A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

ИНФОРМАЦИОННО ТАБЛО

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 7 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: ИНФОРМАЦИОННО ТАБЛО

Писане by Minzyy on Нед Ное 01, 2015 6:06 pm

Групата наистина е по-добрата идея, защото както каза Вил, страницата предразполага творчеството ни да бъде видяно от неподходящи хора. И ако майките ви имат фейсбуци като моята, определено ще разберете за какво става дума. С всичкия смут и интимности, които описваме, реално погледнато фиковете няма да са приети от всички. За това аз съм съгласна за затворена група.

Minzyy
VIP

Leo
Брой мнения : 1083
Точки : 899
Години : 20
Местожителство : Там, където денят среща нощта...

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by Asami on Нед Ное 01, 2015 6:31 pm

И след поредно обсъждане, форумът ни се сдоби със затворена група във Фейсбук!

Групата е A-Fanfiction Bulgaria и е със сегашния банер на победителя за ноември месец /Шуга от БТС/ !

Asami
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 638
Точки : 1375
Години : 14
Местожителство : - някъде там -

Писане by Nao~hime on Пон Ное 23, 2015 7:58 pm

23 ноември 2015 година - Въвеждам по-разгърнат вид на форума, поради наличието на много секции и раздели, които остават скрити и трудно забележими от потребителите!

Мнения, препоръки, предложения - тук!

На 1 декември 2015 година форумът преминава в ''зимен вариант'', както и промяна в кодировката, за да се ограничи хакването от зловредни сайтове или хора!

Мнения, препоръки, предложения - отново тук! :)

Престанахме да търсим чудовищата под леглата си, когато осъзнахме, че те са вътре в нас... ---> Хийт Леджър като Жокера
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1869
Точки : 1437
Години : 33
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Писане by Nao~hime on Пон Ное 30, 2015 1:24 am

Вече уведомих във фейсбук групата на форума, но това не означава, че не трябва да уведомя и тук!

Днес, 30 ноември 2015 година, от 23:00h, форумът ще бъде заключен напълно, за да се въведе новия скин, съобразен със зимния сезон, който ще стои до края на февруари! Главният банер от 1 януари 2016 година вече няма да участва в игра с номинации и анкети и ще бъде сменян на всеки три месеца сезонно. :)

Банерната ни игра приключва за тази година. Форумът се наема да въвежда нови игри. :)

Престанахме да търсим чудовищата под леглата си, когато осъзнахме, че те са вътре в нас... ---> Хийт Леджър като Жокера
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Nao~hime on Сря Дек 30, 2015 7:35 am

Навестявам Таблото със следната директива, която излезе преди има-няма десетина дни и която почти никой не си направи труда да се съобрази с нея! Въведеното правило за подписите /сигнатурите/ е взето преди всичко заради вас самите, а именно: големият подпис, състоящ се от няколко гифа е прекалено голямо послание, разгъва страницата на форума ненужно и възпрепятства четенето, което трябва да е най-важното мероприятие във форума. За това ви се дава право да сложите един гиф, снимка или мисъл, отговарящи на стандартите. :) Поствам скрийншот на правилото, директно от фейсбук-групата на форума и започвам актуализация на профилите. Всички сигнатури, които съдържат повече от един гиф, минават ''директно под ножа''! С други думи ще бъдат изтрити без уведомление от моя страна... Естествено, ще има недоволни, но мисля, че в това правило не трябва да се подлага на консенсус и обсъждане! Мерките са взети преди всичко заради самите потребители, а не само защото така на мен ми е скимнало... Поздрави на всички в предпоследния ден на 2015 година! :)

ЕДИТ НА ТЕМАТА: СИГНАТУРАТА НЕ ТРЯБВА ДА Е ПОВЕЧЕ ОТ 600Х300, ДА Е ЕДНА КАРТИНКА ИЛИ ГИФ И АКО ИМА ТЕКСТ ДА НЕ Е ПОВЕЧЕ ОТ ТРИ РЕДА В РАЗМЕР 16!!!

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Nao~hime on Пон Фев 01, 2016 10:42 pm

Минавам, за да информирам потребителите на форума, че утре - 2 февруари 2016 година, форумът ще бъде заключен от 23:00h. Запланувана е промяна на общия скин, който преминава в розово-любовния февруарски отзвук. Промяната ще трае месец, след това ще бъде коригиран пролетния скин, който ще е до края на май 2016 година!

Форумът се извинява на всички за утрешното заключване, което ще трае не повече от час и половина! :)

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Nao~hime on Чет Фев 11, 2016 1:56 pm

Следният дебат във фейсбук групата опъна нервите на няколко потребителя и този пост е наложителен тук! Защо ли? Искам да уведомя всички онова, което възнамерявам да направя и то е: да направя форума платен с платен домейн и всички ползи от това!

Какво ще рече ПЛАТЕН?! Пиша го с главни букви, защото явно самата дума стресна много потребители във фейсбук групата!

Сега до този момент форумът се възползва от безплатен домейн и хостинг на bulgarianforum.net . Платеният домейн ми дава акаунт, който лицензира един вид сайта (форума, блога) и дава позитиви за възвръщаема стойност на година. Разгледах платените домейни. Най-евтиният е .eu и е 17 лв на година! Т.е. форумът не се изменя, променя се само адреса горе и това, че ще го плащам 17 лв. Позитивите са следните:

(1) хакерски атаки ---> сведени до абсолютната нула!

(2) запазване на всички данни - мембъри, фикшъни, картинки, дори една смайл емотикона ---> ДА!

(3) да заплащате регистрация или да плащате, за да поствате нещо ---> Господи, НЕ!

(4) да вкарам форума в среди, от където аз като админ ще печеля ---> ДА! (нескромно звучи, но аз съм амбициозен, напорист човек и след като влагам пари в него, очаквам да си ги възвърна поне отчасти!)

(5) да се откажа от форума ---> трябва да сте побъркани, за да си го помислите изобщо!

Какво следва да се направи. Купувам си домейн (17 лв. на година - много пари, много нещо, при условие, че само за сезонния конкурс съм отделила грубо 200 лв; наградите ще бъдат четири албума на ЕХО, SHINee, BIG BANG, VIXX , като само този на Биг Банг или Шайни е 55 лв), премествам всички данни на стария хост тук в новия в новия домейн, променя се адреса на точка иу (.eu) и това е в общи линии.

Данните на мембърите ми (1120 дотук!) ще бъдат въведени ръчно от мен.

Колко сериозна мога да бъда?!

Адски сериозна! Влагам пари, искам да се занимавам с форума, говоря с книжарници, други сайтове... В амбициите ми искам да направя форума единственото място в България, което да предложи на младите автори не само да изразят себе си с писане, но и да им дам авторско право и бъдеще в някое издателство като млади дарования...

Не знам до колко е мечта горепосоченото, но мисля в близките десетина и повече години, усърдно да работя за това!

Моля ви, само да не ме спъвате!

Последната промяна е направена от Nao~hime на Чет Фев 11, 2016 2:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Asami on Чет Фев 11, 2016 2:02 pm

Знаеш мнението ми, Мима.
На личен говорихме с теб и подкрепям идеята. Ще чакам за други мнения тук.

Asami
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 638
Точки : 1375
Години : 14
Местожителство : - някъде там -

Писане by Minzyy on Чет Фев 11, 2016 2:23 pm

Мнението ми си остава същото до последната сричка, но явно решението е взето много по-рано. Амбицията ви променя коренно неща, които не трябва, но в крайна сметка правете го щом смятате за правилно. Ако си мислите, че няма да има бъгове, оо ще има. И ако хакер реши да си играе със сайта- ще го направи и още как. Просто променяте нещо, което трябва да си остане каквото е. Този форум е създаден за забавление, за писане и четене, а не за плащане и печелене на пари и награди!

Minzyy
VIP

Leo
Брой мнения : 1083
Точки : 899
Години : 20
Местожителство : Там, където денят среща нощта...

Писане by Nao~hime on Чет Фев 11, 2016 2:35 pm

Няма какво повече да добавя. Искам поне един човек да погледне онова, което аз виждам, но явно искам много... :/ Всичко друго, каквото кажа ще е напразно. :(

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by ProudElfHere~ on Чет Фев 11, 2016 3:07 pm

Аз съм съгласна!!
Според мен идеята е много добра.
Мим, ти и Софи като администратори най-добре познавате мъките, които ви причиняват всички малки бъгове и т.н.
Съгласна съм поради причината, че всичко се запазва такова, каквото е било! Не мисля, че нещо се променя. Единственото, което може да се промени сме ние самите, но не и форума. Той ще запази значението си и пак ще си остане онова така добро място за нас. Нашето кътче, където се чувстваме като у дома си и свободни.
Подкрепям предложението изцяло.
А конкурсите, ако не е разбрано, се пускат за да се задейства малко форума, наградите са един вид за труда, който е хвърлен. Или поне аз така го смятам. И форумът естествено ще си остане за забавление.

My bae ~
ProudElfHere~
VIP

Leo
Брой мнения : 668
Точки : 966
Години : 17
Местожителство : somewhere in the army xD

Писане by sadreamer on Чет Фев 11, 2016 3:21 pm

Може би, грешката е моя, но от коментарите във фейсбук разбрах, че след промяната, форумът ще стане нещо като wattpad. Това ми разроши перата, защото форума си е едно, а wattpad съвсем различно и не виждам причина да се оприличават двете :/ Ако промяната е само как завършва адреса и няма да имам съвсем различен сайт и ще донесе още положителни неща...
Само последен въпрос, ако има платен домейн ще има повече реклами отстрани  или?

sadreamer
VIP

Aquarius
Брой мнения : 1146
Точки : 637
Години : 26
Местожителство : Where The Dreamers Go

Писане by Nao~hime on Чет Фев 11, 2016 3:33 pm

Дес, ако в този сайт има реклами, значи и в този, който смятам да направя, ще има! ---> http://koreanlovers-bg.eu

Едит: И, да Жули! Правилно си ме разгадала. Всичките награди, които осигурявам, конкурсите на които съм спонсор са просто начин да изразя благодарност за вашия труд, за желанието, което творите, за това, че посещавате форума, че сте активни и че го обичате толкова, колко и аз.

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Tennousei on Чет Фев 11, 2016 3:55 pm

Хихи,  а сега де. Това за мен ли беше или да Саддриймъра? :P За заинтригуваните - работя по няколко конфигурации, включително и сайт.

Хакерски атаки винаги има, но когато плащаш за дадена услуга, тя включва в себе си двойно подсигуряване. Веднъж доставчика защитава сървърите си и пази бекъп на инфото, второ разработчика има възможност да прави такъв ежедневно. Така при загуба от атака, щетите са 24 назад. Ако хакер използва безплатната платформа да се учи на нея, форума заминава окончателно. Хората, които предоставят безплатни платформи ги е еня за броя потребители дневно, защото печелят хиляди от това. Бекъп тук няма и никога не е имало. Говоря за сериозен и адекватен такъв.

Ако в някакъв момент Мими реши да се откаже, информацията се запазва и може да бъде предоставена на всеки следващ желаещ да поеме щафетата, дори това да е години по-късно.

Пиша от телефон и може мисълта ми да се губи на места. Простете ми за което.

Обещавам да отговоря на всички технически въпроси, които желаете да зададете.

Ако някой е с прикритото или явно мнение, че Мария ще печели на гърба на вашия труд, значи изобщо си нямате ни най-малка идея какво се влага като труд и усилия за това на потребителите на този форум да ви е добре. Сега от вас печелят други и не печелят 200 - 300 лв.

Всеки има правото да възрази, защото това са вашето време и труд, но реално форума в момента се движи около конкурсите, а те изискват пари.

Няма да казвам повече. По късно днес или утре ще ви подготвя примери - визуални и пояснителни, защото Мими, обяснява от гледна точка на твореца какво означава и представлява закупуването на платена платформа....
Tennousei

Libra
Брой мнения : 100
Точки : 292
Местожителство : Currently in the "A.R.M.Y"

Писане by Mell_K~Chu on Чет Фев 11, 2016 4:52 pm

Е вече съм съгласна. Няма какво да се направи. Форума си е супер така, но тези хакерски бъгове... >< Ще съм благодарна да не си промениш мнението, че си искала този форум да бъде като Wattpad. Там...не ми хареса /както ти казах във фб/ Нямам регистрация и не смятам да си направя. Тук ми харесва МНОГО повече. Ще съм с теб, онни. Hwaiting~!! ^_^

Mell_K~Chu
VIP

Aries
Брой мнения : 825
Точки : 1385
Години : 22
Местожителство : Русе (В момента: Лондон)

Писане by Bling`sFOX~ on Пет Фев 12, 2016 4:57 pm

Бях строго против. Не мога да кажа че съм 100% Ок, но ако по тоци начин мястото което се превърна в наш дом ще се запази, ще бъде защитено и ще пораства по някакъв начин-заслужава си. Форума е нещото което ни намери и ние намерихме него. Обичам го и съм готова на всичко за него

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4127
Точки : 2520
Години : 23
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Писане by ivi on Пет Фев 12, 2016 8:04 pm

Аз бях притеснена единствено, че някой ще трябва да плаща, но щом ще има възвръщаемост съм 100% ЗА! :)

Имам само един въпрос (не от някакво значение, просто ми е любопитно как стават тия работи): Нали сега има главен админ на форума. И след като Нао Химе ще плаща за "новия" форум-сайт, тя ли ще държи най-много права или другото момиче?

П.П: Абе супер много се кефя, че на някой му пука толкова много за форума, че влага такива пари и време в подобряването му! Супер сте всички, които се грижите за поддръжката, за потребителите и така нататък! Не мога да ви благодаря достатъчно!

ivi
VIP

Брой мнения : 295
Точки : 356

Писане by Nao~hime on Пет Фев 12, 2016 8:25 pm

Иви, ще говоря с Дес да се включи, когато разработим напълно цялата платформа, за да ви покаже какво следва да се направи като цяло. :) Иначе да, след като плащам аз, следва да държа всички права върху форума и мисля, че главната няма да възрази, след като още при постъпването ми в длъжност ми каза да правя каквото искам с него. :)

Предполагам, че на нея не й се занимава. Друг е въпросът, че форумът като поддръжка взема много време от личното пространство на всеки един от нашия екип. Няма значение дали това ще е преместване на фик от една секция в друга или обновяваме скин според сезона, или наблюдаваме конкурсите и състезанията или вкарваме нова иновация... Не искам да ангажирам потребителите с това какво реално върша аз или другия админ, или модератора... Но в крайна сметка в ерата когато форумите залязват един по един, възнамерявам точно този да го направя проспериращ и активен. Конкурсите и състезанията са само чстица от тази активност, платеният домейн е втората крачка... :)

Хостът тук се запазва или ще се погрижа да запазя този безплатен хостинг, така че да имам алтернатива, пък макар и да не се възползвам от нея в близкото и далечно бъдеще. Надявам се това да не ви шокира и промяната да не ви остави с лоши впечатления.

Всичко, което направя от тук нататък ще е с любов към всеки един потребител - бъдещ и настоящ! :)

Едит: от днес, 12 февруари 2016 година, давам администраторски права на Tennousei във връзка с прехвърлянето на форума в платен домейн и в това, че ще ми помага активно в техническата част!!!

Последната промяна е направена от Nao~hime на Пет Фев 12, 2016 10:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Tennousei on Пет Фев 12, 2016 9:28 pm

Тъй като Мими адски много се тревожи и зачита мнението на всеки един от потребителите, което ѝ прави огромна чест, искам само да вметна (след неграмотно написания от мен коментар по-горе - беше от телефона, честно... :D ), процедурата по преместването няма да стане от днес за утре, тъй като тази безплатна платформа тук не предлага подобна възможност. Възможно е да отнеме от седмици до месец. Това не трябва да ви спира да бъдете активни и да пишете, коментирате или изобщо да боравите с форума тук.

След проведена дискусия и обмисляне на ситуацията, както и направени няколко професионални предложения, форума като структура ще се запази. Плюса ще бъде, че успоредно с него ще съществува страница, която ще служи за архив, който ще се развива и разраства, разбира се с позволението на всеки един потребител и със задължително приложени кредити. Практически, всеки един от вас - потребителите е дал в момента своеобразно съгласието си, че споделената от него информация подлежи да бъде незащитена по каквито и да било закони за собственост и т.н. Когато говорим за сайт, обаче нещата стоят една идея по-различно. Разбира се, че всеки който ползва интернет е способем да открадне материал, публикуван от фенове. Списание Браво е редовен фаворит в тази област и обожава да краде вкупом с правописните грешки. Ще се постараем подобни ситуации да не възникват и да сигнализираме или да се погрижим за сигурността на споделеното от вас, до колкото е възможно в тази държава.

Това, което мога аз, като лице което ще се занимае единствено и само с техническата част на нещата, да ви гарантирам е следното:

- ако някой поиска инфромацията му да бъде свалена, премахната и т.н., то той ще има възможност да се възползва от това във всеки един момент - лично. Нито един администратор или модератор няма да предприеме действие, с което да ви ощети като потребители и да ви ограничи в правата ви.
- профилите ви ще бъдат запазени с настоящите им данни. Ще се наложи да си смените паролите в моменат, в който форумът заработи на пълни обороти, разбира се, което ще стане чрез вече познатата на всеки средно статистически интернет потребител - Forgotten Password.
- Структората на форума ще бъде запазена такава каквато е в момента. Разбира се администраторите си запазват правото да обновяват, добавят или трият части от нея с цел по-добра визуализация на съществуващата във форума инфромация.

Сайтът от друга страна ви предлага само плюсове. В него би могло да се коментира (поне първоначално). Основната му цел, обаче ще бъде да служи като табло за осведомяване. Още не са избрани конкретно неговите крайни приложения и той ще бъде този, кйто ще се изгради най-бавно като визия, структура и смисленост. Аз поне първоначално го виждам като място, на което да се публикуват важни теми, като конкурсите, печелившите произведения и др. подобни тематики, с които да се предизвиква обществен интерес. Той ще е и мястото, на което ще се рекламира, което ще освободи форума от излишни рекалми. Много от вас знаят, че често платформата тук, прикача допълнителни файлове към форума, които желаят да се отварят автоматично от компютъра ви или от телефона. Понякога това са безобдни реклами, но често са зловредни вируси, които макар и само да забавят компютъра ви, все пак му вредят. Ето това няма да съществува на новото място. Рекламите там ще са само на сайта и ще бъдат строго избирани от админата, т.е. Мими като собственик на сайта.

Относно администраторите, модераторите и техните права - те ще бъдат запазени тук във форума, такива каквито са били до момента. Разбира се Мими, като човек, който заплаща, за да можете Вие да имате спокойствие в присъствието и вложения от ваша страна труд, както и да се забавлявате наистина на воля, ще бъде така наречения супер админ. Какво значи това? Означава, че никой, било то в момента или за в бъдеще, не би могъл да се възползва от дадените му права и да погуби случайно или нарочно информационно или структурно форума.

Правата в сайта важат на същия принцип, като до него достъп ще имат само хора от екипа, които Мими тепърва ще си избере. Казвам тепърва, защото макар и тематично двете да са свързани, структорно са напълно различни.

Тъй като Мими ме споменава изключително често и някой може да реши да възроптае срещу мен и помощта, която оказвам, бих желала да споделя две неща, с които ще бъда благодарна, ако настоящата или всяка друга бъдеща дискусия, засягаща единствено и само мен и участието ми, приключи:

1. Да, аз ще имам администраторски права, но те ще бъдат морално ограничени само и единствено до техническото изражение на всеки един въпрос засягащи форума и сайта. Не ламтя за измислени титли, принадлежности и права. Работя и поддържам прекалено много проекти, за да ми осатва време и за форумна дейност. Казвам това, защото за годините си житейски и професионален опит съм срещала всякакви хора и няма да се изненадам да чуя подобни коментари.

2. Ако някой планира да прави подобни изказвания и да роптае "Защо тя, а не аз.", "Аз съм повече години тук. Тя е от няма и пет месеца..." и т.н., отговорът е крайно елементарен. Защото аз, като човек, който е вложил много малко, да не казвам нищо от времето си тук, съм крайно обективна в целите си. Подкрепям Мими, заради идеята и амбицията ѝ, да Ви даде шанс за по-стабилно и по-добро бъдеще във форума, а до колкото имам информация и извън него, макар последното да е само един бъдещ проект.

П.П. Моите права на администратор са извън обхвата на това, което виждате. Те служат и се активират само при нуждата нещо да бъде възтановено на ниво програмиране, а не на ниво юзър френдли потребление, каквато е форумната платформа.

Ако някой иска да ми зададе конкретен въпрос, моля да го направи без грам притеснение. С удоволствие ще Ви отговоря.

Tennousei

Libra
Брой мнения : 100
Точки : 292
Местожителство : Currently in the "A.R.M.Y"

Писане by nadya_12 on Пет Фев 12, 2016 10:22 pm

Имам само един въпрос. При смяна на домейна, интернет адресът ще бъде ли променен и ако да, този адрес тук ще пренасочва ли към новия интернет адрес на форума?

""The kindest member is Jonghyun. He is always looking for others silently and secretly… I have always been receiving his care since a long time ago.""
 - Lee Jinki
nadya_12
VIP

Capricorn
Брой мнения : 226
Точки : 812
Години : 16
Местожителство : Духом - Сеулският нощен страж, SHINee World, всъщност - Варна, морето, сините вълнии~~

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 7 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото