, коментари, коментари...

Понякога не виждам логика в самия форум. Ако политиката ще е такава, наистина няма нужда и от форум. Автори могат да си пишат за няколкото свой коментиращи читатели и това е. Преди време имах идеята да заключа достъпа на всички раздели за гости. Дори говорих с Ралица за това и тя ми развърза ръцете: ''Миме, прави каквото решиш за добре!''

Та за това обявявам следното изявление. Ще оставя форума отключен за месец и ако отново няма промяна, ще заключа всички раздели за фикшъни за четене на гости, както и за коментиране... Така и така коментират само регистрирани потребители, поне фиковете да са достъпни само за тях. Гостите за съжаление вече като влязат във форума няма да могат да четат свободно и да се крият зад клавиатурите си като мишки.

Съжалявам, ако съм била груба. В момента съм под афект, който едва ли ще промени обаче решението ми.

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото