A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМНИ ПРАВИЛА

2 posters

Go down

ФОРУМНИ ПРАВИЛА Empty ФОРУМНИ ПРАВИЛА

Писане by -code name B- Пет Май 08, 2015 12:52 am

За потребителите:


1. Аватара (Профилната снимка) да не надвишава разрешените размери.
Ширина до 160-170 мм
Височина до 390-400 мм
Подписите също не трябва да са прекалено големи.

3. Промяна на потребителското име става само чрез администратор.
Прави се за улеснение на каталозите.

4. Изтриване на профил/тема.

Това става само чрез член на екипа. И ето затова пишете отново лично съобщение.

5. Уважение.

УВАЖЕНИЕ ВЪВ ФОРУМА ТРЯБВА ДА ИМА! Никой от екипа не би искал да види караници и подобни неща. Ако последва нещо подобно, виновният се наказва с 3 дни БАН. А ако се използват обидни изрази-2 седмици БАН.

6. Въпроси.

А) Ако имате такива, не се срамувайте да ги зададете. Било то на админ или модератор.

Б) Ако видите някое нарушение и админ не се е намесил, докладвайте му.

В) Ако обиди са насочвани към вас (било то в тема или на ЛС *при такъв случай е нужен скрийншот на даденото съобщение), отново докладвайте на член от екипа.

7. Идеи.

Ако имате такива, си има специална тема в раздел "За форума". Те могат да бъдат каквито вие си поискате.



За писателите:



1. Когато качвате фик, следете винаги преди пускане, дали сте попълнили задължителните полета:

А) Заглавие: Задължително името на групата/групите/, соло изпълнителя да присъства там. При нарушение на повече от 2 пъти, следва 3 дни БАН.
*Моля, като ви се наложи да пишете BTS, не го пишете така, а Bangtan Boys, за да излезе в търсачката.

Б) Description:

- Задължително участниците. Couple name-овете НЕ са за препоръчване (Jongkey, Eunhae и т.н.). Трябва да е под тази форма:
Пример: Sehun & Luhan

- А пък, ако толкова желаете да сложите couple name-а, го сложете след имената на участниците в скоби.

- Ако е уан-шот, ту-шот, три-шот или фор-шот, трябва да се напише по този начин:
Sehun & Luhan [one-shot ; two-shot, etc.]

В) Когато пускате фик, не забравяйте задължителната бланка, която трябва да се попълни (ОБНОВЕНА):

Жанр:
Главни герои:
Поддържащи герои:
Резюме:
Предупреждение*:
Дата на публикуване на първа глава:

*Най-често при фиковете с hard smut. Просто трябва да вмъкнете какво присъства като цяло.

Г) Задължително записвайте имената на участниците и групите на латиница (английски), освен в самия текст. Там не е задължително.
Пример: Главни герои: Taeyeon (SNSD) и Baekhyun (EXO)

Д) Ако фика не е ваш или е превод, това да се отбележи в заглавието или в описанието. Кредит на оригиналния трябва да има, но ако вие не желаете да го давате в процеса на превеждане - сложете го след като завършите самия фик.

Е) Ако има постери, нека НЕ са прекалено големи.



За коментаторите:


1. Избягвайте коментари от сорта на "НЕКСТ". Всеки автор би искал да получи обективен отговор с цел, насоки и помощ. Точните и ясни, изчерпателни коментари, са препоръчителни. Дори да е критика, е от полза. Човек се учи от грешките си и една стойностна, подплатена критика, ще е най-добрият учител.
2. Ако добавяте снимка в коментара, нека тя бъде в спойлер.
3. Много моля, пишете на КИРИЛИЦА! Не е естетично да се пише на маймуница. Все пак сме българи.
-code name B-
-code name B-

Брой мнения : 175
Точки : 28
Join date : 28.12.2013
Местожителство : Добрич

Върнете се в началото Go down

ФОРУМНИ ПРАВИЛА Empty Re: ФОРУМНИ ПРАВИЛА

Писане by Nao~hime Нед Май 31, 2015 2:08 pm

ОБНОВЕНО ПРАВИЛО КЪМ АВТОРИТЕ:

(1) Моля, ако творбата ви е завършена, да коригирате заглавието на темата си, уведомявайки по този начин администраторите за това! Няма значение дали ще го пишете КРАЙ или FINISHED, важното е той да бъде забелязан, за да бъде преместен в секция Завършени на всеки раздел и вписан в каталога.

(2) Завършеният фик няма да бъде местен скорострелно в секцията за Завършени. Престоят му на старото място ще е максимум седмица.

(3) Администраторите и модераторите се ползват с правото да добавят правила или да трият такива по собствено усмотрение и консенсус с останалите потребители.

Темата се заключва, за да няма излишен спам в нея!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ФОРУМНИ ПРАВИЛА Empty Re: ФОРУМНИ ПРАВИЛА

Писане by Nao~hime Пет Юни 05, 2015 12:51 pm

Въвеждащо правило към потребителите и гостите на форума от дата: 5 юни 2015 година!

(1) Писането на заглавия с червен цвят се разрешава само и единствено на администраторите, ако преценят, че темата заслужава този предупредителен знак!

Заглавието подлежи на правилото за неутрален цвят, но самия текст, описанията или бланките се разрешава с ваше предпочитание. Т.е. ако толкова си харесвате червеното /или някакъв друг цвят!/, моля използвайте го само в поста, но не и в заглавието!!!

(2) Форумът е отключен за всички потребители - няма значение дали са регистрирани или гости! Правилата са общи и за двете категории. Така, че моля обърнете внимание на по-горните правила в настоящия пост, ако сте гост!


Малко общи думи от мен: Знам, че ще има възмутени. Още повече, че цвета в известна степен привлича вниманието и на автора се гарантира, че темата му ще бъде забелязана. Няма да ви казвам, че когато преди седмица започнах каталогизиране на целия форум по раздели и секции, шаренията от заглавия направо ми извади очите. Смятам, че след като вече всеки раздел си има библиотека, не би следвало цвета да е привличащ. На мнение съм, че читателите ви ще търсят ваши произведения и без заглавието да е червено! :)

Надявам се да бъда разбрана правилно!

Тъй като това правило се въвежда с днешна дата, не настояваме потребителите да започнат сами да поправят заглавията си. Админите ще го направят вместо вас.


Последната промяна е направена от Nao~hime на Пон Юли 06, 2015 9:12 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ФОРУМНИ ПРАВИЛА Empty Re: ФОРУМНИ ПРАВИЛА

Писане by Nao~hime Нед Юни 21, 2015 7:02 pm

Правило от 21 юни 2015 година:

Плагиатството няма да бъде допускано в границите на форума, независимо в кой раздел се открие и подлежи на наказание, както следва:

(1) Темата /или темите/ ще бъдат местени скорострелно в Кошчето без никакво право да бъдат възстановени на предишните им места!

(2) Авторът /или авторите/, ще бъдат публично порицани в Книгата за оплаквания!

(3) При повторно нарушение, свързано с плагиатство или постъпили няколко оплаквания от други потребители, авторът, позволил си подобно престъпление, ще бъде баннат по айпи-адрес!

Това правило подлежи на обсъждане и промяна единствено и само от екипа на форума - модераторите и администраторите!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ФОРУМНИ ПРАВИЛА Empty Re: ФОРУМНИ ПРАВИЛА

Писане by Nao~hime Сря Дек 30, 2015 7:47 am

Правило от 30 декември 2015 година:

Подписите на потребителите, гости, администратори или модератори не трябва да бъдат повече от един гиф (или снимка) 600х300 или текст (мисъл) над три реда в size 16! Всяка сигнатура излязла извън рамките на това правило, ще бъде изтривана от администратор или модератор веднага щом бъде забелязана без никакво предупреждение!

Моля всички да вземат под внимание това правило!


Още уточнения от мен: мисля, че е ненужно да споменавам, че големия подпис, състоящ се от няколко гифа разгъва страницата на форума, възпрепятства четенето, отклонява вниманието и все пак отново го подчертавам тук и сега!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ФОРУМНИ ПРАВИЛА Empty Re: ФОРУМНИ ПРАВИЛА

Писане by Nao~hime Вто Май 31, 2016 5:38 pm

ПРАВИЛО ОТ 29 МАЙ 2015 ГОДИНА:

ФОРУМЪТ ВЕЧЕ НЯМА ДА ИЗТРИВА МНЕНИЯ, ТЕМИ И ФИКШЪНИ!


Много се извинявам, че го съобщавам с късна дата, но явно съм го направила само в Информационното табло на форума и темата с правилата съм я пропуснала. Недоумявам как е станало, но грешката е моя. На основното: изтриването на теми и мнения нарушава целостта на форума, регистърът става на каша, после е трудно да търся нещо определено, когато има проблем и няма как да се отзова веднага. Давам пример: от няколко дни търся определен фикшън на авторка във форума, но в регистъра в администраторския панел изторията е на ''дупки''. Някой преди мен го е изтрил, а търсенето ми е затруднено. Не мога веднага да посоча на коя дата и кой го е направил, понеже се е случило преди въведената дата, на която определихме да не се трие нищо. Може и аз да съм го направила, но държа да знам какво точно е станало. Няма как да обясня да потребителя, че поради това изтриване, няма как да възстановя историята и съм в безизходица.

Ето защо и форумът не дава опции за триене. Няма смиъл да питате, който и да е било администратор да ви трие темата.

Единственото, което предлагаме като вариант е, темата Ви да бъде преместена в Архива. Скрит раздел, който е видим само за администратори. Никой няма да вижда Вашата творба, нито да я чете и коментира и след време може да я върнете обратно във форума, ако желаете.

Друго няма какво да Ви кажа!

Още веднъж се извинявам, че въвеждам правилото с късна дата!
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

ФОРУМНИ ПРАВИЛА Empty Re: ФОРУМНИ ПРАВИЛА

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите