A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

ИНФОРМАЦИОННО ТАБЛО

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 6 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: ИНФОРМАЦИОННО ТАБЛО

Писане by Nao~hime on Пон Сеп 21, 2015 12:27 pm

Проблемът за някои потребители обаче остава. Въпросният хакер - не знам дали е сайт или просто еднолично хрумване на един човек, бе променил HTML кода на началната страница. Наложи се да вляза в модулите на админ панела и да трия новосъздадения от него код, защото някои браузери - експлорър, мозила и гугъл хром, го разпознават като троянец и вашия интернет носител /телефон, лаптоп или компютър/ не ви допуска до началната страница. Не знам как стои въпроса със сафари или опера, защото ги нямам изтеглени и не работя с тези системи, но сигурно и при тях няма да е по-различно. Така например получаваме сигнали, че има някои, които все още получават съобщения, че сайта е хакнат. На тях препоръчвам да рестарирате цялата си система /лаптоп или компютър/. Телефонът не е удачното решение! И да опитате да влезете отново.

С други думи вашата ОС запомня HTML кода и за да се изтрие нововъведния от въпросното хакване, трябва да рестаритрате цялата си програма. Друго обяснение нямам.

Бях шокирана да разбера, че нашия форум е прицел на подобни агресивни нападки, при условие, че ние не се занимаваме с кой знае колко обществени сфери, които да предизвикат негативизъм, но после ми дойде на ума, че форумът разполага с потребители близо 1000 и е активен. Прекалено дори спрямо други сайтове и форуми, а да се унищожи е привилегия за някои, които смятат, че така ще изпъкнат повече. Тези дни ще се опитам да видя дали не мога да инстална нещо като прокси или антивирусна, за да спра последващо хакване. :/

Надявам се да имам опция за това!

Престанахме да търсим чудовищата под леглата си, когато осъзнахме, че те са вътре в нас... ---> Хийт Леджър като Жокера
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1869
Точки : 1437
Години : 33
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by Nao~hime on Вто Сеп 22, 2015 11:54 pm

Още вчера се разтършувах да видя какво мога да направя. Резултатите обаче малко или много ме разочароваха. :/ Оказа се, че да ти хакнат сайта чрез html кода е най-лесното нещо. Ползваме безплатен хостинг на bulgarianforum.net, а той разполага с няколко кода. php-кода е малко по-труден за хакване, но за да го въведа сега означава да изтрия целия скин и темплейт и да въведа нова матрица. Сложно е. И много, много опасно, защото предишните пъти този начин пък предоставяше цял комплект бъгове, за които по-старата генерация потребители знаят. Имаше случаи, в които целия форум даваше откат като хакване, не можеше да се влиза през телефона и т.н. Доколкото си спомням преди две години форумът беше с php-код, но тогава админа премина на настоящия html. На тази база обаче не може да се обвинява никой. Тогава бях само мод и да исках не може да променя статуквото.

В този ред на мисли уведомявам, че при следващата смяна на скина в края на ноември, когато ще въведа зимния бекграунд с настъпващите празници, може би - повтарям и подчертавам може би! - ще променя тогава кода, за да не се хаква толкова лесно форума и да го запазим ''жив''. Обаче сериозно ще си помисля, защото както казах е голям риск. Бъговете ни са в кърпа вързани, а не ми се иска после седмица след това да оправяме с другия админ оакания пейзаж. :/

Преди време Hotaru_No_Hikari, бивша администраторка от преди няколко месеца, се опита да инсталне и транслейт или кирилизатор на форума, за да ограничи писането на шльоковица във форума и така да спестя на много потребители гарантиран бан за това. Оказа се, че е сложно и не можем да го въведем на този етап. Излиза, че подобни форуми с безплатни хостинги работят с допотопни функции, изнервящи бъгове и лесни за хакване кодове. Разбира се, това не ме извинява, но за в момента нищо не мога да направя!

Искам да се извиня на всички, които ще диагностицират последващи проблеми и да ги помоля при всеки негатив, да ни информират /чрез фейсбук или ЛС/, за да можем да реагираме навреме! Трябва да знаете и още нещо - особено за хакването! Колкото по-бързо се установи зловредна намеса, толкова по-малки ще са пораженията. Преди няколко дни въпросният хак смени паролата на единия ни мод, влизайки чрез профила на главния администратор. После смени и моята парола и направи редица проблеми в групите. И това в рамките на час. Слава богу, че бяхме на линия и реагирахме своевременно!

Изтъквайки това, искам само да ви помоля да ни помагате с информация на лично, ако не сме във форума. Няма нужда от паника... Вярвам, че след като веднъж сме отреагирали адекватно, следващия проблем няма да бъде толкова сериозен! :)

Престанахме да търсим чудовищата под леглата си, когато осъзнахме, че те са вътре в нас... ---> Хийт Леджър като Жокера
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Asami on Съб Сеп 26, 2015 2:28 pm

Идвам тук с един пост, който се надявам ще бъде полезен на потребителите ни тук. :)

Разглеждах разделите и забелязах доста пропуски. Три или четири фикшъна бях намерила "активни" в раздела за Романтика /няма да споменавам заглавия и автори!/, а в заглавието няма попълнено нужното означение "Завършено".

Разбира се, това не трябва да ви притеснява - случват се такива неща, а и ние също правим грешки. Хрумна ми да направя два-три скрийншота да покажа на всеки потребител как се едитва тема, защото има такива, които се свързаха с мен на личен или писаха в темите си, че не знаят как става това.

Подробно тук съм описала стъпките и те са лесни
/ще се старая с моя начин на общуване да ви бъда полезна хд/

Давам пример с мой фик (естествено си е активен, да не се плашите или нещо от този сорт) :

Както ви е темата, ако има повече от една страница, отивате на първата страница и главната тема с която сте започнали фикшънът, натискате Edit ^

Ще ви излезе това поле и си написвате "Завършен", "Край", "Finished" . Това важи и ако искате да уведомите, че фикът Ви е спрян :) ^

Надявам се съм била полезна и ви желая приятна почивка ! :)

Asami
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 638
Точки : 1375
Години : 14
Местожителство : - някъде там -

Писане by Bling`sFOX~ on Чет Окт 01, 2015 4:25 pm

Искам само да кажа, че банера е страхотен и мисля, че тоя път няма да има проблем относно качеството на снимките, защото са идеални.

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4127
Точки : 2520
Години : 23
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Писане by Asami on Чет Окт 01, 2015 4:46 pm

Банерът е направен от Тед - Hotaru_No_Hikari, за което й дължим огромни благодарности :3!

Междувременно темата за номинации предстои да бъде пусната и аз имам въпрос към потребителите. След като смених банера, иконите ми в целия форум изчезнаха, абсолютно всички и това което ме интересува е, дали и някой от вас има такива проблеми? Ако няма, може би проблемът е в мен, а ако има - информирайте ме на лично във Фейсбук или тук!

Asami
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 638
Точки : 1375
Години : 14
Местожителство : - някъде там -

Писане by Bling`sFOX~ on Чет Окт 01, 2015 5:08 pm

Аз нямам проблем. Имах за малко, но после се оправи. Вероятно самия форум нещо се е бъгнал за миг. Преди време имаше пак нещо такова но с емотиконките, беше споменала Тед.

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius

Писане by Hotaru_No_Hikari on Чет Окт 01, 2015 6:22 pm

Да, проблемът е до самият форум, има си тези бъгове, които от време на време се проявяват и не прави връзка с източните на изображенията. До ден два би трябвало да се оправи. :)

Hotaru_No_Hikari
VIP

Брой мнения : 561
Точки : 413
Местожителство : `a non-existent place`

Писане by Mell_K~Chu on Сря Окт 14, 2015 2:45 am

А аз помня един ден.. /беше през зимата, тази година, мисля че януари месец/.. дори не можех да вляза във форума изцяло... и не знам защо стана така, но на следващия ден си влезе безпроблемно. ^^

Mell_K~Chu
VIP

Aries
Брой мнения : 825
Точки : 1385
Години : 22
Местожителство : Русе (В момента: Лондон)

Писане by ProudElfHere~ on Чет Окт 15, 2015 3:10 pm

Идвам тук с един пост, с който искам да ви уведомя, че вече може да ме търсите и във фейсбук!

Можете да ми пишете тук-на лично, а ако ли не-сложила съм връзката си към фейсбука. Там съм почти постоянно, освен когато съм на училище или навън-във всеки случай, отговорите ми никога не се бавят с повече от 4-5 часа, а когато съм на линия-почти моментално отговарям. ^^

Исках да си остана анонимна, макар да имам контакт с някои потребители и хората от екипа.
Но тъй като знам, че повечето от потребителите поддържат контакт с единия или другия админ и дори със sadreamer, и прибягвате до там да се запитвате до тях, но понякога не са способни да откликнат на съобщенията ви веднага, вече спокойно може да се допитвате и до мен.

My bae ~
ProudElfHere~
VIP

Leo
Брой мнения : 668
Точки : 966
Години : 17
Местожителство : somewhere in the army xD

Писане by Nao~hime on Чет Окт 29, 2015 5:13 pm

Днес се разрових из другите форуми, които поддържат хостинга на bulgarianforum.net и забелязах следната иновация, която съществува като опции в админ панела и следователно като админ мога да я енабъл-на, така да се каже... В главната страница на форума да допусна балонче с последните коментари във форума, скролващи се бавно..., така че всеки, който влезе, ще може да вижда това.

Реално стори ми се добра идея, но не знам дали би се приела сред потребителите ни и за това изнасям въпроса като дебат за обсъждане. Би ли ви се харесало също по повод Хелоуин да променя иконките с прилепчета или нещо празнично, което няма да стои много...? Максимум седмица, а после връщам основните ни листенца и есенни тематики...

Моля ви, кажете си мнението!

П.П. Малко не бях активна близо месец, но си имах причини... Сега съм отново надъхана за активна работа във форума. Обичам го този форум! <3

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Bling`sFOX~ on Чет Окт 29, 2015 5:25 pm

Лично за мен е без значение. Дали с балонче или балонче. Квото каже мнозинството. А за Хелойн. Не знам. Ако ти се занимава. Няма да ми пречи на мен

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius

Писане by Hotaru_No_Hikari on Чет Окт 29, 2015 5:33 pm

Аз съм ЗА и за двете предложения, давай Мим! :)

Последната промяна е направена от Hotaru_No_Hikari на Чет Окт 29, 2015 5:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Hotaru_No_Hikari
VIP

Брой мнения : 561
Точки : 413
Местожителство : `a non-existent place`

Писане by Mell_K~Chu on Чет Окт 29, 2015 5:34 pm

Би ли ви се харесало също по повод Хелоуин да променя иконките с прилепчета или нещо празнично, което няма да стои много...? написа:

Аз съм ЗА ^^ Ще е много хубаво, ако го сторите. Сигурна съм, че ще се радваме всички...Но и за другото съм съгласна. ^w^

Mell_K~Chu
VIP

Aries
Брой мнения : 825
Точки : 1385
Години : 22
Местожителство : Русе (В момента: Лондон)

Писане by Nao~hime on Чет Окт 29, 2015 5:41 pm

Тогава тази вечер след като приспя беба, ще видя какво ще направя по въпроса... :)

Надявам се само форумът и всички, които влизаме да дадем тласък с празника и активността. Повтарям, че скин и бекграунд няма да се променят, а само иконки, които след седмица ще отстъпят мястото си на старите ''есенни'' листа.

Благодаря на всички, които се включиха! :*

Приемам критики и негативи.

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by sadreamer on Чет Окт 29, 2015 6:56 pm

O, да, определено за! Особено за празника, защото въпреки че не е български го обожавам хд

sadreamer
VIP

Aquarius
Брой мнения : 1146
Точки : 637
Години : 26
Местожителство : Where The Dreamers Go

Писане by Nao~hime on Чет Окт 29, 2015 8:08 pm

Минавам, за да известя следното: днес, 29 октомври 2015 година, към 23:00h ще заключа форума, докато въведа хелоуинските иконки и още някои нещица!!!

Едва ли ще ми отнеме повече от половин час, но все пак съм длъжна да ви уведомя за причиненото временно неудобство. Тъй като всичко съм съхранила в папка и съм предвидила всяко допълнение, цялата работа няма да ми отнеме време.

Ще оставя иконките не повече от седем дни! Обновявам само заради празника, а и защото /макар и не български!/ има хора, които го празнуват и му се радват. :)

От сега желая на всички весело изкарване и много позитивни моменти не само в личен план, но и в нашия форум!    

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by ProudElfHere~ on Съб Окт 31, 2015 8:16 pm

Както някои от вас може би са забелязали, страницата ни във фейсбук не бе активна от 6 август до този момент. Причините за неактивността не могат да бъдат изтъкнати.

Тук съм, за да ви уведомя, че с позволението на Nao~hime, която бе създала страницата ни във фейсбук, Dahee-cdnm и аз ще я активизираме и ще бъдат поствани всички новости около форума. Който желае може да ни посети и там ^^
За тези, които използват мобилна версия на форума, слагам линк: https://www.facebook.com/AFanFictionBulgaria1/

За момента е това, пожелавам ви лека вечер! :)

My bae ~
ProudElfHere~
VIP

Leo

Писане by Bling`sFOX~ on Съб Окт 31, 2015 9:17 pm

Аз мисля, че знам главната причина и това е можеби дискретността. Например аз не искам никой да знае какво пиша по простата причина, че никой няма да го приеме нормално. Следователно каквото и да харесам в фб, става видно за всички, които са ми приятели.
Мисля, че това е причината и други да не правят нищо за активността на страницата.
Не знам..просто предположение :(

Bling`sFOX~
VIP

Aquarius

Писане by ProudElfHere~ on Съб Окт 31, 2015 9:40 pm

Като цяло, страницата беше нова и все още е неразвита. А спирането на публикации беше от наша страна, като последния ни пост е бил през 6 август. Както казах, страницата следва да бъде активизирана и по-рано тази вечер ъпдейтнахме някои от новостите.
Колко ще бъде харесвана, зависи вече от потребителите ^^

My bae ~
ProudElfHere~
VIP

Leo

Писане by Nao~hime on Нед Ное 01, 2015 5:53 pm

Така де, днес докато си вършех обичайните задължения вкъщи, разбрах нещо, което е поправимо. Става дума за въпросната страница, която аз създадох преди няколко месеца с нагласата да я развивам, но впоследствие се оказа, че не успявам да покривам задълженията там. Първоначално мислех да се постват клипове, линкове към фикшъни и всичко, което касае азиатската сцена - кинематография или музика. Абсолютно всичко. Както в групата на ''Изгревът и разцвета на Азия у нас''. Убедена съм, че почти всеки потребител тук има регистрация в същата група.

После обаче се сетих за думите на Вио тук и изведнъж осъзнах следното: че ако имаме група на форума, нещата ще стоят по по-различен начин. В смисъл, затваряме групата чрез опциите на настройки и нещата, които постваш в нея - харесвания или коментари, или всичко, няма да бъдат видими за онези, които нямат регистрация. :)

С други думи предлагам следното: тази страница да бъде изтрита и да бъде създадена група. И без това няма да бъде голяма загуба, тъй като засега страницата е почти неактивна. ;) Как мислите?

Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 6 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото