A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!

Join the forum, it's quick and easy

A-Fan Fiction Bulgaria
За да използвате пълноценно целият форум и да можете да виждате и коментирате всички секции, е желателно да се регистрирате или да влезете във вече създаден от Вас профил!
A-Fan Fiction Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За идеите

+9
Nao~hime
exophil
Bling`sFOX~
yannyty
SilverLibra
- yulyulk-
sadreamer
suicide.is.painlesss
fancy fox
13 posters

Go down

За идеите  Empty За идеите

Писане by fancy fox Нед Апр 12, 2015 1:34 pm

Здравейте драги съфорумнициии ><
Искам да ви попитам, ако някога сте в т.нар."творчески застой", как и по какъв начин се вдъхновявате за нови идеи? ฅ'ω'ฅ ≥3≤
fancy fox
fancy fox
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 664
Точки : 1433
Join date : 15.01.2015
Години : 21
Местожителство : - някъде там -

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by suicide.is.painlesss Пон Май 11, 2015 7:20 pm

Знам, че отговорът ми ще прозвучи мега тъпо, но все пак ще го споделя :D

Аз лично страшно много се вдъхновявам от турските сериали, които дават вечер по телевизията :D (не ми се смейте много, моля ви XD)

Другото нещо, което ми дава муза, идеи и т.н. са песните (и клиповете съответно) на групи от рода на Asking Alexandria, Bring Me The Horizon, Of Mice&Men, The Gazette и други.

Рядко, но все пак се случва, се вдъхновявам и от други фикове, филми, книги или манга. ^^ В тоя случай събирам най-доброто от най-доброто и се получава нова история.
suicide.is.painlesss
suicide.is.painlesss

Gemini
Брой мнения : 206
Точки : 187
Join date : 05.10.2014
Години : 26
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by sadreamer Пет Май 29, 2015 7:23 pm

И понеже нямам друга работа - каза иронично тя, гледайки към недовършени си фикове хд – и темата ми се видя интересна, реших и аз да се включа.
Най-често се вдъхновявам от музика. Когато си харесам някоя песен - в повечето случай тъжни, аз съм депресарска личност хд - обичам да си представям някоя история, която да се връзва с нея.
И сега вече може наистина може някой да ми присмее, но моя неизчерпаем източник за идеи също така е 9gag., на който съм върл фен. Въпреки че се предполага, че там трябва да са смешни картинки, не рядко се намират такива с цитати, комиксчета и снимки, които ме вдъхновяват и разждат идеите за нови истории. You can't break a broken heart се появи на бял свят именно така. Вече си имам папка, където ги събирам. хд
Също така, когато музата ми бяга - неверница, мисля че ми изневерява с други, но още нямам доказателства ლಠ益ಠ)ლ  - обикновено, когато прочета някой от любимите ми фикове успявам да се мотивирам да си седна на задника и да отворя word-а.
Естествено, когато и някой от приятелите ти, най-мило ти каже, че ще дойде и ще ти прасне един или ще те напъха в казан, ако още веднъж кажеш, че пишеш боклуци, също помага.
Не че говоря от личен опит или нещо хд
(определено говоря от личен опит, благодаря на заканителките, не знам какво щях да правя без вас хд)


Последната промяна е направена от sadreamer на Съб Дек 26, 2015 10:03 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
sadreamer
sadreamer
VIP

Aquarius
Брой мнения : 1161
Точки : 691
Join date : 03.08.2014
Години : 33

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by - yulyulk- Пет Май 29, 2015 7:45 pm

Аз си пускам  Yiruma ;3  пък странното при сестра ми (oosehun88 ;3 ) е   ,че за всяка нова част от своя фик си пуска Келтска музика LOL или музика за йога :D
- yulyulk-
- yulyulk-

Брой мнения : 18
Точки : 1
Join date : 27.09.2013

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by SilverLibra Съб Май 30, 2015 12:11 am

Аз и вдъхновението не се познаваме особено хD
От музика абсурд да ми идват някакви идеи. Песента си е песен, действа ми успокояващо, но не и вдъхновяващо.
Снимки, картинки, гифове, други фикове, сайтове... от тях понякога ми идват идеи за шотове или по кратки фикове.
Най-вече и най-много идеи ми идват когато чета книга. Винаги, когато дадена книга ми хареса някак успявам да я извъртя, така че да се получи фик. Ест, не дума по дума копирано... хD
Другото нещо, от което ми идват идеи е леглото ми. Най-любимото ми нещо на света хD
Преди сън винаги ми идват много идеи. И късно вечерта. През деня не мога да напиша и едно смислено изречение. Мине ли полунощ думите направо сами си се сипят от клавиатурата хD
SilverLibra
SilverLibra
FanFic Writers

Брой мнения : 653
Точки : 160
Join date : 20.09.2013
Местожителство : В средната земя

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by yannyty Съб Май 30, 2015 9:51 am

Аз и вдъхновението не сме особено добра комбинация понеже мотам една глава 2 месеца, но когато съм в застой пускам някоя к-поп група като слушам и пиша. Или пък чета някой друг фик и от там ми идват идеи и муза за писане. Принципно имам ли муза мога да напиша една глава за един ден, но по-късно когато прочета написаното започвам с критиките към себе си и започва едно голямо месечно редакриране, добавяне на нови неща, вмъкване на герои, които в повечето случаи не са планирани да участват в развитието и така.
Ако песните и фиковете не ти помагат в такъв случай си пусни някой интересен сериал и на 100% ще ти дойде вдъхновението (стига да не те мързи защото й това го има в повечето случаи).
yannyty
yannyty

Aries
Брой мнения : 299
Точки : 258
Join date : 15.05.2014
Години : 25
Местожителство : Несебър

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by Bling`sFOX~ Съб Май 30, 2015 12:40 pm

За мен е просто. Две думи.
"Влизам в фика". Буквално. Просто сякаш гледам филм, и си представям всичко все едно съм била там и съм станала свидетел, а когато трябва да описвам вътрешния свят на героя, просто се поставям на негово място или разсъждавам какво би изпитвал, как би го изживял.
Вдъхновението ми идва от самата мен(не..това не прозвуча важно хд). Но е истина. Не мога да кажа, че нещо друго ме вдъхновява най-много от колкото мозъка ми. Фик, книга-да, правили са го, но мозъка ми е сякаш създаден за извратеност хд. Както и да е.
Иначе и аз съм като silverlibra, в леглото, всяка вечер докато се опитвам да заспя си мисля за фика и ест точно когато нямам възможност тогава ми идват суперските идеи и диалози и описания ..и всичко хд. Ако някога ти се случи нещо подобно, просто намери място където да си запишеш идеята. Аз го правя на телефона, на бележка.
И като цяло ти предлагам да се вдъхновяваш от нещо което наистина ти влияе в посока фикове.Открий го и го използвай.
Bling`sFOX~
Bling`sFOX~
VIP

Aquarius
Брой мнения : 4195
Точки : 2669
Join date : 06.05.2013
Години : 30
Местожителство : Jonghyun's house >""<

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by exophil Съб Май 30, 2015 12:50 pm

Вдъхновявам се най-често от музика и k-драма. Случвало ми се е да се вдъхновя и от фик, но е рядко и гледам да не пиша подобни на други произведения, понеже повече от всичко друго във фикшън сферата мразя баналността. И не на последно място - голяма роля играе въображението ми. Понякога просто ми идва нещо наум, сядам и го пиша.
exophil
exophil

Gemini
Брой мнения : 101
Точки : 10
Join date : 18.02.2015
Години : 25

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by Nao~hime Съб Май 30, 2015 1:21 pm

Аз съм ходещо противоречие. В социалните си контакти и личните взаимоотношения съм груба, цинична и саркастична. Обикновено обиждам околните и после им се извинявам, ама късно. Това не пречи да съм агресивна и настъпателна, дори напротив - винаги ще превърна разговора в спор или война, метафорично казано. Да виждам грозната действителност за мен е начин да докажа силата си, ето защо съм и прагматик и перфекционист.

Обаче...

Когато пиша, се превръщам в друг човек. Във всичките ми герои и сюжети съм вмъквала част от себе си. Страдала съм, била съм радостна или болна, но винаги съм искала да преживея отново и отново сцените, които пресъздавам. Ако са болезнени и неприятни, обикновено съм в стихията си. Опивам се от болката - още повече, че съм на мнение, че болката е едно от онези усещания, които са ме мотивирали силно. На психическа основа, въпреки агресията си, съм мазохист.

Вдъхновението ми е по всяко време. Дори и сега, докато пиша този коментар, в главата ми се върти сцена от ''Удоволствието на тълпата'', която ще напиша в близките часове и ще пусна главата до довечера. Понякога си мисля, че взирайки се в реалността, все повече потъвам във фантазии и представи. Дори и думи, които конструирам, като в текстов документ. Дневник на бележки и разни дилеми, които изпитвам всекидневно.

Страхувам се да продължа да споделям, за да не ме помислите за психично неуравновесена... :/
Nao~hime
Nao~hime
Админ
Админ

Scorpio
Брой мнения : 1880
Точки : 1452
Join date : 27.09.2013
Години : 40
Местожителство : ... когато сънищата са реалност, а реалността е сънища...

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by XGabzy Вто Юни 23, 2015 7:25 pm

Аз почти нямам проблем с творческия застой. Всяка седмица имам поне по 2-3 идеи и вина ги си записвам, за да не ги забравя, но повечето не са кой знае колко добри и така и не се показват на бял свят.Имала съм точно 2 пъти творчески застой и в тогава гледах драми, филми или анимета,а веднъж дори и турски сериал.
Проблема ми с идеите е малък, но със завършването на фиковете е огромен. хд Но сега съм решила лятото да продължа всички фикове, който съм зарязала, но само тези който мисля, че си заслужават. В началото писах страшни глупости дори не знам как мозъкът ми ги е родил.
И не на последно място са героите във фиковете. Обожавам когато един от главните герои е самовлюбен, безотговорен, себичен гадняр.Направо си умирам за такива.Но! След като развия малко действията и изведнъж умът ми спира, защото нямам никаква идея как да го превърна после в по добър и да спечели сърцето и .. Знам има начини и в момента дори се сещам за няколко, но когато дойде време да го напиша и нищо не мога на напиша.

Малко излязох от поставената тема. Съжалявам хора. хд
XGabzy
XGabzy

Aries
Брой мнения : 242
Точки : 13
Join date : 16.08.2013
Години : 23

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by WhiteXxFoxie Пон Авг 24, 2015 12:27 am

Принципно, когато слушам песни аз не им се заслушвам в текста, но когато го направя, тогава идват наистина добри идеи. Иначе главно от филми и книги, по-рядко от гифчета или снимки. Понякога когато гледам клип на песен. Доста често от ежедневните неща, разговор с приятели или дори от училище.
WhiteXxFoxie
WhiteXxFoxie
FanFic Writers

Virgo
Брой мнения : 279
Точки : 320
Join date : 19.03.2013
Години : 27

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by ivi Вто Сеп 01, 2015 3:18 pm

Аз изобщо не пиша, но съм имала няколко изблика на вдъхновение - които си отиват след около 30 минути :D - и всичките са били след като съм сънувала нещо. Реших да го споделя, защото ми стана много странно, че не видях такъв отговор (не, че можеш особено да разчиташ на сънища, когато си в творчески застой :DD ).
ivi
ivi
VIP

Брой мнения : 302
Точки : 367
Join date : 05.08.2014

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by fancy fox Вто Сеп 01, 2015 3:26 pm

ivi, аз и моите странни сънища сме страхотна комбинация! :D Сънувала съм обяснявала на B.A.P някакъв хотел на английски и те не разбираха нищо За идеите  2678655125
fancy fox
fancy fox
VIP

Sagittarius
Брой мнения : 664
Точки : 1433
Join date : 15.01.2015
Години : 21
Местожителство : - някъде там -

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by gmlto Вто Сеп 29, 2015 1:20 pm

Аз съм още по -  психясала значи ... моите идеи 99% са от снимки. Една снимка вади от мен наяве от идея за шот до идея за цял фик. Почти всичките ми шотове са по снимки. Дори и имам една папка където седят снимки, които са ме грабнали и са ми дали идея за фик и в един тефтер съм си написала името на айдъла или там личността и ремарк към идеята. 1% ми е от разговори с приятели, от фенгърлстването също се раждат идеи и то най - често когато искам на някой да направя подарък и го тормозя с неговите си  баяси и докато си говорим и се ражда новата идея.
gmlto
gmlto
FanFic Writers

Taurus
Брой мнения : 1131
Точки : 1099
Join date : 17.06.2013
Години : 41
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

За идеите  Empty Re: За идеите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите